Sari la conținut
Forum Roportal
dulgherul

LHC- din nou

Postări Recomandate

Cat egoism! In loc sa se faca tot posibilul pentru diminuarea incalzirii globale,pentru constientizarea in masa a efectelor poluarii,pentru a actiona in acest sens, s-au cheltuit sume enorme pentru supravietuirea unui numar limitat de oameni. :stars:.

 

Eu am un interes pentru fenomenul acesta...

E foarte complex din punct de vedere psihologic. Din punct de vedere a informatiei este si mai problematic.

Prea putini sunt cei ce inteleg cu adevarat care este situatia...

 

Dezastrul ce urmeaza nu mai poate fi evitat. Singurul lucru care se mai poate face este diminuarea efectelor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
urmasii lor vor avea resurse suficiente pentru supravietuire?

 

Daca-ti amintesti, au fost mai multe emisiuni la TV in care erau prezentate incercari de a crea ecosisteme izolate. Incercarile aveau ca scop asigurarea existentei in mediile ostile ale altor planete! Poate stiau ei mai demult, ceea ce noi intuim abia acum.

 

Ajung si 2 grade :stars:

 

Pentru oameni este posibil sa "ajunga". La o crestere de 6 grade, sustineau ei, nu mai poate supravietui nici-o forma de viata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din punct de vedere psihologic il percepem doar noi . In adevarata sa manifestare va fi doar un fenomen de echilibrare a planetei... cum se intampla in zilele noastre , multe inundatii - cutremure - uragane , etc . Planeta isi va restabili singura echilibrul fara a ne intreba pe noi !

 

Mi se pare stupida intrebarea... cum vom mai putea noi trai pe o planeta moarta ?! :stars: Cand defapt ar trebui sa ne intrebam : cum vom mai supravietui noi pe o planeta care s-a saturat de purici ! si care se scutura incontinuu !

 

Ciclurile vietii au mai fost si vor mai fi pe Terra , cu sau in lipsa noastra... si daca vom vrea sa supravietuim va trebui sa intram in echilibru cu natura . Nu a vazut nimeni filmul ala "The day the earth stood still" - in care mesajul extraterestrilor era :

Daca rasa umana supravietuieste , planeta moare ! Daca planeta moare , si rasa umana va muri !

.... Daca rasa umana va muri , planeta supravietuieste ! :stars:

 

Nici o analiza , nici o cale.... ori un soc puternic in constiinta care sa ne faca sa intelegem totul altfel , ori o moarte zbuciumata - naturala , pe viitor !

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ciclurile vietii au mai fost si vor mai fi pe Terra , cu sau in lipsa noastra... si daca vom vrea sa supravietuim va trebui sa intram in echilibru cu natura .

 

Doar in felul acesta vom reusi sa evitam reactiile distructive ale planetei la adresa noastra!

 

PS: dulgherul, ai fi de acord sa mutam acest topic la Astrologie si paranormal > Teorii si Ipoteze? Pentru ca aici la religie suntem cam offtopic orice am spune.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Doar in felul acesta vom reusi sa evitam reactiile distructive ale planetei la adresa noastra!

 

Total de acord.

Dar in conditiile in care padurile sunt taiate fara discernamant,milioane de tone de reziduri sunt deversate in ape,cum crezi ca se poate stopa acest fenomen?

 

Doar in felul acesta vom reusi sa evitam reactiile distructive ale planetei la adresa noastra!

 

PS: dulgherul, ai fi de acord sa mutam acest topic la Astrologie si paranormal > Teorii si Ipoteze? Pentru ca aici la religie suntem cam offtopic orice am spune.

 

Exact la asta ma gandeam si eu,topicul nu isi are locul aici.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar in conditiile in care padurile sunt taiate fara discernamant,milioane de tone de reziduri sunt deversate in ape,cum crezi ca se poate stopa acest fenomen?

 

Eu incerc sa fac cate ceva in cadrul unui ONG, dar sunt foarte putini oameni interesati de viitorul planetei si implicit de al lor si al copiilor lor! Doar multi oameni care au acelasi scop, ar putea face ceva care sa se si cunoasca!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu incerc sa fac cate ceva in cadrul unui ONG, dar sunt foarte putini oameni interesati de viitorul planetei si implicit de al lor si al copiilor lor! Doar multi oameni care au acelasi scop, ar putea face ceva care sa se si cunoasca!

 

Stiu de existenta unor asemenea ONG-uri,stiu de persoane care in mod individual incearca sa faca ceva.Dar ,comparativ cu intensitatea cu care se distruge zi de zi mi se pare foarte putin.

Apreciez fiecare initiativa care are ca scop salvarea planetei si imi creste inima si speranta cand vad aparand aastfel de oameni.

Ma gandesc la ceva mai de amploare care sa aiba un cuvant de spus.O unitatea a tuturor celor care se gandesc la viitorul planetei cred ca ar fi ideala.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ma gandesc la ceva mai de amploare care sa aiba un cuvant de spus.O unitatea a tuturor celor care se gandesc la viitorul planetei cred ca ar fi ideala.

 

Da. Aceasta unitate poate fi realizata si in cadrul unui ONG, care asigura,in plus, si legalitatea actiunilor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

@ Apopii,

Daca este posibil, muta topicul unde crezi ca se pot purta discutii despre "fenomen".

Pacat sa nu ne dam cu parerea despre ceia ce se intimpla cu noi.

Editat de dulgherul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×