Sari la conținut
Forum Roportal
Unikaa

Are un comportament contradictoriu.. :(

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna , sunt noua pe forum , as dori sa ma ajutati si pe mine cu o idee , un sfat , o parere . Am inceput o relatie cu un baiat si nu stiu ce sa fac , adica ma apropie si in acelas timp ma indeparteaza.

Mi-a zis ca:

- el nu poate rezista tentatiei daca ii se ofera alta ,

- de fiecare data cand ne intalnim vorbeste la telefon mult , si trimite mesaje .

- mi-a zis ca sunt singura din viata lui ca iubita , da cand ne-am intalnit mi-a spus ca a avut o relatie cu o fata care era plecata din tara si ca s-a terminat , ca a rarit-o pana s-a stins ,apoi recent mi-a spus ca s-a intors dar ca vorbeste cu ea ca amici , fiindca el e prieten cu toate fostele lui .

- are momente in care e asa absent , sta si se gandeste.

 

Pe de alta parte:

- m-a dus acasa si mi i-a prezentat pe ai lui ,

- mi-a prezentat prietenilor , l-am auzit o data la tel i-a spus unui prieten ca e inpreuna cu mine noua lui prietena ,

- sta la vre-o 40 de km de mine si ne vedem mai rar, acuma am inceput sa ne vedem mai des , cand vine in oras suna si ma i-a cu el peste tot . inainte ne vedeam o data pe sapt acuma mai nou la 3 zile cam asa.

- ma suna , vb o data pe zi ,are si mult de lucru si mi-a spus ca el nu prea suna de obicei dar il vad tot cu telefonu la urechi .

- ma cearta daca nu raspund , ma intreaba ce am daca nu zic nimik ,

Nu am experienta in domeniu asta , el e al doilea prieten pe care il am . M-am atasat de el , imi place , imi e drag desi nu i-am zis el mi-a zis ca ii sunt draga , ca sunt f. diferita , ca nu a mai intalnit pe cineva ca mine, simt ca nu mi-ar fii greu sa trec peste despartire dar ceva ma tine acolo mi-e frica sa nu gresesc , sa nu fie ceva calumea la care sa dau cu piciorul , . Ce parere aveti sa ii acord o sansa ? are rost? poate fii ceva mai mult?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea e sa renunti. O persoana care "nu poate rezista tentatiei daca ii se ofera alta" nu merita atentie.

 

PS. Voi cati ani aveti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da. asa sunt cam toate femeile.

au nevoie de afectiune, atentie si stabilitate.

asta e 'handicapul' cel mare de care sufera ele.

acuma...se pare ca adca inainte va vedeati mai rar si momentan mai des...s-ar putea ca el sa inceapa sa tina serios la tine , desi poate nu a intentionat sa o faca la inceput.

 

Insa cum el vine si iti spune, anticipat, cum stau treburile...ce ar fi sa ii spui si tu..la fel de anticipat :roll:.

Ai nevoie de x, y, z. ca sa fie ok. Ca nu e normal sa stai toata ziua si sa te intrebi daca merita sau nu efortul.

Si intr-un fel e f bine ca tratezi aceasta relatie ca pe un 'proiect' .. cine intr-adevar te va merita si va fi atras de tine , va stii cum sa iti acorde timp si sa aiba grija de nevoile tale.

Iubirea e frumoasa..si greu de pus in balans..dar iubirea care e si 'cu cap'..ramane frumoasa - sunt mai mari sanse si pentru asa ceva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca iti doresti doar o relatie sexuala si e inzestrat bine ca animal, atunci e ok, profita de el si experimenteaza .

 

Daca insa cazi ca o gasculita la picioarele lui , venerandu'l ca pe un zeu , atunci ... fugi . Nu vei trai decat dezamagire.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cum sa nu? poate fi foarte mult. DAR vei sta cu dinamita in buzunar mereu. nimic nu va fi sigur pentru tine. daca-ti place asa...sa ne spui si noua cat rezisti. :roll:

 

si da, majoritatea femeilor sunt asa: vor sa stie cu cine danseaza. e un tango sau o hora. :roll:

e corect asa si asa trebuie sa fie.

Editat de Somesh

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
- el nu poate rezista tentatiei daca ii se ofera alta ,

 

Asta indica spre sacrificiul viitorului pentru prezent intr-o forma destul de extrema.

 

Zambeste si treci mai departe.... nu pierzi nimic, nimic de valoare. :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

asa e , stau cu dinamita in buzunar din punctu asta de vedere, adika nu stau , nu ii ofer mare importanta sau incerc , nu il sun prea des , il las pe el sa sune , ma concentrez pe viitorul meu , mi-am gasit un nou loc de munca , am inplinit o luna de zile la acesta , a inceput facultatea , imi aleg tema de licenta maine , vreau sa imi fac un rost in viata si asta nu depinde de nici un barbat , eu sunt pe primul plan in viata mea .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
asa e , stau cu dinamita in buzunar din punctu asta de vedere, adika nu stau , nu ii ofer mare importanta sau incerc , nu il sun prea des , il las pe el sa sune , ma concentrez pe viitorul meu , mi-am gasit un nou loc de munca , am inplinit o luna de zile la acesta , a inceput facultatea , imi aleg tema de licenta maine , vreau sa imi fac un rost in viata si asta nu depinde de nici un barbat , eu sunt pe primul plan in viata mea .

te invitam la "politica" atunci. :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nimic din descrierea ta nu lasa sa se intrevada o relatie de durata

 

Sfatul e similar celui al lui Ravl - daca te intereseaza ca experienta si nu iti pui sperante in ceva de viitor - da, de ce nu ...

 

Altfel FUGI

 

 

:o:

 

te invitam la "politica" atunci. :roll:

 

 

A spus ca ea cauta prieteni, nu dusmani :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×