Sari la conținut
Forum Roportal
nightwish

Poveste despre zodii

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Poveste despre zodii

 

Intr-o buna dimineata, Dumnezeu si-a privit cei 12 copii, intrebandu-se ce le mai lipseste. Deodata, dorinta de a-i inzestra cu vointa omeneasca I-a luminat fata. Unul cate unul, fiii au pasit pentru a-si primi darul divin.

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

povestea este extrem de frumoasa si extrem de verosimila.

in ce-l priveste pe Gelu, care era in gemeni si pemine, care-s in capricorn, e verosimila si reala.

 

mai ai, Irina....semnu-ntrebarii.. :roll: :salut: :o: :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur. :jester:

 

Povestea este frumoasă dar neverosimilă. Mai jos ai un link către o altă poveste despre zodiac.

http://profudereligie.blogspot.com/2009/10...i-zodiacul.html

Povesti despre zodii, da, mai sunt.

Dar in link-ul postat de dvs este o simpla defulare. Imi place in schimb titlul blogului, poate reusiti intr-un final sa-i patrundeti sensul. :blink:

 

mai ai, Irina....semnu-ntrebarii.. :dance3: :) :roll: :jester:

Ce sa am?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt varsator :dance3:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tie, Berbecule, iti harazesc prima mea samanta, pe care o poti sadi cu onoare. Pentru fiecare samanta care va rodi, inca un milion va rodi in mana ta. Tu nu vei avea timp sa vezi crescand nici una dintre acestea, pentru ca tot ce insamantezi va rodi cu prisosinta. Tu vei fi primul care va sadi in mintea umana Ideea Mea. Dar nu este datoria ta sa hranesti Ideea. Viata ta este actiune si sigurul tau scop este sa-l

faci constient pe om de Creatia Mea. Celui care isi indeplineste menirea ii daruiesc virtutea respectului de sine! Tacut, Berbecul a pasit spre locul sau

 

In mare da, cam asta e ideea. Sadesc samanta/ideea, dar n-am rabdarea s-o hranesc. Trec repede mai departe, spre o alta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

io te-ntrebam daca mai ai asa povesti de frumoase, Iri, ca a fost asa o delectare sa citesc....pliiiiiiiiiiiiiiiiiiz

 

orice puneti voi e frumos. :dance3: :) :roll: :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×