Sari la conținut
Forum Roportal
dorinand

Ce browser preferati?

Ce browser preferati?  

107 membri au votat

  1. 1. Ce browser preferati?

    • 1. Netscape
      1
    • 2. Internet Explorer
      23
    • 3. Opera
      16
    • 4. Avant Browser
      3
    • 5. Mozilla
      57
    • 6. Altele
      18


Postări Recomandate

eu fol cel mai mult Firefox. Imi place si e mai rapid dacat IExplorer. :De

ALX, zi-mi te rog cum configurezi thunderbirdu pr un cont la yahoo.

:"> eu am incercat si nu-mi iese :"> Mersi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru Neo Xcess:

 

Pe site-ul de la Yahoo nu te poti conecta cu Thunderbird-ul doar daca:

-esti membru platitor (adica ai platit pentru contul de Yahoo cei 20 de dolari pentru acces pop3)

Yahoo-ul de ceva vreme nu mai ofera gratuit acces pop3 si smtp

Serverul de pop3 iti permite practic sa te conectezi la inbox-ul tau folosind orice client de mail. (Thunderbird, Incredimail, etc.). Serverul de smtp e serverul la care clientul tau de mail se conecteaza pentru a trimite mesajele. De aceea multi prefera sa-si scrie mesajele pe calculator si doar sa se conecteze prin pop3/smtp pentru a-si verifica/trimite mesajele din Inbox.

 

Totusi, in cazul in care ai platit accesul pop3 trebuie in contul tau de Yahoo sa fie un linca in care sa-ti explice pasii care trebuie facuti in configurarea programului, exact cum apare si la GMail (serviciul de mail de la Google).

 

.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pana acum vreo doua luni foloseam opera... apoi am trecut pe firefox care pare a fi mult mai flexibil. Iar mai nou trebuie sa recunosc ca sunt impresionat de Internet Explorer... spun asta pentru ca am IE pe 64 de biti, si de o luna de zile nu am avut probleme, ma refer la spyware & stuff. Pe la mine mai trece lume care nu are ce face decat sa viziteze tot felul de situri mai ciudate... si sunt multumit de faptul ca nu a patit nimic. Si totusi prefer sa folosesc FireFox... deocamdata... sau pana cand dau peste o pagina care-mi cere neaparat IE :soc:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, lucru destul de enervant.

 

Si eu as prefera update-urile de Windows sa le fac cu alt browser. Dar, se pare ca lui nenea Gates nu-i convine.

Exceptand cazul acesta, sunt o multime de site-uri care suporta doar IE-ul.

 

Grrr.... :Pe

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am descoperit focul :De metaforic vorbind. Mozilla are niste optiuni chiar faine! Daca neglijez faptul ca mailurile le scriu cu IE, chiar e no1.

:De Daca dau clica pe un linca apasand in acelasi timp ctrl apare a doua pagina in aceeasi ferestra ... in plus semnele de carte salvate in bara de sus, este si aia misto.

mozilla rulz:pe

Editat de Dulcica

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:drag: eu folosesc mozzila dar rahatul de explorer se baga mereu si deschide el linkurile...nush cum sa dau sa se deschida DOAR prin mozzila,,,,

Firefox rocks! :flirt:

Editat de Evil_Shit

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×