Sari la conținut
Forum Roportal
soimos1

Pe agenda zilei. Evenimente interne.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

La 18.10.2021 la 3:17, The Unknown a spus:

https://evz.ro/ce-spun-constructorii-despre-materialele-si-lucrarile-de-la-catedrala-mantuirii-neamului-unde-este-adevarul.html

Acum jurnalistu' e pus in "hot seat"*  ca n-a avut decenta sa verifice ce inseamna fiecare surub folosit la asamblarea caramizii cu metale folosite, ci acuza pe sfintii ca au umflat preturile chiar si de 10 ori!!!   Unu minte pentru celalalt sa se acopere fraudele fiscale, dar se vede de departe.   Cu toti merita puscarie, nu in ceruri, ci pe aici pe pamant.    

*Definition of hot seat. 1 slang : electric chair. 2 : a position of uneasiness, embarrassment, or anxiety.

O campanie ordinara impotriva bisericii orfodoxe acea asa-zisa investigatie recorder  De ce nu fac aia o  investigatie sa cerceteze cati bani se da spaga la Ciolos si Barna pentru a obtine un post de deputat USR?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deloc nu-i ordinara, e foarte mare nesimtire in acea tara cand popii influenteaza dracovenesc politica si incurca lucrurile din avansare, doar ei sa obtina fonduri.   Eu n-am platit dar familia mea au platit taxe si n-au primit nici pensie pe merit.  Mereu se recalculeaza pensiile in ultimii 30 de ani si mureau de foame daca nu le trimit din America sa aibe un trai decent.  Mor romanii in mare numar, iar arabii si negri africani nu vor plati taxe de religie, nici in scoala nu-l vor accepta pentru copiii lor sa le educe cu marfa biblica, si se vor duce mai repede in groapa cu toti decat cred ei azi.   N-au nevoie de vaccin si de nimic, manusi, masti si nici de spital. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 4 ore, titi_greucean a spus:

O campanie ordinara impotriva bisericii orfodoxe acea asa-zisa investigatie recorder  De ce nu fac aia o  investigatie sa cerceteze cati bani se da spaga la Ciolos si Barna pentru a obtine un post de deputat USR?

Cum adica e campanie impotriva bisericii ortodoxe? A zis ceva ca ortodoxia e nu stiu cum, ca creștinii sunt nu stiu cum? Nu. A arătat ca in BOR se folosesc metode mafiote, pile si nepotisme si licitatii aranjate cu dedicatie pentru a baga in buzunar banii pe care contribuabilii ii plătesc la stat sub forma de taxe si Impozite. Adica daca arati ceva ilegal facut de BOR inseamna ca esti impotriva BOR, asta e apararea voastra? Si whataboutismul? de ce? Bor are statut special, bor nu trebuie sa respecte legile din tara asta? 

Editat de Enki
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

https://www.capital.ro/cea-mai-mare-hotie-din-istoria-romaniei-suntem-furati-e-jaf-national.html

Tocmai hotul striga "Prindeti Hotul"???     El a furat destul pentru 3 vieti de care nu va beneficia ca timp nu se poate cumpara si nici fura!!!

Stie el ce declara, dar stiu si altii ca tot acolo am trait si am stiut cine si cat fura dar taceam sa ne extindem zilele pe Pamant.  

Cand NU s-a furat in Romania??? ... acel roman inca nu s-a scris ca nu-si aminteste nimeni de asa ceva :bb:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 9 ore, Enki a spus:

Cum adica e campanie impotriva bisericii ortodoxe? A zis ceva ca ortodoxia e nu stiu cum, ca creștinii sunt nu stiu cum? Nu. A arătat ca in BOR se folosesc metode mafiote, pile si nepotisme si licitatii aranjate cu dedicatie pentru a baga in buzunar banii pe care contribuabilii ii plătesc la stat sub forma de taxe si Impozite. Adica daca arati ceva ilegal facut de BOR inseamna ca esti impotriva BOR, asta e apararea voastra? Si whataboutismul? de ce? Bor are statut special, bor nu trebuie sa respecte legile din tara asta? 

Biserica ortodoxa romana e unul din putinele lucruri care functioneaza in tara asta. Este imcredibil cum puteti fi atat de manipulati de neobolsevicii de la usr. 

Derbedeii astia si-au facut un obicei in a ataca in credinta ortodoxa (ce are omul mai sfant in tara asta). 

Romanul are nevoie de ortodoxie mai mult ca oricand. Amenintare homo-popo, islamismul, manipularea incalzirii glovale si alte mizerii care planeaza asupra romanilor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Repet întrebarea: cu ce ataca documentarul recorder credința ortodoxa a poporului roman? Unde zice ca ortodoxia e naspa, ca creștinii sunt de kko? Sa semnalezi o fapta comisa de BOR care incalca legile statului roman inseamna ca ataci/vrei sa distrugi ortodoxia?

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 24 minute, titi_greucean a spus:

Derbedeii astia si-au facut un obicei in a ataca in credinta ortodoxa (ce are omul mai sfant in tara asta). 

Romanul are nevoie de ortodoxie mai mult ca oricand. Amenintare homo-popo, islamismul, manipularea incalzirii glovale si alte mizerii care planeaza asupra romanilor.

Ce insiri tu acolo???   Nu exista lucruri sfinte pe Planeta asta!!!   Sfant este pentru popi sa fure , iar acelas "pacat" la omu' sarac este puscarie!!!

NIMENI n-are nevoie de nici o religie facut dupa imaginatia umana sa intimideze omul simplu!!!   Nu BAGA incalzirea globala in oala asta ca n-are nimic cu un individ sau o natie, ci cuprinde OMENIREA!!!   Nu fi KURVA afar' din cale.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 oră în urmă, titi_greucean a spus:

Biserica ortodoxa romana e unul din putinele lucruri care functioneaza in tara asta.  

AI MARE DREPTATE, SA STII.  

AI GURA AURITA! 

 

Altfel nu-mi explic cum dracu guvern nu mai avem, presedintele e in vacanta la jucat golf, parlamentul e pus doar pe circ, institutiile statului , invatamantul, autoritatile si spitalele sunt la pamant,  corporatiile sunt si ele pe minus, dar numai BISERICA functioneaza impecabil.  

Mai ales ca poate sa cheme mii de pelerini la moaste si sa faca si profit.  

Cam asa arata o tara in pragul colapsului cu un popor prost fara nicio speranta, fara niciun viitor. 

Eu zic sa-l punem pe Patriarhul Daniel premier! 

 

Editat de warmonger2020

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 hour ago, titi_greucean said:

Biserica ortodoxa romana e unul din putinele lucruri care functioneaza in tara asta. Este imcredibil cum puteti fi atat de manipulati de neobolsevicii de la usr. 

Derbedeii astia si-au facut un obicei in a ataca in credinta ortodoxa (ce are omul mai sfant in tara asta). 

Romanul are nevoie de ortodoxie mai mult ca oricand. Amenintare homo-popo, islamismul, manipularea incalzirii glovale si alte mizerii care planeaza asupra romanilor.

Yep. În țara asta funcționează cu brio și Arhiepiscopul Tomisului, Șpagoveanu! Care pompează din plin „ortodoxie originală”, numai de el știută. 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

https://evz.ro/asa-va-arata-craciunul-foamete-preturi-uriase-lipsa-cadourilor-restrictii-va-fi-o-situatie-de-cosmar-foto.html?utm_source=evz&utm_medium=recomandari_AI

*In State n-am auzit de foamete, dar pana nu ajung marfurile din vapoare in port si pe uscat sa fie distribuite, este o lipsa de anumite produse.*   

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×