Sari la conținut
Forum Roportal
soimos1

Pe agenda zilei. Evenimente interne.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Deci nu trebuie sa cadem in capcana. Este un spectacol pana la urma si apoi sunt multe posturi de negociat sau renegociat. pnl si udmr nu fac decat sa forteze nota, obligandu-i pe usr-isti sa se multumeasca cu postul de premier si sa cedeze cele mai bune ministere.

Totul se va termina cu pupat piata independentii.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu intru în jocurile politice, nu mă pricep.

Dar.

Cioloș a fost omul care, în calitate de comisar european pentru agricultură, a reușit să direcționeze bani europeni către România, fără a-și face reclamă, fără a bate toba. Omul are argumente, pregătire și bun-simț, calități care contează oriunde, în orice domeniu, chiar și în politică. 

S-a întâmplat înainte de a fi numit prim-ministru tehnocrat, foarte puțină lume auzise de el.

Dar hai, totuși, să mă bag în seamă așa, succint: PNL nu dorește alegeri anticipate. Ar fi pe făraș. UDMR... mai bine nu zic nimic de ei. Nevertebrate e tot ce zic. Paraziți politici care s-au lipit de toate guvernările și au adus numai prejudicii României.

Eu cred că Cioloș va forma guvernul și va da peste cap toate pronosticurile.

My two (botswanese coin).

 

  • Like 2
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 4 minute, gargbird a spus:

UDMR... mai bine nu zic nimic de ei. Nevertebrate e tot ce zic. Paraziți politici care s-au lipit de toate guvernările și au adus numai prejudicii României.  My two (botswanese coin).

Chiar te-as rasplati cu o suma mult mai mare de Botswanese currency!!!

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Evenimentul zilei e ancheta cu Marele Alb. Indiscutabil. 

Daca va place sa priviți munca celor de la Recorder donați 10 euro ca nu va doare.  Fac mai multa treaba decât toți politicienii trecuți, prezenți și viitori. 

  • Like 2
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 21 minute, The Unknown a spus:

Chiar te-as rasplati cu o suma mult mai mare de Botswanese currency!!!

Vă cred și mi-am asumat-o din start. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 oră, Rodica` a spus:

Evenimentul zilei e ancheta cu Marele Alb. Indiscutabil. 

Daca va place sa priviți munca celor de la Recorder donați 10 euro ca nu va doare.  Fac mai multa treaba decât toți politicienii trecuți, prezenți și viitori. 

dar ai observat ce nu sufla o vorba nicio televiziune? niciun politician? de bor nici nu mai vorbesc...

  • Like 2
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 8 minute, Enki a spus:

dar ai observat ce nu sufla o vorba nicio televiziune? niciun politician? de bor nici nu mai vorbesc...

Desigur!

Gândește-te numai la ce înseamnă, de fapt, BOR: peste 14.000 de biserici și mănăstiri, CU TERENURILE AFERENTE, cu hotelurile, afacerile, pelerinajele, cu zecile de mii de clerici PLĂTIȚI DIN BUGETUL DE STAT, etc. 

Mafia siciliană?! Pistol cu apă! 

Visez la ziua în care voi vedea ce am văzut în Scotland: o biserică transformată în pub! 

Abia atunci credincioșii se vor înghesui cu sinceritate întru iluminare și mântuire!

Sunt creștin din tot sufletul, sunt anti-religie din tot sufletul.

 

 

 

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 3 ore, gargbird a spus:

Se face de rahat și mai și claxonează. 

Dincolo de interesele politice și viața personală, Dacian Cioloș are două clase peste "politicienii" români, așa că sunt sigur că nu va fi impresionat de prestația fostului prim-ministru.

Ce surpriză benefică pentru țară ar fi ca Cioloș să reușească, against all odds, vorba francezului, să formeze un guvern! 

Numai răuvoitorii nu văd că omul ăsta este un munte de competență și modestie! 

E părerea mea personală, nu sunt plătit să zic asta. Dintre toți politicienii din România, cel mai mult îl respect pe Dacian Cioloș, urmat de Daniel Funeriu, cel care a încercat să oprească plagiatul și copiatul la examene, "părintele" supravegherii video în timpul examenelor.

Klaus Iohannis a căzut în clasamentul meu personal la nivelul "etc.". Se vede din satelit că e șantajabil, prin deciziile contra naturii pe care le-a luat în ultima perioadă.

Dar, ca o notă ultra-personală, am constatat că, deși îl sprijină pe Cîțu, dacă l-ar prinde la toaletă între patru ochi, i-ar sparge fața. 

Fix Iohannis ,,se vede ca'' e santajabil.

Nimic din ce face sau nu face nu e bine si daca face ceva o face pt ca e santajabil. 

Tara asta nu merita un presedinte ca el.

Trebuia sa ajute PNL ul sa faca implozie, sa vezi atunci discoteca in Romania. Cu cel mai mare partid de opozitie PSD - faramitat si cu AUR pe pozitii...aia eram acum!

 

Editat de Stu'
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Avem o mentionare scurta de la realitatea plus. pe burtiera: Cine vrea sa decredibilizeze biserica, de ce ataca progresistii biserica, au avut un invitat care a demontat un strawman in cateva vorbe iar moderatorul incheie la modul acum in ajun de sf parascheva apare mare scofala de investigatie.

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 3 ore, gargbird a spus:

Nu intru în jocurile politice, nu mă pricep.

Dar.

Cioloș a fost omul care, în calitate de comisar european pentru agricultură, a reușit să direcționeze bani europeni către România, fără a-și face reclamă, fără a bate toba. Omul are argumente, pregătire și bun-simț, calități care contează oriunde, în orice domeniu, chiar și în politică. 

S-a întâmplat înainte de a fi numit prim-ministru tehnocrat, foarte puțină lume auzise de el.

Dar hai, totuși, să mă bag în seamă așa, succint: PNL nu dorește alegeri anticipate. Ar fi pe făraș. UDMR... mai bine nu zic nimic de ei. Nevertebrate e tot ce zic. Paraziți politici care s-au lipit de toate guvernările și au adus numai prejudicii României.

Eu cred că Cioloș va forma guvernul și va da peste cap toate pronosticurile.

My two (botswanese coin).

 

 

 

 

Poate ar fi fost mai bine pentru noi daca ramanea in continuare comisar european pentru agricultura si isi vedea de treaba la care se pricepe. Sau ramanea in continuare liderul gruparii europene RENEW EUROPE. 

Ca premier in 2016 a fost doar unul banal care n-a facut nimic, de fapt a comis cateva greseli care ne-au costat viitorul.    

Esecurile  sale  de la esecul de a recupera "cumintenia pamantului" , esecul de a gestiona scandalul Hexi Pharma, esecul de a reduce birocratia , de a combate coruptia,  pana la faptul ca a cedat in fata Patrharhului Daniel in privinta bugetului acordat  celui mai mare monument al PROSTIEI UMANE din istorie, ne-au irosit 3 ani din viata! 

Prestatia lui Ciolos ca premier i-a intins covorul rosu jupanului de Dragnea care ne-a rapit 3 ani din viata! 3 ANI IN CARE  SE PUTEA FACE CEVA,  CAND PUTEAM SA FI AVUT UN GUVERN USR-PNL-UDMR CAND ROMANIA ERA IN CRESTERE ECONOMICA SI IN PERIOADA DE STABILITATE. 

Evident ca PNL-ul condus atunci de Gorghiu, Predoiu, Blaga si Orban e foarte vinovat, dar Ciolos a avut sansa sa se remarce si sa previna dezastrul de la 11 decembrie 2016 si a ratat-o. 

Poate daca il lasam pe Ponta sa fie premier pana la finalul mandatului din 2016 si PSD-ul s-ar fi erodat la guvernare,  poza asta scarboasa n-ar mai fi existat: 

Tolo: Firea Nu E Decât Cizelarea Dictaturii Lui Dragnea. Cum încalcă  Primăria Libertatea De Exprimare Cu Ocazia Vizitei Papei | Libertatea

 

 

Editat de warmonger2020

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×