Sari la conținut
Forum Roportal
soimos1

Pe agenda zilei. Evenimente interne.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

https://evz.ro/va-accepta-vreodata-klaus-iohannis-darul-lui-nicolae-ceausescu-s-a-aflat-dupa-32-de-ani.html

"Cum se poate deplasa președintele, în caz de epidemie, de acasă la Palatul Cotroceni pe sub pământ

"Casa Poporului dispune, sub placa de fundație, de un adăpost antiatomic astfel încât în caz de război, calamități sau alte dezastre, să se poată asigura condițiile necesare de lucru autorităților politice și militare din țară.   „Buncărul este situat în subsol, la nivelul -22. Este o incintă cu pereți groși de 1,5m, acoperiți cu o placă de eclatare, care nu poate fi penetrată de radiații." 

*Un verisor si cumnatul au lucrat dusi cu forta la acele proiecte pana s-au imbolnavit rau de tot, ceea ce le-a adus si moartea lor prematura, lucrarile de la etajul -22!!!    Daca lumea moare la suprafata pamantului de radiatii nucleara, la cine mai dau ei comanda din comfortul celori MINUS 22 de etaje din Pamant???*   :eek:

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

A MURIT Ion Iliescu!!!

 Am aflat cu profund regret vestea morții.  Toată lumea a fost luată prin surprindere!

https://pensionari.com/doliu-in-lumea-politica-a-murit-ion-iliescu-am-aflat-cu-profund-regret-vestea-mortii-toata-lumea-a-fost-luata-prin-surprindere/

*Sper sa nu fie stire falsa,  ca deja se vorbea despre el ca este in spital parca, nu tin minte.

De ce ar fi asa de surprins lumea???   A fost batran si bolnav, plus blestemat de multi pentru activitatea sa politica.   Daca murea mai devreme tot nu plangea multa lume dupa el."

    

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

„Am aflat cu profund regret vestea morții lui Oliviu Gherman,

https://pensionari.com/doliu-in-lumea-politica-a-murit-ion-iliescu-am-aflat-cu-profund-regret-vestea-mortii-toata-lumea-a-fost-luata-prin-surprindere/

Care-i jurnalistu' half-ass care scrie cu scula si e fara creier.  Asa se scrie pentru un ziar si nu va fi aruncat din acea functie??? 

De ce mortii ma-tii n-ai scris cine a murit, mai afisezi si poza.  Ai merita si puscarie ca-l reclami pe iliescu mort.   Mare animal trebuie sa fi, dar e deajuns sa fi roman din cate observ.  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 10 minute, The Unknown a spus:

Care-i jurnalistu' half-ass care scrie cu scula si e fara creier.  Asa se scrie pentru un ziar si nu va fi aruncat din acea functie??? 

De ce mortii ma-tii n-ai scris cine a murit, mai afisezi si poza.  Ai merita si puscarie ca-l reclami pe iliescu mort.   Mare animal trebuie sa fi, dar e deajuns sa fi roman din cate observ.  

Ce am putut sa rad, Olga. Si pe mine m-a enervat articolu  si l-am injurat tot cam asa.

Iti dai seama ca daca stiam ungureste il injuram si pe ungureste.

Incep sa ma simt ungur din ce in ce mai mult. Cred ca m-am tampit.:biggrin:

Editat de adal*
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Era o romanca undeva nu mai stiu daca era On=line sau in viata si presupunea ca intelege destula maghiara.   

Cand aude cuvantul "Isten" deja stie ca inseamna ceva urat, o injuratura :eek: 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 minute, The Unknown a spus:

Era o romanca undeva nu mai stiu daca era On=line sau in viata si presupunea ca intelege destula maghiara.   

Cand aude cuvantul "Isten" deja stie ca inseamna ceva urat, o injuratura :eek: 

Ce inseamna "isten"? m-ai facut curios.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

vine de la istenem, sau ceva in genul, care inseamna Dumnezeu (le).

Cred ca se refera, prin prescurtare, la injuratura de toti Dumnezeii..

Zic si eu :)

Editat de Stu'
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×