Sari la conținut
Forum Roportal
soimos1

Pe agenda zilei. Evenimente interne.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Fiind gasit necorespunzator construit vechiul sondaj a fost sters.

Scopul pe care si la propus a fost oricum atins si astfel am putut aprecia corect cine este considerat ca fiind vinovat ptr situatia de criza multipla pe care o vedem in jurul nostru, si astfel am putut trage concluzia ca nu Parlamentul este obiectul urii si dezgustului popular ci Partidele politice, rezultatul arata ca Partidele politice au fost considerate vinovate de 80 % din votanti iar parlamentul a fost gasit vinovat doar de 20 %

Cine doreste intregul tabel il poate solicita pe PM.

 

Topic dedicat dezbaterii diverselor subiecte si teme importante ale realitatii cotidiene, altele decat cele carora le-au fost dedicate topice speciale.

 

Ne propunem sa dezbatem subiectele tari din viata de zi cu zi reflectate de presa, subiecte importante de interes public care merita sa fie comentate.

 

Temele se pot propune liber de toti userii

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ati aflat marea noutate?

Cica Traian toti din Traian Basescu ne tragem!

 

ceasta cica s-a stabilit pe baza unor amprente genetice luate de pe o sticla de Tequila lasata de vreun jucaus marinar beat si gasita langa sit-ul arheologic Adam la Clisa, si datorita acestei descoperiri senzationale istoriografia romaneasca a aflat ca stramosul nostru e intradevar Traian dar nu acel Ulpius Nerva ci unul Sulla Felix cu antecedente de dictator, de-i mai zice si bas... pardon ... ca nu e permis sa pronuntam cuvinte murdare caci incalcam regulamentul forumului ... dar oricum e un nume plin de forta (electorala) ca un tunet, scapat aproape de oala de noapte!

 

Aceasta "buna vestire" genetica a fost imediat valorificata in scop turistic de sinistra ministra a turismului care a incercat sa valorifice aceasta senzationala descoperire oferind servicii "all inclusive" incluzand si linsul maiestru al fundului de dictatori.

 

Si daca Cezar ne invata ca "Alia iacta est", iata ca "Elena din Troaca" lingand fundul genialului taur comunal al republicii, a modificat pentru modesta si simbolica suma de 50 miliarde Euro, textul slagarului nationa-PD-L: "Noi suntem romani" ...adica urmasii lui Traian ... adica a lui Traian Basescu" ? !!! ... adica a linsului in fund "ceausist" :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In verva ta anti B devii ades ridicol

Caz in speta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Saha, lasa ca si Base a tinut-o p-aia in puf. Are un tupeu fantastic, ea nu raspunde in fata nimanui.. da' cheltuieste cat??? din banii nostri?

 

Eu nu am zis niciodata ca ar fi vreun inger ...ingerii si politica nu se amesteca !

 

Dar nu este un protocomunist - si nici nu ne va vinde rusilor !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:lol:

 

rusii nu cred ca mai sunt interesati de noi....slabe sperante sa fim vanduti lor. :o:

 

astea-s teme de acu 20 de ani. ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In verva ta anti B devii ades ridicol

Caz in speta

Eu ridicol ? Si ce importanta ar avea acest lucru?

Am eu vre-o legatura cu cazul in speta pe care l-am scos in evidenta?

Sau sunt cumva ridicol pentru ca prezint "comori PDL-iste" din putul gandirii ?

Sau crezi ca topicul era facut pentru ca sa imi faci tu mie analize ... si nu sa comentam si eventual analizam spete (chiar si de prostie crasa ) din realitatea cotidiana?

 

In plus de asta aici pe Roportal ai dovezi clare despre cat de "antibasescu" am fost acum 4 ani, fapt care scoate in evidenta ca nu am idei fixe preconcepute !

 

Am aflat ştirea asta acum o lună cred şi,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ultima bomba!

 

Basescu acuza pe cei care resping un guvern al sau ...adica al partidului cu 31% de tradare de tara!

 

Intrebare: Cine reprezinta mai bine si mai corect tara (cea tradata)? ...

- cei 31 % a minoritatii parlamentare a PD-L

sau

- cei 69 % adica majoritatea parlamentara?

 

Nu aveti impresia ca aceasta campanie electorala este ca in caragiale?

 

Mie mi se parte o campanie jignitoare la adresa poporului roman, caci este in mod evident ne este astfel adresata de parca toti am fi niste prosti!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×