Sari la conținut
Forum Roportal
soimos1

Pe agenda zilei. Evenimente interne.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

1 minute ago, Fiero said:

Sper ca acum te simți bine si ești mândru de tine! :)))

Nu mai puțin decât tine, în postarea aia anterioară, în care ai venit cu chestii de genul: „ăia sunt într-o bulă a lor”, „ei sunt orbi”, „ei sunt asemenea lui Ceaușescu”, „statistica e manipulată”.

Nu se pune problema că aș fi mândru de mine. Așa cum, cu nonșalanță, dincolo de subiect și argumente, ai venit cu niscai caracterizări în direct la adresa preopinenților care împărtășesc un punct de vedere diferit de al tău, pur și simplu ți-am dat o replică. Doar atât. 

 

Și ca să fie treaba clară, una peste alta, ce susții tu de fapt?

Că vaccinarea este ineficace, inutilă, că nu este bună, ba chiar malefică. Că toată statistica și datele în legătură cu pandemia sunt făcături și că autoritățile din întreaga lume mint și ne vor răul! 

Oki, ești cam pe acolo cu Rayn și mie mi se pare că ceea ce susțineți voi e cam de noaptea minții, de evul mediu.

Io susțin, dimpotrivă, că vaccinarea e singura soluție viabilă prin care putem depăși această criză. Mai departe, chiar dacă  datele publicate de toate țările cu privire la această pandemie nu sunt 100% exacte (sunt destule erori, tre să recunoaștem), totuși constituie o bază de date de care fiecare tre să ținem cont în estimările noastre. 

  • Like 2
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Câinii latra, ursul trece.

Desigur, cei treziti vor interpreta asta ca fiind ei ursul. 

Altii vedem in caini pe aia care ne-ar vrea intorsi in evul mediu ca asa se simt ei bine si le e frica de tot ce apare nou si nu inteleg cum functioneaza.

Mi-e milă de neadaptatii astia, din care pandemia a scos la iveala aceasta frica viscerala.

Editat de Enki
  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare chiar rău, dar frica e la voi, nu la cei care nu vor sa se vaccineze, pentru ei viața nu s-a oprit in loc, dimpotrivă, voi va temeți sa duceti o viata normală si, sunt convinsă, că, daca v-ar sta în putere, i-ati impiedica si pe cei care nu se tem să faca asta, numai ca sa va simțiți voi in siguranță, ceea ce cei pe care ii blamati atât nu ar face, ei nu au nimic împotrivă ca sa existe persoane vaccinate, se pot vaccina din partea lor cu nspe mii de doze, nu au nimic impotriva celor care vor sa poarte mască și-n somn, chisr daca dorm singuri in pat. Din partea lor, cei speriati pot trai și in globuri de sticlă. Aveti acelasi discurs de luni de zile. Vouă vă e frică de ziua de mâine și stați mereu cu ochii la drobul de sare, schimbarea e ceva inevitabil, voi nu o acceptați. Dar imi pierd timp prețios aiurea. Merg la somn.

Editat de Fiero
  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tu esti convinsa de multe lucruri, inclusiv ca vaccinurile omoara oameni si ca totul e o conspiratie mondiala care include cei mai bine pregatiti oameni de stiinta, si ca medicii sunt niste criminali, asa ca din clipa cand iese o convingere din gura ta, nu pot decat sa zambesc. Cu tristete, ce-i drept.

 

Editat de Enki
  • Like 2
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eh, Rodica, eu imi fac seara de film in continuare.

Somn usor, sau tastare patimasa in continuare, care cum aveti in plan.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Datele nu pot fi exacte exact cum ticaie ceasul, mai nou nici pe pagina mortalitatilor nu se mai pune cauza mortii, doar insira numele prietenilor, nepotilor si lauda cat de bun era omul.

In State cu atatea computere, din Rezervatiile Indiene NU se raporteaza NIMIC ... daca unu locuieste in oras si ajunge in spital se stie deja ca va scapa sau nu, iar daca e dus inapoi dupa gardurile lor, nu-i treaba nimanui.   Din satele si catunele din centrul Statelor Unite viata e ca si acum 500 de ani, doar popa are recordurile scrise pe ceva.   Nu-i un platou de filmare toata America.   Mi s-a povestit ca o familie din New Mexico parca sau de oriunde s-au izolat undeva in mijlocul american intr-o localitate inexistenta pe harta, fara postal services sau drum asfaltat ca sa scape de Covid.  Nu erau deloc analfabeti, aproape toti aveau PhD = doctorat, dar nu credeau in virusi, nu s-a mentionat ce religie au doar ca sint de diferite nationalitati si de pe continente aparte.  In cateva luni cu toti au fost diagnozati cu COVID si ajunsi acasa inapoi in civilizatie, izolare ca au loc toti intr-o casa si acolo sint tratati de personal medical ca nu sint bolnavi grav sa aibe nevoie de masini sa respire sau spitalizare doar izolare de restul lumii.   Va trebui sa stea acolo pana vor fi in stare sa primeasca vaccinurile toate 3 ca sa fie inafara pericolului de moarte!!!    Credeam ca cineva le-a platit sa faca experienta, dar nu, familia de capul lor au hotarat ca va fi bine totul, dar ca n-au ajuns prea departe.   Au coborat in vale pana au mai putut si le-a tinut picioarele.   In Phoenix am observat ca evreii nici o zi n-au folosit o masca macar, dar ei n-au nimic cu restul populatiei, nici din cap nu da sa salute vecinii.  Ma suna la usa copiii ca mama vrea o lamaie de pe pom ca-si face un ceai ...

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
56 minutes ago, Fiero said:

Imi pare chiar rău, dar frica e la voi, nu la cei care nu vor sa se vaccineze, pentru ei viața nu s-a oprit in loc, dimpotrivă, voi va temeți sa duceti o viata normală si, sunt convinsă, că, daca v-ar sta în putere, i-ati impiedica si pe cei care nu se tem să faca asta, numai ca sa va simțiți voi in siguranță, ceea ce cei pe care ii blamati atât nu ar face, ei nu au nimic împotrivă ca sa existe persoane vaccinate, se pot vaccina din partea lor cu nspe mii de doze, nu au nimic impotriva celor care vor sa poarte mască și-n somn, chisr daca dorm singuri in pat. Din partea lor, cei speriati pot trai și in globuri de sticlă. Aveti acelasi discurs de luni de zile. Vouă vă e frică de ziua de mâine și stați mereu cu ochii la drobul de sare, schimbarea e ceva inevitabil, voi nu o acceptați. Dar imi pierd timp prețios aiurea. Merg la somn.

De acord cu tine că ai pierdut timp prețios aiurea, dar asta numai ca să reiterezi aceleași prostii pe centimetru pătrat de forum!  :laugh: Cum că cine ar fi pro vaccinare s-ar teme de ziua de mâine, n-ar duce o viață normală etc. Chestiile astea sunt numai în capul tău. Oki, fugi la somn!

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 27 minute, Fiero a spus:

Imi pare chiar rău, dar frica e la voi, nu la cei care nu vor sa se vaccineze, pentru ei viața nu s-a oprit in loc, dimpotrivă, voi va temeți sa duceti o viata normală si, sunt convinsă, că, daca v-ar sta în putere, i-ati impiedica si pe cei care nu se tem să faca asta, numai ca sa va simțiți voi in siguranță, ceea ce cei pe care ii blamati atât nu ar face, ei nu au nimic împotrivă ca sa existe persoane vaccinate, se pot vaccina din partea lor cu nspe mii de doze, nu au nimic impotriva celor care vor sa poarte mască și-n somn, chisr daca dorm singuri in pat. Din partea lor, cei speriati pot trai și in globuri de sticlă. Aveti acelasi discurs de luni de zile. Vouă vă e frică de ziua de mâine și stați mereu cu ochii la drobul de sare, schimbarea e ceva inevitabil, voi nu o acceptați. Dar imi pierd timp prețios aiurea. Merg la somn.

Prea dur te-ai exprimat despre tema asta, despre NOI.   Daca pentru cei ca tine viata n-are valoare si n-ai reusit nici tu sa valorifici darul primit la nastere, mi-e egal, dar sa fi convinsa care-i limita vietii mele normala si balarii insirate, cu conceptii lamuriti de altii din auzite,  nu-mi place.   Eu nu duc razboi cu nimeni si nu accept acuzari de la golani.   Nici 2 persoane de pe acest forum n-avem vieti egale sau paralele, dar multi ne bucuram de viata si-l valoram si la un nivel mai putin exaltat. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 oră în urmă, Rodica` a spus:

Ia o muzica de la mort ...

Cat era de faimos acest muzician si cand???    Nimic nu scriau de el pan-acum in ziare si deodata e cel mai renumit si iubit, dupa ce a murit.   Mai era un titlu azi noapte ca in ce conditii triste si tragice a murit, dar nici pomeneala de asa ceva in text doar niste aiureli.   

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×