Sari la conținut
Forum Roportal
soimos1

Pe agenda zilei. Evenimente interne.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

De la 1 septembrie au dispărut 400 de minori.

Mafioții au plătit bani grei pt asta împotriva justiției și acum sunt disperați că nu mai au, posibil, mult timp la dispoziție să își recupereze investitiile. Altfel nu îmi explic lipsa asta de precauție în nemernicia lor. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O merge asta la interne, sau la externe? Amandoua, I guess.

LCK e procuror sef european.

la multi ani clientilor ei.

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Apropo de ciorcache, pe care-l menționași de curând.

 

Banc

Azi, în sfârșit, i-am cunoscut cele 1000 de fețe ale lui Iordache...toate de prost! :laugh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mda, Guvernul Dăncilă a căzut în urma moțiunii de cenzură inițiată de opoziție și va continua să funcționeze, interimar, până ce un altul va fi instalat în funcție. Cât va dura lucrul acesta și care va fi coloratura noului guvern, rămâne de văzut.

În niciun caz nu va curge lapte și miere, dar e bine să fim optimiști. Măcar asta ne tot rămâne.

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bine, pe termen scurt pare că a funcționat chestia asta:

- Te lepezi de PSD?

- Mă lepăd!

Eh, să vedem ce-o să mai fie...

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iohannis i-a transmis Veoricăi că nu-și pierde timpul să stea la discuții cu reprezentanta unui partid al cărui scop a fost până ieri să pună justiția cu botul pe labe.

Mi se pare corect.

 

Ajunsă în turul doi, Viorica e disperată și vrea „să muște din gâtul adversarului”. Vrea „sânge” cu orice preț, considrând că asta e ultima ei șansă! 

Ce ziceți, vă încumetați la o analiză? Au vreo șansă Vioric și implicit PSD-ul? 

Editat de Vriies
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 hour ago, Stu' said:

Nicio șansă .

Doar peste cadavrul lui Iohannis. Literalmente. 

Hmm, așa aș zice și eu. Dar iote că sunt unii care oftează și parcă și-ar dori asta. 

 

Și eu stau să mă întreb: De ce oare? Și încerc să-mi răspund...Ar fi două motive:

1. Boborul vrea cu orice preț PSD! Adicătelea, chiar dacă nu o spun manifest, unii nu se pot lepăda și visează în continuare la PSD. Asta e, fiecare cu opțiunea și idealurile lui! Aici chiar că n-am ce să comentez.

2. Din prostie maximă! Adicătelea, cei care spun despre ei înșiși că-s  pro schimbare, pro bine etc., deseori devin foarte vehemenți și nu reușesc să compileze că lucrurile nu se pot schimba peste noapte și că e nevoie de o anumită desfășurare a lucrurilor pentru asta.

Editat de Vriies

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E, de fapt, tipic romanesc. 

Romanii ridica pretentii doar atunci când nu își permit. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×