Sari la conținut
Forum Roportal
soimos1

Pe agenda zilei. Evenimente interne.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

On 9/8/2019 at 12:15 PM, Enki said:

No, pentru prima data in aceasta ancheta apare, sau mai bine zis ne dam seama, pentru ca imaginile sunt vechi, un indiciu ca prima victima Luiza e posibil sa nu fi fost intamplatoare si sa fi fost urmarita.

Este vorba de filmarea despre care pana acum s-a spus ca era luata de pe o camera de supraveghere in care apare Luiza mergand pe strada si vorbind la telefon, si apare si o femeie in rosu.

image.png.54018911401fb535c6c4d953f3df3f24.png

Urmarind filmuletul cu atentie, mama/rudele Luizei si-au dat seama ca filmarea nu e facuta de pe o camera de supraveghere, spunand ea: unu ca filmarea se misca urmarind mersul fetei pe strada ceea ce nu se intampla cu camerele de supraveghere, decat daca sunt mobile si baleiaza stanga dreapta si doi ca la finalul filmarii se vede rama unui geam prin care e facuta filmarea, care e facuta dintr-o camera a unui imobil de vis-a-vis.

Mai adaug eu ca se vede in reflexia de pe geam silueta unul barbat care filmeaza, silueta fiind iluminata din spate, se vede apoi cum tine telefonul in maini, undeva mai jos in dreptul pieptului si trei ca interiorul camerei din care se filmeaza e varuit in galben mustar sau bej iar geamul are rama de culoare inchisa.

Ce trebuie sa se spuna urgent:

- in primul rand, cum au ajuns aceste filmari in spatiul public, la politie, la procurori, cine le-a primit prima data si de la cine, avand in vedere ca NU sunt filmari de pe camere de supraveghere care puteau fi ridicate de politisti sau de ziaristi, ci este o filmare PRIVATA

- ce este acel imobil din care s-a facut filmarea, cui apartine si proprietarul sa spuna cine se afla in ziua respectiva acolo astfel incat sa fi putut sa faca filmarea

-femeia in rosu de pe filmare am inteles ca a fost audiata, nu s-a spus nimic despre ea, nu stim daca era acolo intamplator sau nu, desi intr-adevar se comporta destul de suspect, ca si cum ar astepta trecerea Luizei pe acolo.

 

edit: SAU

este posibil ca filmarea care circula in spatiul public sa nu fie cea originala direct de pe camere, ci sa fie filmata de pe un televizor, acea rama fiind rama televizorului si reflexia persoanei care filmeaza de pe mobil sa fie in ecranul tv. Mai jos e filmarea cu sonor cu tot.

https://www.capital.ro/ultimele-imagini-cu-luiza-melencu-in-viata-o-camera-de-supraveghere-a-surprins-momentul-video.html

Pareri despre aceasta filmare?

Poi, ce să mai zic? Aș zice că o bună întrebare ar fi de ce această filmare n-a ajuns în spațiul public sau la mâna autorităților până acum? Sau dacă ar fi ajuns, cine și de ce ar fi escamotat-o? 

Oricum, a trecut atâta timp și pot spune că nimic nu mi-e clar din acest caz. Ah, mi-e clar nivelul corupției generalizate și faptul că eu, tu sau altul n-am avea nici măcar o singură șansă să o scoatem la liman în cazul nefast în care am fi implicați într-un coșmar asemănător. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 08.09.2019 la 12:15, Enki a spus:

No, pentru prima data in aceasta ancheta apare, sau mai bine zis ne dam seama, pentru ca imaginile sunt vechi, un indiciu ca prima victima Luiza e posibil sa nu fi fost intamplatoare si sa fi fost urmarita.

Este vorba de filmarea despre care pana acum s-a spus ca era luata de pe o camera de supraveghere in care apare Luiza mergand pe strada si vorbind la telefon, si apare si o femeie in rosu.

image.png.54018911401fb535c6c4d953f3df3f24.png

 

-femeia in rosu de pe filmare am inteles ca a fost audiata, nu s-a spus nimic despre ea, nu stim daca era acolo intamplator sau nu, desi intr-adevar se comporta destul de suspect, ca si cum ar astepta trecerea Luizei pe acolo.

 

edit: SAU

este posibil ca filmarea care circula in spatiul public sa nu fie cea originala direct de pe camere, ci sa fie filmata de pe un televizor, acea rama fiind rama televizorului si reflexia persoanei care filmeaza de pe mobil sa fie in ecranul tv. Mai jos e filmarea cu sonor cu tot.

https://www.capital.ro/ultimele-imagini-cu-luiza-melencu-in-viata-o-camera-de-supraveghere-a-surprins-momentul-video.html

Pareri despre aceasta filmare?

@Vriies, a fost in spatiul public, au cercetat-o autoritatile demult, inclusiv pe femeia in rosu au audiat-o de multisor.

oricum, la o urmarire mai atenta a intregului film din linkul pus de mine, se va vedea ca de fapt nu e cum zice mama Luizei si cum mi s-a parut si mie pentru scurt timp.

Filmarea e facuta de pe ecranul unui tv, camera de supraveghere chiar era fixa si acoperea un fel de cot/colt de strada, de aceea si femeia in rosu apare de la inceput in cadru, pentru ca era cuprinsa in cadru din start, nu s-a invartit camera catre ea urmarind-o pe Luiza, la fel cum in cadru apare si Luiza mergand in capatul din dreapta. La un moment dat chiar se pune stop pe filmare pret de o secunda dupa care e reluata, iar urmarirea si focalizarea pe Luiza se face cu telefonul mobil dar pe inregistrarea care rula pe ecran, nu focalizeaza si nu o urmareste camera de supraveghere ci cel care filmeaza filmarea.

Eh, ar fi fost ceva care merita sa fie investigat, daca era asa, sa fie o filmare privata.

 

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
21 minutes ago, Enki said:

@Vriies, a fost in spatiul public, au cercetat-o autoritatile demult, inclusiv pe femeia in rosu au audiat-o de multisor.

 

Și care au fost rezultatele? 

 

PS: Am o rugăminte. Termină-n plm cu @Vriies, că mi se pare oleacă depreciativ acest mod de abordare și eu nu-ți zic ție @Enki. Mercic anticipat!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 13 minute, Vriies a spus:

Și care au fost rezultatele? 

 

PS: Am o rugăminte. Termină-n plm cu @Vriies, că mi se pare oleacă depreciativ acest mod de abordare și eu nu-ți zic ție @Enki. Mercic anticipat!

Termină-n plm?!?

Poti sa imi zici cu @Enki, nu e nicio suparare, e doar un alt mod de a cita pe cineva pentru a primi notificari acea persoana ca i s-a scris. Nu vad ce e depreciativ.

Si ca sa te lamuresc de ce am folosit acum @, deja apucasem sa citez mesajul meu cu citeaza, ca sa subliniez ca si ce anume intelesesesi gresit (again) din ce am scris si deja incepusem sa scriu raspunsul, asa ca nu mai mergea nici citarea multipla cu multicitare si nici sa te citez cu citeaza si sa si apara in mesajul pe care aproape terminasem sa il scriu. Ok?

Si acum luam o pauza. in plm.

Mercic anticipat si tie.

Editat de Enki
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
3 minutes ago, Enki said:

Termină-n plm?!?

Poti sa imi zici cu @Enki, nu e nicio suparare, e doar un alt mod de a cita pe cineva pentru a primi notificari acea persoana ca i s-a scris. Nu vad ce e depreciativ.

Si ca sa te lamuresc de ce am folosit acum @, deja apucasem sa citez mesajul meu cu citeaza, ca sa subliniez ca si ce anume intelesesi gresit (again) din ce am scris si deja incepusem sa scriu raspunsul, asa ca nu mai mergea nici citarea multipla cu multicitare si nici sa te citez cu citeaza si sa si apara in mesajul pe care aproape terminasem sa il scriu. Ok?

Si acum luam o pauza. in plm.

Mercic anticipat si tie.

Ba da, chestia cu „@” e depreciativă. Îmi spui Vriies, Doru sau Darie, fără acel „@”.

În fine...Am înțeles explicația ta. Dacă te-am supărat sau te-am dezamăgit, realmente îmi pare rău. Dar e bine că am stabilit niște lucruri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Voi doi vă iubiți rău de tot. Sunteți mai rău decât câinele și pisica.

Nu știu însă cine o fi @pisica...

Editat de Stu'
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
4 hours ago, Stu' said:

 

Nu știu însă cine o fi @pisica...

Asta a fost bună!

 

On:

De ieri, după o carieră politică lungă, cu numeroase schimbări de pardide și doctrine, Meleșcanu a fost instalat în funcția de președinte al Senatului. Alegerea sa, cu o diferență de cinci voturi, cică va fi contestată de președintele ALDE, Tăriceanu, care a ieșit furios din sală fără a-i mai asculta discursul de învingător.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 5 minute, Vriies a spus:

 

 

On:

De ieri, după o carieră politică lungă, cu numeroase schimbări de pardide și doctrine, Meleșcanu a fost instalat în funcția de președinte al Senatului. Alegerea sa, cu o diferență de cinci voturi, cică va fi contestată de președintele ALDE, Tăriceanu, care a ieșit furios din sală fără a-i mai asculta discursul de învingător.

Nu pot sa cred ca l-au ales pe Melescanu! Ce vremuri ciudate traim!

Foarte bine va face Tariceanu daca va contesta aceasta alegere...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

https://www.ebihoreanul.ro/stiri/ultima-or-31-35/batalia-fosilelor-melescanu-l-a-tradat-pe-tariceanu-candidand-la-sefia-senatului-cu-sustinerea-psd-151276.html

Bătălia fosilelor: Meleșcanu l-a trădat pe Tăriceanu, candidând la șefia Senatului cu susţinerea PSD

 

melescanu_tariceanu.jpeg

 

Teodor Melescanu

 

Tăriceanu: Băi, fosilă mare, ce mai faci? M-ai trădat, ăh? 

Meleșcanu: Ce să fac, băi fosilă mică, iote, taman ce mă gândeam să merg la Antipa. Că cică mi-au rezervat ăia un loc de cinste acolo. Însă, nah, mi se ivi ocazia s-o mai ard prin parlament cu funcție importantă. Acum pe bune, între noi fosilele,  tu ai fi dat cu piciorul unei astfel de ocazii? Dar tu ce planuri mai ai?

Tăriceanu: Hmm, cam ai dreptate aici. Totuși, o să te toc mărunt, pe onoarea mea! Ce planuri să am? O să încerc să trag sfori și să fac alianțe cât cuprinde, cu Ponta și cu alții, o să încerc să mă mai însor cu una de 28 de ani, după care, dacă nu-mi iese, mă bag și io la Antipa.

Meleșcanu: Hai să trăiești, cu casă-n Costinești, cu viață și vin la gheață! Și nu fi supi, că tot ăia am fost și suntem! :laugh:

Tăriceanu: Mda, hai să trăiești și tu. Da' tot o să ți-o trag! :laugh: Dacă nu-n viața asta, măcar acolo, la Antipa...:sad:

Editat de Vriies

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

România a ajuns să fie un fel de paradis sexual al prădătorilor. 

După cazul din Caracal, vine cazul la fel de dramatic al fetiței de 11 ani din Dâmbovița.

Credeți ca nu se știu proxeneții? Credeți ca Politia nu știe -ca doar au informații inclusiv de la SRI, ce clanuri conduc rețelele de pedofilie din București, ca și pe cele de cerșetorie?”

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×