Sari la conținut
Forum Roportal
soimos1

Pe agenda zilei. Evenimente interne.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Aș vrea eu să înțeleg de ce este refuzată o afacere profitabilă, căci am văzut mereu cum bugetul se fură ușor... deci, ce anume îi oprește pe guvernanții români să îl alimenteze? Au nu tot ei îl fură, împreună cu stăpânii lor?

Și-uite-așa: iar mă gândesc că românilor din România nu le este lăsat aproape nimic pentru că, nu știu cum, dar... nu au un viitor în România.

Și iar îi îndemn: "Ieșiți din Sodoma, dacă vreți un viitor!".  În România, totul este pregătit ca pentru război. Chiar nesimțirea guvernanților arată asta: ei au alte treburi cu România... nu ce voia poporul.

Mă așteptam să văd mai multe schimbări zilele astea, de exemplu Carmen Dan nu a înțeles democrația, chiar și după gazare recunoaște acest lucru cu seninătate și, de aceea, nici nu mă aștept să o înțeleagă. Atunci, ce anume mai fac în Guvern niște oameni incompatibili cu democrația? Ce mai așteptăm de la dumnealor? Dar ei sunt compatibili cu războiul. ...Asta ar putea fi, de fapt, treaba lor.

Am arătat adineauri de ce consider că nu după bani au venit acești guvernanți, de după 89. Atunci după ce? După un "loc bun" după WW3, cred eu. La masa marilor prădători care vor reîmpărți lumea.

Editat de Lxn

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Majoritatea jandarmilor aduși din provincie in București la protestul de pe 10 august - au fost în prima lor misiune ever!
Mai mult, au fost deposedați de telefoane anticipat, li s-a rulat AntenaFakeNews in sala de așteptare și li s-ar fi spus, că foarte probabil, in acel moment incepe o lovitură de stat.

Doar acest fapt dezvăluie mârșăvia, sângele rece și crima cu premeditare ai celor care au făcut tot posibilul sa ii facă pe românii curajoși să înceteze lupta pentru libertate, demnitate, dreptate și viața mai bună - in special pentru cei mai secătuiți material și psihic de către corupții României.

Cred cu tărie că ar fi sacrificat premeditat fără tăgadă viața celor 2 tineri jandarmi, doar pentru a avea pretextul pe care îl căutau. Și mai cred că Dumnezeu i-a părăsit, iar noi, cei de pe baricadele sufletului românesc autentic - ducem lupta cea dreaptă.

Sa nu renunțați, dragii mei!
E timpul ca țara asta sa fie iubita din nou și prin fapte, nu doar prin vorbe. Încetul cu încetul, cărămidă cu cărămidă, demnitate cu demnitate.

Semnați #FaraPenali acum, urmează altele.
Readucem nemuritoarele VALORI in conștiința națională. 
E luptă dreaptă!IMG-20180803-WA0008.jpg.76a3d42a1d3e2230f318bb10d35d086e.jpg

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Au fost numărați oamenii din PSD: unul, și acela trăind în trecut.

 

 

Editat de Lxn

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poveşti; e o caracatiță cu milioane de tentacule și întotdeauna se va găsi un rechin care să o conducă.

Editat de Gaslight

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ești ilogic. Garanții nu ai, iar istoria întotdeauna a avut și aspecte imprevizibile.

 

Or nu este deloc imprevizibil faptul că acești nemernici vor fi șterși de istorie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Premierul Viorica a trimis o scrisoare preşedintelui Comisiei Europene, Jean-Claude Juncker, şi prim-vicepreşedintelui CE, Frans Timmermans, despre protestele din 10 august, ea precizând că s-a încercat prin violenţă înlăturarea Guvernului, iar Klaus Iohannis a făcut apel la continuarea protestelor.

Europarlamentarul Siegfried Mureşan comentează: "Vă confirm ca prim-ministrul Dăncilă a trimis o scrisoare instituţiilor europene. Citiţi mai jos câte neadevăruri spune. Nu am văzut niciodată în viaţa mea un prim ministru care să spună atâtea neadevăruri despre propriul popor", scrie Mureşan în postarea căreia i-a ataşat şi scrisoarea premierului către liderii Comisiei Europene.

http://www.mediafax.ro/politic/viorica-dancila-scrisoare-catre-comisia-europeana-in-care-acuza-incercari-violente-de-inlaturare-a-guvernului-document-17437622

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Despre scrisorica Vioricăi, iată câteva impresii...

 

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ah, și ca să se termine cu mitul onestului cetățean de stânga Dragnea, iată căsuța în care stă Merkel vs domeniul în care șade Dragnea!

 

Imagini pentru domeniul lui dragnea

 

Pentru mai multe informații în legătură cu domeniul lui Dragnea, aruncați un ochi colea:

 

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Parca Drac-Nea a platit un ban pentru acel conac ... in Romanai este usor de infaptuit din astea de tovarasi, in Germani mai greu, iar Frau  Merkel nu vrea sa ramana in istorie ca un criminal comun!!!   

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×