Sari la conținut
Forum Roportal
soimos1

Pe agenda zilei. Evenimente interne.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

8 minutes ago, adal* said:

Chiar si prezenta stefaniei acolo a fost in scopul manipularii. Acum jandarmeria o prezinta pe tipa ca pe o victima, incercand sa acopere vocile celor care au suferit interventia dura a jandarmeriei.

Ma intreb cum se simte amarata aia ca este folosita in acest fel.

Păi, exact așa a fost și d'aia i-am dat dreptate lui King1 când a afirmat: „a fost făcătură” și că cei doi jandarmii au fost pierduți deliberat de colegii lor, pentru a avea ulterior o minimă justificare.

Cum să se simtă? Nașpa! Fata chiar și-a dat seama și a izbucnit:  „Fraților, unde dracu m-ați dus?”

Editat de Vriies
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 hour ago, adal* said:

Asa poti deveni eroina pentru unii si coada de topor pentru multi.

mi-ar fi plăcut ca românii să fie imuni la așa manipulări.

Totuși, ei sunt printre cei mai vulnerabili. Au putut să lase un patriot - Eminescu - batjocurii masonice. Dar de masonerie nu s-au lăsat. Care l-a făcut erou post-mortem.

Doctrina lui Cristos era de natură să prevină aceste viclenii încă de acum două milenii:

 29  Vai vouă, scribi şi farisei, făţarnicilor! Pentru că voi zidiţi mormintele profeţilor şi înfrumuseţaţi mormintele celor drepţi,

 30  Şi spuneţi: Dacă am fi fost în zilele părinţilor noştri, nu ne-am fi făcut părtaşi cu ei la sângele profeţilor.

 31  De aceea vă sunteţi martori vouă înşivă că sunteţi copiii celor ce au ucis profeţii.

 32  Umpleţi şi voi măsura părinţilor voştri!

 33  Şerpi, pui de vipere, cum să scăpaţi de damnarea iadului?

Cu toate că reluarea de către masonii de azi a tuturor lucrurilor pe care Cristos le-a condamnat este evidentă, poporul nostru se lasă manipulat cu aerul că nu are nicio responsabilitate să evite aceste "zidiri".

De aceea, "erorile" de acest fel nu doar că se repetă, dar chiar și în mii de ani situația nu s-a îmbunătățit.

 

 

Editat de Lxn

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 4 ore, King1 a spus:

A fost facatura; huliganii au fost plasati la protest de dragnea, am fost acolo si vineri si sambata - 99,9% dintre oameni erau linistiti, de toate varstele.

Cei doi jandarmi au fost lasati in urma sperand ca proprii huligani sa ii omoare pentru a avea motiv sa instaureze o celula de criza, protestele sa fie interzise si miscarea anti-dragnea discreditata si distrusa. Metehne comuniste tipice; asa a preluat fraiele si iliescu in 89-90.

Imi este asa o scarba...

Viitorul ni-l scriem singuri, acum, in prezent.
Trăim realitatea României care nu este lăsată să moară și NU acceptam dictatura.

Luptăm și vom lupta pentru demnitate, libertate si democrație de fiecare dată când se impune.

Corupția ucide vieți, dar mai ales - ucide suflete.

Împreună ne vindecam de corupție și resuscităm spiritul românesc autentic. 
Sa nu vă îndoiți nicio clipă de asta, dragii mei frati.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Romanii s-au cam saturat de proteste deoarece au vazut ca nu au niciun efect, mai ales daca sint pasnice.

Chiar are vreunul dintre voi impresia ca Dragnea si ai lui vor renunta de bunavoie la un ciolan plin de carne?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mă întreb:

-de ce numai Kövesi poate fi un procuror general onest în România (ca să nu zic că oricum nu prea s-a văzut curățenia) (nu cumva le este frică de oricare altul?)

-în ce fel ar putea să îi afecteze pe "cleptocrați" limitarea importurilor de Cola din SUA

Editat de Lxn
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

A zis bine un român: "a dat cu grenade, apoi cu povești lacrimogene".

Acum PSD ar vrea să scape doar cu înlăturarea lui Dragnea.

Editat de Lxn

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×