Sari la conținut
Forum Roportal
soimos1

Pe agenda zilei. Evenimente interne.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ok, să vedem dacă acest protest, care va avea loc mâine, vineri 10 august, va avea vreun efect în societatea românească. 

  • Like 1
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai probabil ca nu.

Nu renunta de bunavoie Dragnea si PSD-ul la ciolan cit timp este plin de carne. Pesta porcina este o tragedie economica pentru intreaga tara, dar cel mai tare va lovi chiar in votantii traditionali ai PSD-ului, si tocmai de aceea nici macar in ultimul ceas incompetentii de la guvernare nu iau masurile care se impun. Ma gindesc ca dupa ce va fi suferit suficient poate s-o lamuri lumea pe cine a votat, dar ma indoiesc.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
15 hours ago, Vriies said:

Nu grupurile etnice constituie aici subiectul, după cum, ca de obicei, aducând în discuție acest termen încerci să o dai cotită. Ți-am explicat doar ce însemnă „Diaspora” la modul general și că e o rușine sau, hai să spunem, o ignoranță, să afirmi că: „ De fapt, diaspora română nu există în Europa.”

Unele servicii de infirmații, mai ales cele militarizate au interesul în a menține Europa într-o stare divizată, pentru a putra apoi "proteja" părțile unele de celelalte. Pentrua a mulge pe fiecare parte-n parte. Și, de ce nu, pentru a primi ceva din trilioanele aruncate de SUA în operațiuni secrete, cum ar fi "America First".

Ce pot face civilii? Pot măcar a se feri de iluzia asta a separării între etnii, măcar acum că avem cu toții în Europa drepturi identice. De aceea, când aud de "diaspora" pe care o țară din Europa o are în Europa, ridic o sprânceană. Deoarece eu aș fi preferat ca populația europeană să aibă percepția unității civile, fie și numai pentru că, legal,  participarea noastră la o formă de guvernare comună ne face egal responsabili pentru tot ce întreprinde Europa, inclusiv pentru ce fac militarii.

Cine are servicii militarizate și ce interese reprezintă?

Editat de Lxn

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Protestatarii, blocați pe drumul spre Capitală pentru a fi controlați "de muniție" ... :pardon:

realitatea

Se iau masuri de securitate, precis au primit informatii daca pana si FB nu se poate folosi, s-a scris ceva acolo de cineva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
7 hours ago, Lxn said:

.

Ce pot face civilii? Pot măcar a se feri de iluzia asta a separării între etnii, măcar acum că avem cu toții în Europa drepturi identice. De aceea, când aud de "diaspora" pe care o țară din Europa o are în Europa, ridic o sprânceană.  

 

Știu că nu aici e locul potrivit, și-mi cer scuze pentru asta, dar poate se acceptă pentru că, nu-i așa, dragostea-i mare și iată o dedicație pentru tine:

 

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum era de așteptat, când mulțimea se strânge, situația degenerează oleacă. Ciocniri între prostatari și jandarmi, gaze lacrimogene, tunuri cu apă.

Să sperăm că evoluția va fi una pașnică.

Editat de Vriies
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
2 minutes ago, LuciaD said:

Eu nu agreez acest miting.  Sper ca protestatarii sa fie linistiti si sa se duca repede acasa.

Și eu sper ca la acest miting să nu fie morți și răniți, Doamne fere! 

Spre deosebire de tine, n-aș putea spune că nu agreez acest miting.

Chiar așa, de ce nu-l agreezi? Că e împotriva psd-ului? :laugh:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 minut, Vriies a spus:

 

Chiar așa, de ce nu-l agreezi? Că e împotriva psd-ului? :laugh:

Nu.

Nu-l agreez fiindca "simtamintele" mele primeaza!:laugh:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 minute ago, LuciaD said:

Nu.

Nu-l agreez fiindca "simtamintele" mele primeaza!:laugh:

Adicătelea, simțămintele tale pro psd! :laugh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×