Sari la conținut
Forum Roportal
soimos1

Pe agenda zilei. Evenimente interne.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

2 minutes ago, LuciaD said:

 

Cred c-o sa se termine cat de repede cu hotiile, in general.

Sigur! Asta odată cu modificările la codul de procedură penală, cu dedicatie pentru Dragnea si infractori!

Vom avea o eră de prosperitate, deoarece hoții și infractorii nu vor mai exista, cel puțin în anale...

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 12 ore, LuciaD a spus:

Cred c-o sa se termine cat de repede cu hotiile, in general.

Se va termina cu hotiile cind nu va ma fi nimic de furat ... adica niciodata :derisive:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

2 pahare de vin în cinstea lui Dragnea 

Știu că acum urmează tsunami, dar acum jucam după regulile noastre, nu după cum canta ei la limita iliberalismului.

Sa fugă cat mai pot. După ce ne revenim puțin, îi vom căuta și în gaura de șarpe.

 

Trădători penali și criminali.

Tic, tac, tic, tac.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 19.06.2018 la 12:13, LuciaD a spus:

Cred c-o sa se termine cat de repede cu hotiile, in general.

Daca poti crede in asa ceva ... poate e bine pentru tine, eu nu pot sa cred ca NU se va intampla asta niciodata.  

De cand imi amintesc de mine ca sint in viata, doar in hotie am trait acolo, aveam 10 ani cand ne-au furat casa cu totul, ne-au pus pe drumuri in mijlocul noptii cu lumini in ochi sa nu-i vedem cine sint si de atunci nimic nu s-a dus spre ceva mai bun sau sa indice ca se va termina ... "repede" ceva.    

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Momentan nu intra la inchisoare, cel putin nu anul asta, el putand sa faca recurs, deci nu vad de ce atata bucurie.... Decizia nu-i definitiva, inca are imunitate, iar sobolanul n-are de gand sa demisioneze din functia de sef al camerei deputatilor, nici din functia de presedinte PSD, avand si acum suportul pesedistilor, bineinteles, cei indatorati fata de el si al baronilor locali  din partid. 

E posibil ca acum sa urmeze tot ce-i mai rau de la PSD pentru ca pesedistii, din disperare ca vor putea fi turnati pentru faptele lor sau amenintati ca nu-si platesc datoriile, vor trebui sa faca exact cum le zice Daddy.

Va urma cat de curand un OUG, legi care sa diminueze rolul presedintelui, automat si revocarea lui Kovesi si suspendarea lui Iohannis, apoi vor initia tentativa de schimbare a constitutiei si transformarea statului roman din semi-prezidential intr-un unul parlamentar.
Matematic, motiunea de cenzura o sa cam pice. 


Lovitura primita de Daddy ieri il determina pe PSD sa declare razboi total impotriva justitiei si liberalilor. 
Deci, sa vedem ce iese la marele protest din august ca se anunta o vara fierbinte.
 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Acum 4 minute, mudcrab a spus:

Momentan nu intra la inchisoare, cel putin nu anul asta, el putand sa faca recurs, deci nu vad de ce atata bucurie ....

:ohmy:  Nu, nu va intra niciodata ca asa a fost mereu, unii sint mai norocosi ca altii si precum legea este o stiinta foarte felxibila, se poate intinde in multe parti pana se ajunge la rezultatul dorit, deci totul a fost degeaba, organizarea protestelor si alte nopti nedormite de cetateni a fost doar ceva distractie sa mai iasa din casa.   Totul se va intoarce la normal, pana sosesc turcii sa ofere reconstruirea capitalei ca infrastructura lasa de dorit si ei deja au rezolvat la ei acasa si tot n-au fost primiti in Comunitatea Europeana.  

Maine va fi o alta zi, va semana cu cea de ieri ... Acum eu protestez  :spam: n-am alta pancartă ... sa lase in pace pe Elena Udrea sa-si aduca copilul pe lume in timp de bucurie si sa se lase de dosare aiurite sa-l roade sobolanii in arhive, SVP ... #REZIST inca o vreme!!!   

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Veorica Vasilica ar fi in stare sa faca orice-i spune Dragnea, dar va cadea impreuna cu el deoarece aceasta condamnare a dat mult curaj protestatarilor si parerea mea este ca se va lasa cu singe daca se va umbla din nou la legile justitiei.

In plus, PSD-ul este o haita de lupi care este oricind gata sa-si sfisie liderul pentru a nu cadea impreuna cu el.

Editat de Gaslight
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Adevarul va iesi la suprafata, ca se vrea, ca nu se vrea si toata lumea-l va afla!

Editat de LuciaD
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×