Sari la conținut
Forum Roportal
soimos1

Pe agenda zilei. Evenimente interne.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

02-elena-udrea-urmarita-politia-romana-465x390.jpg

 

Asta-i un document legal???   Cine a lucrat pe compozitia textului, nu are nici 5 clase!!!  Nascut in + Data nasterii  ... fiecare linie este scris gresit ... in mijlocul cuvantului cu litere mici e Ț mare de tipar ... Pacala a mai mentionat ca unde a Domiciliat si in ce localitate ... de asta e mandra Romania!!!  Din astea au nevoie de multi care doar voteaza. 

E cat se poate de gresit sa nu zic prost tocmit acel document cu folosirea prescurtarii Mun.!!!

Nu era loc pe acea zapiska pentru inca cateva litere?   Multi nu stiu ce inseamna chiar daca locuiesc acolo permanent. 

Inca nici cei care trec Bacalaureatul cu note mari la literatura,  n-am citit asa ceva si nu ma mir de ce.   

Da' Adrian Nastase cat a stat deja in puscarie???  exact ... ca averea Matusii Tamara a redus anii de dupa gratii ca si altii care chiar ca au furat cu caruta si acum rad de amarita fara aparare ca e inghesuita-n colt de rechini fiorosi.  Sa uite Romania pana e vre-unu din ei in viata!   A nu se uita ca problema romaniei nu se va rezolva chiar daca pe ea o arde pe rug!!!

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Mitingul PSD, ambiţia lui Liviu Dragnea :smartass: . Sute de mii de membri de partid, aduşi la Bucureşti"

realitatea

Aduce gaşca personala ca la Bucuresti ca nu sint de partea lui prea multi in capitala??? 

imita pe kHillary Clinton cu protesterii importati ... cu coase si greble, etc.  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Citat

Azi, în București. Dialog, tată și fiu:
- Unde te duci, băiete?
- La miting.
- Sper că ești gay.

Ca tot e si Bucharest Pride azi. 

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Miting PSD la vârf!

Unii ar spune: „Aha, România suntem noi!”

Alții ar spune: „Pe dreak!”

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

„Modificarile la Codul de procedură penală, cu dedicatie pentru Dragnea si infractori

Camera Deputaților, în calitate de for decizional, a adoptat luni seară, dupa o zi de maraton legislativ si fara ca opozitia sa poata analiza raportul de 300 de pagini al comisiei Iordache,modificările controversate aduse de PSD, ALDE și UDMR Codului de procedură penală.

Unele dintre acestea  sunt facute cu dedicatie pentru Liviu Dragnea, Dan Voiculescu si alti politicieni, majoritatea insa vor folosi infractorilor de drept comun- criminalilor, hotilor,violatorilor, etc. Modificarile operate de coalitia de la putere vor transforma Romania intr-un ”rai al infractorilor”, acuza opozitia, fiind in detrimentul victimelor  acestora.”

https://revista22.ro/70271888/modificarile-la-codul-de-procedur-penal-cu-dedicatie-pentru-dragnea-si-infractori.html

 

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E bine că măcar avem libertatea de a ne mai spune părerea și de a mai semnala unele lucruri (încă!!!) pe net. 

Coroborat cu faptul că hoții de lemne fac legea în mai toate plaiurile care mai au oareșce păduri https://www.libertatea.ro/stiri/jandarmi-si-silvicultori-atacati-de-taietori-de-lemne-bistrita-nasaud-2295194

te întrebi în ce țară mai trăim...

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bulgarii au acces cu arme de teava lunga in Romania, sa ameninte politia, sa taie si sa fure pomi???   Cineva trebuie sa autorizeze aceasta activitate!!!

Va ramane si muntii din Romania ca in alte tari desertificate din cauza asta si ce urmeaza se va afla atunci, potop si alte calamitati naturale si vieti omenesti vor cobori la vale, multi.

Am vazut si eu scene asemanatoare in Maramures, acolo in fiecare sat zaceau pomi de mii de ani ca nu reuseau sa ciopleasca pentru biserica dintr-o bucata de lemn ceva obiect unde preotul vorbeste sau sta, nu mai tin minte.   Un taran beat tot facea surcele un morman de pomi extrem de mari la diametru si nu se intreba nimeni ce se intampla.

Iar din padure se cara tras de cai pana la locul de unde putea lua camionul in stare amarita, bustenii erau legati de copiii minori aproape dezbracati si descaltati si tot ei in momentele cand se desechilibra ultra incarcatul camion, coborau si sustineau cu niste lemne sa nu cada pe serpentine din incarcatura ca pleca spre west!!!  Dezastrul e mare.  Sper sa fie printre cel luati de ape repezi si rudele celori care stau in spatele acestori operatiuni!!!   

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 oră, Vriies a spus:

E bine că măcar avem libertatea de a ne mai spune părerea și de a mai semnala unele lucruri (încă!!!) pe net. 

Coroborat cu faptul că hoții de lemne fac legea în mai toate plaiurile care mai au oareșce păduri https://www.libertatea.ro/stiri/jandarmi-si-silvicultori-atacati-de-taietori-de-lemne-bistrita-nasaud-2295194

te întrebi în ce țară mai trăim...

Si eu am o portiune (mica) de padure, mostenire de la tatal meu, insa, cel putin deocamdata, nu se fura nimic acolo.

Cred c-o sa se termine cat de repede cu hotiile, in general.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×