Sari la conținut
Forum Roportal
roportal

Impresii de vacanta: Budva (Muntenegru)

Postări Recomandate

Ce am putea face? Sa luam avionul pana la Belgrad si de acolo ne duce in Muntenegru? E foarte frumoasa imaginea. Si-n plus, mi-ar placea sa merg in locuri d-astea mai putin vizitate de romani. Ca am observat ca toata lumea acum merge in Grecia, Turcia, Italia si Spania! Ce or avea tarile astea? Nu contest, ca am fost si eu in cateva...dar parca prea mare nebunie de romani...cel putin in Turcia e jale!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deja a ajuns o destinatie unde merg multi __romani__

In sezon se poate ajunge si din Timisoara (o data pe saptamina) cu avionul la Tivat, dar se pierde peisajul de pe traseu mai ales la intrarea in MNE.

Pe traseul cu trenul sunt peste 100 de tunele.

In sezon e ff aglomerat la Budva care e cea mai cunoscuta statiune, dar aici se poate merge lejer si in extrasezon nu numai vara...eu am facut baie la sfirsitul lui octombrie.

Aici va fi in viitor un fel de __Monte Carlo__rusii au cumparat ff mult aici .

post-144868-1237887965_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

As vrea sa ajung si eu anul acesta in Budva , insa din pacate nu toti prietenii mei sunt disponibili in perioada dorita de mine...adica 1 august...motivul pentru care postez aici este urmatorul: daca cineva este interesat de a ma insoti in vacanta(de preferat partenera) :o: astept un mesaj privat...as vrea sa merg cu masina personala...cazare din cate am observat se gaseste relativ repede...

 

O zi buna ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mi-am facut rezervare la vila kentera, plec in 19.07.09, locatia e super, am vb cu multi oamenei care-au fost pe-acolo, dar un amic de-al meu este acum acolo si a spus ca a prins 3 zile cu ploaie, sper sa nu am ghinion, are cineva idee de un site cu vremea din budva ? ms anticipat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

salutare

 

as dori sa merg intr-un sejur individual in muntenegru/budva dar nu dispun de toate detaliile;ca sa intru in amanunte m-ar interesa un traseu arad-timisoara-belgrad-sutomora-budva;intreband in stanga dreapta am primit fel si fel de variante...cum sa fac???sa-mi iau bilet tren timisoara-belgrad(am inteles ca aici sunt 2 gari...care dintre ele???) si de acolo un alt bilet belgrad-sutomora....si de aici cu un maxitaxi catre destinatia finala budva.dk dintre voi sunteti care ati mers fara cazare dinainte asigurata chiar mi-ar prinde bine niste indicatii....orice informatie imi va fii de folos si este bine venita,va multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iei bilet de tren direct de unde pleci pina la Bar care e cap de linie la Muntenegru si de acolo ai autobuz direct unde vrei si ajungi repede. Schimbi trenul doar la Belgrad .

Budva e PREA aglomerat in sezon , dute la Ulcinj sau in alta parte in sezon .

Distantele sunt scurte intre statiuni.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×