Sari la conținut
Forum Roportal
AncaOzana

Legalizarea prostituției

Postări Recomandate

Cine ar spala bani prin bordele ?

 

Ohooo !!! Cum se spală bani prin cluburile de fotbal, aşa s-ar spăla şi pe acolo.

 

Am completat şi eu chestionarul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ohooo !!! Cum se spală bani prin cluburile de fotbal, aşa s-ar spăla şi pe acolo.

 

Am completat şi eu chestionarul.

 

Completat.

Cine sta sa numere toti clientii?

Declari incasari record ,platesti ceva impozit dar speli banii .

Acum insa se intampla altceva,totul la negru.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Completat.

Cine sta sa numere toti clientii?

Declari incasari record ,platesti ceva impozit dar speli banii .

Acum insa se intampla altceva,totul la negru.

 

 

Mie nu-mi plac oamenii care fac sondaje, hotărăsc, decid...lucruri pentru alţii, dar, pe care ei nu le-ar aproba pentru ei niciodată. Aş vrea să văd un astfel de sondaj,

Editat de lupini

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mie nu-mi plac oamenii care fac sondaje, hotărăsc, decid...lucruri pentru alţii, dar, pe care ei nu le-ar aproba pentru ei niciodată. Aş vrea să văd un astfel de sondaj,
Editat de american :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mie nu-mi plac oamenii care fac sondaje, hotărăsc, decid...lucruri pentru alţii, dar, pe care ei nu le-ar aproba pentru ei niciodată. Aş vrea să văd un astfel de sondaj,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mie nu-mi plac oamenii care fac sondaje, hotărăsc, decid...lucruri pentru alţii, dar, pe care ei nu le-ar aproba pentru ei niciodată. Aş vrea să văd un astfel de sondaj,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

apropo..uitasem sa zic am completata si am mentionat ca sunt de acord cu legalizarea ei,De ce? Simplu ea mereu va exista si daca exista sa incercam sa o controlom cat de cat,sa tinem sub control boli venerice,traficul de carne vie ..... maltratarea femeilor. Toate astea ar mai scadea cateva procente si in plus statul ar mai castiga si el niste bani din impozite.Decat asa ca acum sa fie ilegal dar sa existe....si exista ca pe orice drum gasesti prostituate mai bine bordele si chestii legale.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mie nu-mi plac oamenii care fac sondaje, hotărăsc, decid...lucruri pentru alţii, dar, pe care ei nu le-ar aproba pentru ei niciodată.

 

Chestionarele sau oamenii care le fac nu decid nimic, ci fac o statistica, aduna si centralizeaza date din teren, de la oameni de diverse varste din categorii sociale, religioase, etnice diferite.

Hai sa iti zic ce face un chestionar politic, de exemplu, ca astea sunt la moda acum. Sa zicem ca vrei sa stii cu cine va vota populatia acum, la prezidentiale. Chestionarele aduna aceasta informatie de la oameni, le centralizeaza si dau un rezultat. Daca acel rezultat nu va coincide cu rezultatul alegerilor prezidentiale, cineva, undeva a facut o magarie: ori a falsificat chestionarele (si lucrul asta e fff usor de probat - vezi anii trecuti, cand din atatea "institute" de sondare, au ramas numai doua, Insomar si Curs, celelalte pierzandu-si credibilitatea, fie prin lipsa de profesionalism, fie prin falsificare a datelor), ori alegerile nu s-au desfasurat in conditii tocmai "ortodoxe", cum se zice.

 

Aaa si inca ceva. Sondajul asta, cel mai probabil, nici nu e realizat din placere, avand in vedere ceea ce a zis initiatoare, ca reprezinta un grup de studenti medicinisti. Probabil ca voi (noi), completandu-l, i-am adus mai aproape de promovarea unui examen.

 

Fiecare raspunde in nume propriu din punctul lui de vedere, nu-l forteaza nimeni sa raspunda da sau nu. Daca nu ar fi anonime raspunsurile ar fi neadevarate fiindca fiecare ar vrea ca raspunsul lui sa arate bine si nu neaparat sa reflecte si adevarata-i opinie. E ca atunci cand esti la o nunta, stai la o masa si vorbesti cu amicii si dintr-o data vine unul cu camera video si o pune pe voi. Toti isi indreapta coloana, isi sug burtile, incep sa zambeasca etc.

 

Exact!

 

 

Si pentru ca discutia a degenerat si nu e cazul pe acest topic, daca doriti sa completati sondajul, o puteti face in continuare, insa nu mai "semnam condica". Topic inchis!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×