Sari la conținut
Forum Roportal
Andreyvrj

Placa video

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ce parere aveti de chestiile astea?

Vreau sa cumpar un laptop care are asa ceva

http://www.emag.ro/notebook_laptop/noteboo...550EA?ref=vp_ap

Cam ce merge pe placa asta video?

Va rog sa imi dati niste pareri urgent ca trebuie sa dau un raspuns in legatura cu laptopul.

 

Pentru jocuri sa nu te astepti la performante mari.....de fapt pentru jocuri votez descktop..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Grafica cu pretentii, editare video. E placa de buget folosita de Intel pentru laptop-urile ieftine si (multe din) cele de business, unde performantele placii video sunt nesemnificative.

 

Cu toate astea, e o placa decenta - daca nu ai pretentii exagerate. Asta din cauza decalajului actual dintre hard si soft - foarte putina lume foloseste azi componentele high-end la macar 60-70% din capacitate, in buna parte din cauza limitarilor de soft. Fapt care se reflecta asupra posibilitatilor componentelor low-end. Asa si cu x3100; desi e destinat, cum spuneam, laptopurilor de tip office, multi il folosesc si pe jocuri cu performante multumitoare. Pe setari mai joase sau minime, merg jocuri ca Call of Duty (inclusiv 4), Halo, Half Life 2, s.a.m.d., adica jocuri (comparativ) cu pretentii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La partea cu jocurile si cand spun jocuri ma refer la ultimele aparitii nu cred sa faca fata , poate doar cu optiunile la minim dar nici asa nu prea cred. Daca nu esti gamer inrait atunci nu are de ce sa te deranjeze

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La partea cu jocurile si cand spun jocuri ma refer la ultimele aparitii nu cred sa faca fata , poate doar cu optiunile la minim dar nici asa nu prea cred. Daca nu esti gamer inrait atunci nu are de ce sa te deranjeze

 

Merge pana si Crysis pe placa aia la setari minime. Si sa fim seriosi, un gamer inrait, interesat de shootere noi, nu-si ia laptopul ala.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
e destul de buna, pana cand eu am placa video veche si este si busita, nu mai pot jucat jocuri in fullscreen, pot jucat doar in windowed mode :yahoo: ;)

:haha: Ai inceput sa vorbesti ca Dayro Moreno?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×