Sari la conținut
Forum Roportal
Alwayssad

Iar singura, iar trista...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am un prieten de aproape 3 ani de zile ...nu stiu daca si voua vi se intampla , nu se intampla des dar de 2-3 ori pe luna ma lasa singura sa iasa cu prietenii la o bere si sta pana dimineata de cele mai multe ori ...i-am zis ca nu-mi place , isi cere scuze dar uita si o luam de la capat ...spune ca ma iubeste , i-am propus sa ne despartim daca lui ii place sa fie mai libertin dar nu este de acord ...chiar nu stiu ce sa cred ..si se poarta destul de indiferent , cateodata e tandru , si cateodata nici nu ma vede ...si ma minte , nu stiu daca cu intentie sau fara interntie , cu lucruri care n-ar trebui pentru ca nu-s importante sunt banale ...cateodata imi doresc sa am taria sa-l parasesc dar nu pot ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
...nu stiu daca si voua vi se intampla , nu se intampla des dar de 2-3 ori pe luna ma lasa singura

 

 

Doar ca te iubeste nu inseamna ca nu mai are o viata de al lui!!!!! cand face ce vrea el cu baietii.

In State femeile merg in bar cu fetele odata pe luna, mai merg si la o bautura dar si la o cina impreuna pana ce sotul acasa schimba scutecele si are grija de familie, Asta nu e motiv de divort!!!

Barbatii au o camera numita "Grota masculina" unde intra singur si face ce vrea cu baietii: se uita la meciuri, joaca jocuri computerizate sau biliard, asculta ce vrea, primeste pe cine vrea, bea cat incape-n el ..... plus merg in Las Vegas cand un prieten isi ia ramas bun de la viata de celibatar ... si chefuiesc cu fete un week end.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am un prieten de aproape 3 ani de zile ...nu stiu daca si voua vi se intampla , nu se intampla des dar de 2-3 ori pe luna ma lasa singura sa iasa cu prietenii la o bere si sta pana dimineata de cele mai multe ori ...i-am zis ca nu-mi place , isi cere scuze dar uita si o luam de la capat ...spune ca ma iubeste , i-am propus sa ne despartim daca lui ii place sa fie mai libertin dar nu este de acord ...chiar nu stiu ce sa cred ..si se poarta destul de indiferent , cateodata e tandru , si cateodata nici nu ma vede ...si ma minte , nu stiu daca cu intentie sau fara interntie , cu lucruri care n-ar trebui pentru ca nu-s importante sunt banale ...cateodata imi doresc sa am taria sa-l parasesc dar nu pot ...

 

iubitul tau ,nu e bunul tau...nu e o marioneta care sa te amuze pe tine de cate ori ai chef ...are nevoie de spatiu cum si tu ai nevoie de spatiu ....doar de 2 -3 ori pe luna...omg,restul timpului sta numai cu tine?nu s-a plictisit inca? ai grija ce-ti doresti :think:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iubitul nu este un bun,intr-adevar si fiecare dintre parteneri trebuie sa aiba spatiul lui.

Insa,faptul ca o minte e cam urat.

Daca vrei un sfat:eu zic sa te mai detasezi putin de persoana lui,sa iti gasesti si tu alte activitati care sa nu il includa,iar cand el iese cu baietii la bere,iesi si tu cu fetele intr-un club,pub sau unde te simti tu bine.

Editat de heaven

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cateodata imi doresc sa am taria sa-l parasesc dar nu pot ...

 

Gaseste taria sa-l parasesti.... bietul om nu merita sa-i fie sufocata viata in halul asta.

Daca dupa 3 ani de relatie te crizezi la "de 2-3 ori pe luna cu prietenii"... relatia voastra e varza.

 

Iubirea inseamna libertate.... nu lanturi.

 

Problema ta nu este ce face el ci ce faci tu! Sau mai exact, ce NU FACI tu. Nu-ti traiesti viata ta si ai pretentia ca el sa o traiasca si pentru tine! Te plictisesti, nu stii ce sa faci si, dintr-un egoism caraghios, dai vina pe el.

 

Trezeste-te si pune-ti viata in ordine!

 

 

Cred ca m-ar deranja mai mult ca ma minte, decat ca iese cu baietii. Intr-o relatie sincera si bazata pe afectiune, minciuna nu are ce cauta.

Dupa 3 ani de certuri si explicatii inutile, cred ca incearca sa evite cearta... nu cred ca vrea musai sa o minta... ci doar sa protejeze relatia de si mai mult scandal. Intuitia imi spune ca face ce poate astfel incat sa mentina si relatia si sa se simta si el ok. Sincer... cred ca o iubeste prea mult.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu cred ca exagerezi.a iesi de 2-3 ori pe luna numai cu baietii e ceva normal. problema era daca iesea in fiecare noapte singur.

dar asa..cred ca nu ai nici un motiv sa te superi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:aranjare: Deci, ce ai vrea tu sa faca in alea 2-3 zile pe luna cand iese cu baietii? Sa stea tot cu tine? Toata ziua bot in bot? Mai are omu nevoie de un respiro. Tu ce faci cand iese el cu baietii? Alta viata nu ai decat sa stai dupa fundul lui? Tu de ce nu iesi? Preocupari nu ai? De ce esti singura? Eu in locul tau as profita sa fac ceva pentru propria persoana: ma intalnesc cu prietenele la o barfa, merg la un film pe sufletul meu, la coafor, la cumparaturi, citesc o carte, chestii pe care nu pot sa le fac cand sunt cu perechea. Tu ce faci, stai in casa toata seara respectiva si iti faci scenarii, sau il suni din 5 in 5 minute sa il intrebi nude e si ce face?

Fa ceva pentru tine. Si nu mai stresa bietul om, ca de aia a ajuns sa te minta. E libertin daca iese cu baietii la o bere? :hi:

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am un prieten de aproape 3 ani de zile ...nu stiu daca si voua vi se intampla , nu se intampla des dar de 2-3 ori pe luna ma lasa singura sa iasa cu prietenii la o bere si sta pana dimineata de cele mai multe ori ...i-am zis ca nu-mi place , isi cere scuze dar uita si o luam de la capat ...spune ca ma iubeste , i-am propus sa ne despartim daca lui ii place sa fie mai libertin dar nu este de acord ...chiar nu stiu ce sa cred ..si se poarta destul de indiferent , cateodata e tandru , si cateodata nici nu ma vede ...si ma minte , nu stiu daca cu intentie sau fara interntie , cu lucruri care n-ar trebui pentru ca nu-s importante sunt banale ...cateodata imi doresc sa am taria sa-l parasesc dar nu pot ...

Mai nu ii poti lua libertatea!!! Chiar daca voi sunteti un cuplu el are evoie de spatiul lui personal sa iasa cu lumea sa se relaxeze.Nu poate sta non-stop cu tine.Tu faci parte din viata lui dar nu esti viata lui.El are anumite drepturi pe care tu ii le cam incalci.Nu vreau sa fiu critica,dar trebuie sa il lasi sa respire.

Da ca te minte e un lucru daunator relatiei voastra si tie,dar poate face asta si ca tu nu ii oferi libertatea lui de a iesi cu baieti. Arata-i ca are voie sa iasa cu ei,fa un pact...o data iese cu ei numai el o data sa te iei si pe tine.Sincer am o prietena care asa a facut cu sotul ei.Si in continjuare asa face.il lasa sa iasa cu baieti dar o mai ia si pe ia din cand in cand. Asa s-au invatat de vreo 4 ani de zile.Si le merge foarte bina. Aveti ca cuplu o problema de incredere dar se poate rezolva in timp :aranjare:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×