Sari la conținut
Forum Roportal
Kukubaul

sfat upgrade

Postări Recomandate

...Buna ziua. Am nevoie de ajutorul unor impatimiti ai pc-urilor. Se da un pc cu urmatoarea configuratie :AMD athlon 64 , 3000+ SKAM2 , Mb MSI k9N NEO-F v1.0 (MS-7260) , CPU AMD ATHLON alias orleans 64, 1.8 GHZ (OC LA 2.4 :doh:)SKAM2 ,ddr2 2x2g 800+ A-data , hdd samsung 80G ,7200 r/min , VGA Leadtek WinFast PX7300 LE 128 MB , DVDW LG , SURSA pov ATX 400w , carcasa premier black 400w ; :help:

....din cate am citit placa suporta procesoare cu o putere de pana la 89w???

sol 1:

Doresc sa aflu care este cel mai puternic procesor x2 pe care il pot monta pe o astfel de placa cu finantare in jur de 250 ron , si o placa video mai de buget in jur de 200 ron

 

:crazypilot:

sol 2: va rog sa-mi recomandati o placa baza mai de buget care sa suporte procesoare x3, eventual x4 cand imi voi putea permite , cu VGA onboard mai bunicica , care sa ma tina makar 2-3 ani in suma de 400-500 ron max , si

si un procesor tricore cat mai ieftin, pt moment ar ajunge.

 

 

Sfatuiti-ma va rog, ce sa aleg sol 1 sau sol 2 cu recomandarile pt fiecare , va multumesc frumos si scuzati-mi eventualele greseli, sunt nou intr-ale pc-ului .Mentionez ca pc e dedicat jocurilor . :haha:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

...ala eu, ala eu....macar zieti-mi va rog ce procesor x2 amd athlon sa cumpar pt placa asta ...:) atat cer nimic mai mult :roll: :dance3:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×