Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Voi ce faceti ca sa scapati de singuratate?Eu nu prea sufar din aceasta cauza,insa sotul meu,uneori,da.Nu are nici un prieten mai apropiat.Cunostinte,in schimb,multe...Insa de multe ori il simt trist si insingurat.O alta intrebare:cum poate o femeie sa isi faca sotul fericit?Prin iubire,incurajari,rabdare,nu?Cine ne spune mai multe?Sper sa fie si baieti/barbati care sa ma ajute,fiind mai bine in cunostinta de cauza. :bye:

Editat de bydy

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu are niciun hobby? :bye:

Nu prea...Ii plac foarte mult filmele,dar nu prea stiu cat de sanatos e obiceiul asta in exces...Mai are si dexteritate in a repara lucruri,dar o pasiune in special,nu...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
hai sa-i facem cunostinta cu nevasta-mea :help:

 

 

:crazypilot:

 

sau cu sotul meu care mereu se simte singur ... desi sint langa el sau in casa undeva insa prezenta mea nu-l preocupa.

Eu l-am diagnozat altfel (dar ma abtin sa mai scriu) ... insa este inceputul unei conditii care se va rostogoli intr-o boala.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu prea...Ii plac foarte mult filmele,dar nu prea stiu cat de sanatos e obiceiul asta in exces...Mai are si dexteritate in a repara lucruri,dar o pasiune in special,nu...

 

Hmm, poate i-ar fi util sa mearga la un psiholog. Am un prieten asa, care-mi spune mai tot timpul ca ma invidiaza pentru numarul mare de hobby-uri si interese. Afirmatie care mi s-a parut mereu stranie: hobby-urile nu vin ca un scop artificial de a face cat mai multe, ci ca o expresie naturala a personalitatii fiecaruia. Doar ca trebuie sa fii in armonie cu ea. Deci daca e plictisit/singur si nu stie de ce, nici ce sa faca, un psiholog l-ar putea ajuta sa-si contureze mai precis sursa starii lui de spirit.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
O alta intrebare:cum poate o femeie sa isi faca sotul fericit?Prin iubire,incurajari,rabdare

............lenjerie de la Victoria s Secrets, un lap dance pe piesele madonnei, niste filme picante.

Zambeste, incurajeaza-l sa ti se destanuie, discuta cu el subiecte care-i plac

Nu uita de persoana ta, daca esti optimista si implinita ai sanse mai mari sa-l faci fericit

 

Pe de alta parte - daca el este genul "morocanos" poti sa i-o aduci si pe Jolie, nu va aprecia vizibil intentiile tale

Succes

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
\Pe de alta parte - daca el este genul "morocanos" poti sa i-o aduci si pe Jolie, nu va aprecia vizibil intentiile tale

Succe\

 

right.

si ce a spus Unknown e veri tru.

 

parerea mea e ca, daca nu se simte implinit cu tine, daca tu nu-i esti suficienta si fericirea lui ar fi prietenii si\ anturajele, atunci.........las-o moarta-n fasole, dear, la din astia nemultumiti si vesnic in cautare de pretexte pentru nefericirea lor, poti tu sa le aduci toate misele univers. si pe toti prietenii calzi din lume.

 

degeaba e tot degeaba.

 

vezi undeva in trecutul lui sursa depresiilor, dar daca zici ca nu are prieteni sau persoane cu care sa comunice......it's a little bit more complicated.

 

crezi ca are vreun rost sa te consumi asa tare?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Voi ce faceti ca sa scapati de singuratate?Eu nu prea sufar din aceasta cauza,insa sotul meu,uneori,da.Nu are nici un prieten mai apropiat.Cunostinte,in schimb,multe...Insa de multe ori il simt trist si insingurat.O alta intrebare:cum poate o femeie sa isi faca sotul fericit?Prin iubire,incurajari,rabdare,nu?Cine ne spune mai multe?Sper sa fie si baieti/barbati care sa ma ajute,fiind mai bine in cunostinta de cauza. :crazypilot:

 

 

nu-mi vine sa cred...aceeasi problema ma preucupa si pe mine de ceva timp..mai mult, ieri mi-a zis : "mi-e pofta de inghetata..ba nu , mi-e pofta de niste prieteni"- m-am intristat atat de tare..

Tin sa precizez ca prietenul lui cel mai bun a murit anul trecut, si nu mai are pe nimeni aici in afara de mine...cum sa-l ajut? :help:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×