Sari la conținut
Forum Roportal
IonescuS

merge modem 4eth&wi-fi la un calculator fara wi-fi?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Mi-am facut un abonament Clicknet si am cerut operatoarei sa-mi dea modemul 4eth&wi-fi , dar mi-a spus ca daca nu am un adaptor wi-fi la calculator, nu pot sa-l folosesc , si mi-a dat in schimb modemul Huawei SmartAX MT882, cu care nu pot lega decat un calculator .Am o banuiala ca totusi ar merge doar prin cablu ethernet.Ma poate lamuri cineva , si daca e posibil , mi-l mai poate schimba?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

bineinteles ca merge . al meu este asa si pot colega calculatorul fie prin wirelles fie prin cablu... operatorul ori nu astiut ori te-a pacalit.. nu poti folosi wi-fi daca nu ai si la calculator dar prin cablu se poate conecta !! cat despre schimbat nu stiu ... eu sunt abonata la alta firma..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mi-am facut un abonament Clicknet si am cerut operatoarei sa-mi dea modemul 4eth&wi-fi , dar mi-a spus ca daca nu am un adaptor wi-fi la calculator, nu pot sa-l folosesc , si mi-a dat in schimb modemul Huawei SmartAX MT882, cu care nu pot lega decat un calculator .Am o banuiala ca totusi ar merge doar prin cablu ethernet.Ma poate lamuri cineva , si daca e posibil , mi-l mai poate schimba?
modemul cu wifi (HG5200 ) are 4 porturi pe ethernet +wifi ! deci merge si la un PC fara wireless ,prin cablu dar si la un PC/LAPTOP cu wifi incorporat.in cazul tau probabil trebuia sa achiti o anumita suma pt modemul wifi si operatorul a preferat sa-ti ofere gratuit un 882.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×