Sari la conținut
Forum Roportal
GrigoGT

Carti ce merita citite

Postări Recomandate

Carti despre paranormal care merita citite cei care stiti faceti o lista :taunt:

 

Yoga Sutra a lui Patanjali, cred ca singura ce merita citita, si doar o singura varianta din cele publicate la noi, anume cea editata in 1993 de Titi Tudorancea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vise, viziuni, profetii, premonitii de Ion Tugui. Superba cartea, mi-a ridicat de cateva ori parul de pe spate. Multe lucruri neintelese sunt prezentate acolo :roll:

Editat de Itsi Bitsi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Drumul unui tanar la yoga, in india si apoi inapoi la ortodoxie unde s-a vindecat de ranile yoga:

http://www.crestinortodox.ro/carte-894-808...duhovnicesti-14

 

 

Trebuie sa recomand si eu cartea asta, absolut revelatoare, ma bucur tare mult ca mi-a cazut in mana,

pt oricine devoreaza cu placere lecturile diversilor guru, hindusi, etc. trebuie sa citeasca si cartea asta, daca are pretentia ca e obiectiv, sa descopere si perspectiva diferita. Mie mi-a schimbat definitiv modul in care abordez curentul hindus care e imbratisat cu atata graba de new age...

 

Deci cartea este despre un tanar in cautarea spiritualitatii (ca atatia dintre noi) numai ca spre deosebire de noi majoritatea are norocul de ai fi indreptati pasii mai intai spre un calugar de pe muntele Atos de la care primeste protectie spirituala. Mai apoi tanarul se indreapta spre india si intra in contact cu un guru puternic de acolo, numai ca datorita protectiei energetice primite de la calugar, in ashramul hindus descopera energiile demonice care anima puterile gurului si ii acapareaza si controleaza discipolii...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

100 cele mai bizare mistere ale lumii-Matt Lamy

Spiritul Reiki. Manualul complet al sistemului Reiki

Telepatia : Comunicarea suprema

Calatorii astrale

Cartea tibetana a mortilor - Bardo Thodol

ABC-ul interpretarii viselor

 

Uitele jos :doh:

post-263040-1287987049_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand recomand tot ce gasiti de George Vasii,inclusiv Sensul celor 3 munti, Cartea lui Enoh, tot ce gasiti de Jakob Lorber, Paramhansa Yogananda - Autobiografia unui Yoghin, Scarlat Demetrescu-Din tainele universului spiritual,Raymond Moody- Viata dupa Viata, Arsenie Boca,Vietile Sfintilor, Vietile Maestrilor,Ioan Gura de Aur ,Cartea Tibetana a mortilor,si mai sunt...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×