Sari la conținut
Forum Roportal
Adriana_baby

Iubire imposibila

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am avut o relatie cu un baiat timp de 4 luni.Eu sunt din Bucuresti iar el din Suceava, si ne-am cunoscut la un curs de specializare la Brasov.Ne vedeam de mai multe ori p zi de dimineata pana seara,si in timpul in care nu ne vedeam vb prin mesaje sau la telefon.El are 26 iar eu 21,este un tip cu o incredere fantastika in propriile forte,cel mai orgolios om pe care l-am intalnit si care a realizat destul de multe pana la aceasta varsta.Este o persoana care nu ii place sa dea prea multe explicatii si care nu se exteriorizeaza foarte mult.In perioada in care am fost impreuna ne-am ajutat f mult unul pe celalalt in activitatile pe care le aveam.El spunandu-mi ca sunt sg persoana din acel cerc in care are incredere s cu care vb serios.Lucru si dovedit de altfel.De fiecare data cand se ducea undeva imi spunea fara sa ii cer eu acest lucru,si luam toate mesele impreuna.Un lucru pe care nu-l facea c nimeni decat c mine.Week-end-urile le petreceam impreuna.El avea grija d mn in permanenta.Avea grija cum ma imbracam sa nu racesc.Facandu-mi uneori crize ca fumez ca nu e bn pt sanatatea mea. si alte lucruri de acest genMulte lucruri pe care le-am facut pt el mi-a spus ca nu le-a facut nimeni.Am reusit sa dezvoltam o relaltie destul d solida in perioada asta,cel putin asa am crezut din lucurile care s-au intamplat.Insa cu 2 saptamani inainte sa terminam cursu eu am devenit putin paranoika spunand-ui ce o sa se intample c noi,avand in vedere distanta dintre noi doi,ajunseseram sa ne certam din orice prostie...Aceste ultime 2 saptamani au fost un calvar pt amandoi.Ne-am despartit cu 3 zile inainte sa plecam acasa.In ultima seara petrecuta la bv ne-am intalnit sa vb despre certurile p care le-am avut,el argumentandu-mi ca imi vrea binele si ca Sunt ultima persoana p care ar vrea sa o stie suparata.Ca nu trebuia sa ma apropii atat de mult si ca nici lui nu ii convine distanta insa nu spune.In fine discutia nu s-a terminat in conditii foarte bune.In ziua plecarii i-am dat mesaj sa vb sa ne spunem la revedere insa el nu a reactionat in nici un fel la mesajul meu.Pe drumul spre casa m-a depasit cu masina mergand in fata mea cam 5 minute...M-am enervat f tare de gestul lui stiind ca nu a vrut sa ne luam"la revedere" si i-am trimis mesaj injurand-ul,si spunand-ui ca o sa ne reintalnim la curs in ianuarie si sa aiba grija.El mi-a raspuns l mesaj spunandu-mi ca am reactionat cum nu trebuia.In fine a trecut o luna de la toata "treaba" si i-am dat mesaj cerandu-mi scuze pt reactia mea d atunci,nu mi-a raspuns.I-am dat mesaj d ziua lui c "la multi ani" s apoi am mai incercat de cateva ori sa iau legatura cu el pe mess insa fara succes.In fine au trecut 4 luni si mai sunt 2 pana ne vom revedea la curs.Problema este ca eu inca tin la el si nu pot sa mi-l scot din cap insa cred ca el nu a avut nik pt mn si ca probabil nici nu-si va mai aduce aminte de mn f bn.Dumneavoastra ce parere aveti?Ce credeti ca se va intampla cand ne vom revedea????

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

El a vazut totul ca pe o aventura fara obligatii,in schimb tu te-ai indragostit de el si ai luat totul mai in serios decat era cazul.

Astfel ai ajuns sa il cauti disperata,desi,este evident ca pe el nu il mai intereseaza.

Cred ca putina detasare din partea ta ar fi buna,pentru a analiza mai limpede tot ce traiesti.

Gandeste-te ca in 4 luni este foarte posibil ca el sa aiba deja pe altcineva iar tu sa fi ramas agatata de amintirea sa.

Sansele de a mai fi cu acest om ar fi aproape nule,pentru ca nu manifesta nici un interes visavi de persoana ta.

Ar fi bine sa iei putina distanta (putin mai multa) dpdv sufletesc,pentru a evita sa fii dezamagita cand va fi sa il revezi.

Editat de Enki
scos citat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu sa zic ce simte pentru tine sau ce va fi,dar indiferent ce a fost intre voi ai gresit enorm de mult injurandu-l.ai stropit cu noroi tot ce a fost frumos intre voi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu stiu sa zic ce simte pentru tine sau ce va fi,dar indiferent ce a fost intre voi ai gresit enorm de mult injurandu-l.ai stropit cu noroi tot ce a fost frumos intre voi.

Nu acesta este motivul pentru comportamentul sau.Daca ai retinut ce a scris initiatoarea topicului,el evita sa vorbeasca despre ce va fi cand vor pleca fiecare spre orasele lor si ca deasemenea i-a spus ca "nu trebuia sa se apropie atat de mult".

Din asta rezulta clar ca el nu avea de gand sa continue "relatia" si dupa terminarea cursului.

PS:Si inca un amanunt...un barbat indragostit,oricat de orgolios ar fi,va fi imposibil sa reziste sa sune respectiva femeie si timp de 4 luni,datorita unor vorbe aruncate la nervi.

Editat de heaven

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu stiu sa zic ce simte pentru tine sau ce va fi,dar indiferent ce a fost intre voi ai gresit enorm de mult injurandu-l.ai stropit cu noroi tot ce a fost frumos intre voi.

si daca mai zice ca e si orgolios ... poate ca se mai gandeste la ea, dar orgoliul nu-l lasa mai mult

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu acesta este motivul pentru comportamentul sau.Daca ai retinut ce a scris initiatoarea topicului,el evita sa vorbeasca despre ce va fi cand vor pleca fiecare spre orasele lor si ca deasemenea i-a spus ca "nu trebuia sa se apropie atat de mult".

Din asta rezulta clar ca el nu avea de gand sa continue "relatia" si dupa terminarea cursului.

PS:Si inca un amanunt...un barbat indragostit,oricat de orgolios ar fi,va fi imposibil sa reziste sa sune respectiva femeie si timp de 4 luni,datorita unor vorbe aruncate la nervi.

 

am spus ca nu stiu ce e in capul lui.nu inseamn nici ca ii dau dreptate nici ca il dezaprob.dar ca ar fi bine ca Adiana_baby,in relatiile ei pe viitor,orice ar fi sa nu mai injure.pentru ca din start se creeaza o distanta aproape ireversibila intre cei doi...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×