Sari la conținut
Forum Roportal
lllucci

Salariul minim pe economie

Postări Recomandate

va rog sa imi spuneti si mie catmai e salariul minim pe economie si cu cat mai ramai in mana dupa impozitare.si va mai rog sa imi spuneti cam cum se plateste un post de vanzatoare,casiera si lucratoare pe raion,va rog.orientativ,normal,pentru ca depinde de la caz la caz..multumesc.

Editat de lllucci

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din cate stiu eu salariul minim va fi 705 lei incepand de la anul. Legat de salariul unei vanzatoare, depinde mult de oras si de magazinul la care lucrezi. Vanzatoarea magazinului langa care stau eu ia in mana 1.100 lei pe luna. In schimb salariile unui merchandiser care lucreaza in hypermarketuri sunt ceva mai atractive. Cel putin in Constanta un merchandiser face cam 1.300-2.000 lei pe luna. Conteaza si unde lucreaza si ce norma are.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Din cate stiu eu salariul minim va fi 705 lei incepand de la anul. Legat de salariul unei vanzatoare, depinde mult de oras si de magazinul la care lucrezi. Vanzatoarea magazinului langa care stau eu ia in mana 1.100 lei pe luna. In schimb salariile unui merchandiser care lucreaza in hypermarketuri sunt ceva mai atractive. Cel putin in Constanta un merchandiser face cam 1.300-2.000 lei pe luna. Conteaza si unde lucreaza si ce norma are.

ce bine!ma speriasem!citisem pe net(eu sunt undeva afara) ca sal.min. e ceva de 600 de lei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oricum, ca sa iei salariul minim trebuie nu ai chiar nici o specializare. Era un site care iti arata cam ce salarii sunt in fuctie de job/localitate. Dar nu mai stiu cum se numeste site-ul ala.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

po sa ai si zece specializari. daca Doamne fereste esti intr-o situatie disperata si gasesti un post paralele cu cer stii sa faci, da patronu te vrea si-ti da salariul minim si tu accepti, asta e.

 

asta e o situatie care deja a inceput sa devina istorie, din fericire.

asa ca greu se mai poate angaja cineva fara specializare si nu prea mai da nimeni doar salariul minim.

 

ba da, firmele de paza si brutariile. nu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Este un site de joburi-Tjobs.ro, si pe lanaga faptul ca au foarte multe joburi in aproape 60 de tari ofera toate informatiile necesare in privinta legislatiei muncii in fiecare tara unde au ei locuri de munca.

Este foarte ok mai ales daca esti disperat ca nu-ti gasesti un loc de munca, Au job si in Alaska!!! Ce tare!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
va rog sa imi spuneti si mie catmai e salariul minim pe economie si cu cat mai ramai in mana dupa impozitare.si va mai rog sa imi spuneti cam cum se plateste un post de vanzatoare,casiera si lucratoare pe raion,va rog.orientativ,normal,pentru ca depinde de la caz la caz..multumesc.

La selgros salariul este de 750 lei + bonuri de masa. Suna haios, dar asta e adevarul!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×