Sari la conținut
Forum Roportal
hipnotiq

Sinceritate sau Aparente?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cum isi doresc femeile sa decurga prima intalnire? Ce abordare ar trebui sa aiba baietii?

Majoritatea fetelor spun ca prefera sinceritatea , dar deasemenea majoritatea sunt ipocrite , so , pe forum nu ne cunostem intre noi deci putem fi sinceri unii cu altii....ca nu judecam....

Preferati ca baiatul sa vina exact asa cum este el in general , sa fie sincer in privinta realizarilor , a viselor , a compromisurilor? Sau sa se imbrace mai elegant ca deobicei , sa se ingijeasca mai mult ca deobicei , sa iti spuna doar ceea ce vrei sa auzi , sa imbrace totul intr-un ambalaj atragator? Personal cred ca a2a varianta e preferata de majoritatea , si e motivul pentru care foarte multe cupluri se destrama , pentru ca lumea se indragosteste de aparante si nu se cunosc cu adevarat , decat dupa un timp......

Cine sunt vinovatii in situatiile de genul asta? barbatii ,pentru ca sunt intotdeauna nesiguri pe calitatile lor si simt nevoia sa ridice standardul sa fie siguri ca reusestc? Sau femeile, pentru ca pun accentul pe aparente si prima impresie?

Presimt ca or sa se bage cativa "alphamale" in seama , care sa imi spuna ca ei sunt mereu increzatori in fortele lor , yeah right .....deci intrebare pt "alphamales"sa inteleg ca tinuta voastra pentru prima impresie este similara cu ceea pe care o purtati cand iesiti cu baietii la o bere? sau cand mergeti la cumparaturi?

Ps : Tot respectul pentru femeile care privesc dincolo de aparente (din pacate tot mai putine) si pentru baietii care au cu ce se lauda incat nu trebuie sa minta :airkiss:

Editat de hipnotiq

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mie una imi plac oamenii firesti,care se comporta normal si nu incep sa abereze cu tot felul de minciunele pentru a ma impresiona.Chiar ma irita lucrul asta sau daca descopar mai tarziu ca totul a fost o clovnerie ieftina si ca,in realitate nu este ceea ce a vrut sa para.

Imi place sa primesc un compliment,insa laudele exagerate si cantatul in struna ma calca serios pe coada.

Conteaza foarte mult si cu cel fel de femeie ai de a face,dar,sfatul meu este sa fii tu insuti.

Succes!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Insa...femeile se intalnesc cu baieti sau cu....barbati?

 

depinde.....cunsideri baieti cei carora inca nu le-au crescut inca par? ca mie mi se pare acelas gen........pentru tine o sa folosesc termenul de masculi , ca sa includ toate categoriile de varsta :airkiss:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu nu as vrea un barbat care pozeaza in pedant... galant. Eu chiar vreau sa fie asa.

foarte de acord cu aceasta afirmatie !

 

deci as prefera sa fie cat mai natural ca sa stiu cu cine am de a face.

din pacate, majoritatea "infrumuseteaza" realitatea (atat barbatii cat si femeile)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Normal ca fiecare femeie isi doreste sinceritatea , naturaletea .

Ca e asa sau nu , asta depinde de situatie . Totul tine de cat de bine poti sa iti dai seama cu cine ai de-a face . Desi tin sa adaug clasa de femei care se uita intr-un club dupa barbati si ii analizeaza dupa cheile tinute in mana ( ce masina are ) . Ele oare ce isi doresc ? Pentru ele ce e important ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Desi tin sa adaug clasa de femei care se uita intr-un club dupa barbati si ii analizeaza dupa cheile tinute in mana ( ce masina are ) . Ele oare ce isi doresc ? Pentru ele ce e important ?

Si-l doresc pe "Richard Gere" ca in Pretty Woman. :bye:

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cum isi doresc femeile sa decurga prima intalnire? Ce abordare ar trebui sa aiba baietii?

Majoritatea fetelor spun ca prefera sinceritatea , dar deasemenea majoritatea sunt ipocrite , so , pe forum nu ne cunostem intre noi deci putem fi sinceri unii cu altii....ca nu judecam....

Preferati ca baiatul sa vina exact asa cum este el in general , sa fie sincer in privinta realizarilor , a viselor , a compromisurilor? Sau sa se imbrace mai elegant ca deobicei , sa se ingijeasca mai mult ca deobicei , sa iti spuna doar ceea ce vrei sa auzi , sa imbrace totul intr-un ambalaj atragator?

 

Nu.. Sa fie sincer.. sa se imbrace obisnuit.. asa cum o face mereu.. doar vreau sa cunosc partea aceea.. nu "aparenta" ..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bazele se pun pe aparente. Relatiile de succes sunt intamplari - adica intamplator aparentele sunt foarte apropiate de persoana reala si atunci relatia are succes.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×