Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

La ce folos ca unii oameni pretuiesc pe cineva doar in momentul in care il pierd?

Oricum,parerea mea este ca nu o iubesti pe aceasta fata si acum doar treci prin niste experiente de viata menite sa te maturizeze.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

20 respectiv 19 de ani..

 

Am incercat sa ii ofer mai multa trandete, incredere, si cred ca sunt pe drumul cel bun .

Aseara mi-a demonstrat din nou ca nu ar fii capabila sa ma insele...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
20 respectiv 19 de ani..

 

Am incercat sa ii ofer mai multa trandete, incredere, si cred ca sunt pe drumul cel bun .

Aseara mi-a demonstrat din nou ca nu ar fii capabila sa ma insele...

Si ce ati mai facut ca n-ai mai dat nimic aseara?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Seara buna

 

As dori sa va povestesc o intamplare legat de prietena mea, si v-as cere cateva sfaturi sincere..

 

Nu ne cunoastem de foarte mult timp, suntem impreuna de vreo 4 luni cu mici despartiri. Eu m-am dat la prietena ei ce-a mai buna(insa nu s-a intamplat mai nimic, au fost doar simple gesturi, nici macar un sarut), prietena mea afland asta dupa o buna perioada de timp dintr-un telefon primit.

In fine, ne-am despartit, ea plecand in Costinesti cu cativa amici, unde s-a cuplat cu unul dintre ei. Dupa cateva telefoane am reusit sa discut cu ea, negand cateva lucruri legate de prietena ei. Acum recunosc, regret ceea ce am facut. Intr-o seara discutand mai multe la telefon am rugat-o sa imi povesteasca cam ce s-a intamplat cu acel baiat cat timp am fost despartiti (spunandu-mi ca totul s-a rezumat la cateva sarutari) ceea ce tind sa o cred. Din gluma in gluma am pus-o sa aleaga pe cine ar prefera: pe mine, ori pe celalalt, ea raspunzandu-mi ca pe celalalt insa la caracter (o alinta mai mult ca mine). Pe mine m-a deranjat foarte mult acest lucru si ne-am despartit vreo 2 saptamani. Acum recent a plecat cu treaba chiar in orasul unde locuieste cel cu pricina. Nu am intrebat daca o sa il viziteze, lasand asta pentru cand se va intoarce sperand sa imi spuna tot ce s-a intamplat acolo.

 

In concluzie am nevoie de parerea voastra despre cele intamplate...

 

...Nu am decat o parere si un sfat sa-ti dau.

Parerea...cat se poate de rea. Fata se simte tradata de doua parti si anume tu ca iubit al ei si apoi prietena ei.Daca tot voiai ceva cu o alta persoana te dadeai la o fata care nu facea parte din categoria prietenele iubitei tale.

Sfatul:niciodata nu te incurca cu prietenele iubitei tale!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sincer si u ai gresit un pic cam mult cand te-ai dat la prietena ei..........si mie mi-a facut o chestie asemanatoare prietenul meu si chiar dk nu ar fi fost nimic intre ei nu ii pot ierta.Si ea era prietena mea cea mai buna din copilarie.Si ciudata chestie ei acum dupa 5 ani de knd s-au intamplat chestiile alea sunt din nou impreuna si eu am trecut greu peste asta pentru k numa de acum cateva lui am inceput sa reiau legaturile cu prietena mea din cauza circumstantelor k el era plecat din tara si a venit si ea la tara la bunici si pur si simplu nu aveam cu cine sta la o poveste nici eu nici ea.Dar nu mai suntem asa apropiate.

Pentru o fata este dureros sa trec peste tradarea persoanelor la care ti cel mai mult.

Poate ea acuma incerca sa te faca sa simti ce a simtit ea atunci....

 

Bafta!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
uita-o, pt ca nici tu nu o iubesti cu adevarat, nici ea pe tine, e doar indragosteala hormonala, foc de paie

....cam asa...mai ales ca ea e cea care a incheiat relatia din prostia lui :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da..am citit si acel topic, si nu spun ca nu simt nimic pentru ea, atunci cand ne-am despartit pentru prima oara mi-am dat seama ca tin destul de mult la ea, ceea ce m-a facut sa ma reintorc, sa fiu impreuna cu ea.

Sunt foarte nerabdator sa aflu ce s-a intamplat, daca s-a intamplat ceva acolo. Sunt destul de sigur ca va fi foarte sincera in legatura cu acel baiat (culmea e ca, si ea mai vorbeste cu el la telefon exact ca in topicul despre care e mentionat mai sus)

 

 

OO da ... toti va dati seama cat de mult iubiti persoana respectiva atunci cand nu mai este langa voi. 8-|

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×