Sari la conținut
Forum Roportal
xteox

Vise repetate cu diavolul

Postări Recomandate

k poate o sa ziceti ca sunt nebuna..

eu si cu varmea patim tot felul de lucruri...

ea il tot viseaza pe satana,simtim ca e ceva in univers,tot felul de lucruri care ni s`au intamplat vara asta..si incet incet lucruririle s`au dezvoltat..

ea e adancita in vis,odata era aproape moarta abia am trezit`o si mi`a zis ce a visat

daca stau bn si ma gandesc nu trece zi in care sa`mi zica ce viseaza..

iar eu am tot felul de imagini in minte

tot ce stiu e ca am u n sentiment acum 10000 de ani ea a facut un pact cu satana...

si astea erau imagini

pana cand am inceput sa visez tot ce imi imaginam niste imagini care n u iesau cu una,cu doua din cap.

visasem ca noi il inchisesem intrun portal..ne`a amenintat ca se va intoarce peste 1 000 de ani [s`au chiar mai mult]

cand m`am sculat era 4 dimineata dupa discutia cu varmea aveam din nou imagini..dormea si o umbra neagra venea spre ea,am sunat`o si i`am zis sa zica niste cuvinte in alta limba erau multe imi veneau una dupa alta iar ea repeta fara se incurce dupa ce a zis acele cuvinte am vazut cum acea umbra fuge..

tot felul de lucruri

tot ce cautam e un raspuns..

sunt tot felul de lucruri

si nimeni nu ne crede

de aceea suntem retrase si nimeni nu stie ce se intampla

si tot felul de lucruri..

nu sunt aberatii

eu voiam o viata normala

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de cand se intampla toate aceste lucruri?

 

si o intrebare, nu mi-o luati in nume de rau - in ultimul timp v-ati uitat la filme horror, stirile de la ora 5..sau ati citit fel de fel de chestii cu 'vrajitorii'?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:o: Contactati un...preot! :>

 

Preferabil cel de la Tanacu..are experienta in acest domeniu.. :pardon:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hmm....interesant...nu stiu daca e chiar adevarat ceea ce scrii....dar va recomand sa scrieti o carte despre aceste lucruri :pardon:

 

Daca e chiar adevarat...intr-un fel va invidiez....eu mereu as vrea sa traiesc intr-un fel asemantor

 

ok ai scris:

ea e adancita in vis,odata era aproape moarta abia am trezit`o si mi`a zis ce a visat

cum adica aproape moarta?

 

visasem ca noi il inchisesem intrun portal..ne`a amenintat ca se va intoarce peste 1 000 de ani

interesant!! :>

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mda...sunt putin "socky",dupa ce am citit mesajul tau,xteox...

Dupa parerea mea cel mai bine ar fi sa va duceti la un preot cat mai repede,si sa va rugati neaparat inainte de culcare.

Spun "cat mai repede ",ca sa nu o luati pe "aratura"...e ceva dubios ce se intampla cu voi...

Editat de Eu_unik

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

noi pe aratura/

eram aseara cu varmea in bucatarie s`a inchis usa si o pana de curent in tot cartieru..

nu ne trebuie sa scriem o carte pare sf dar ;]]

pai

am zici ca e moarta

trebuie sa o vezi alba la fata,rece si incerc sa dau in ea nu se scoala

cred ca am un roman cu visele ei

da foarte interesant..

 

 

stupid _me

din vara asta..

filme horror as minti dak as zice ca nu ne pasioneaza dar nu suntem genul care sa sperie

in ultimu timp nu neam mai uitat si tot continua sa se intample lucruri stranii

'.intr-un fel va invidiez....eu mereu as vrea sa traiesc intr-un fel asemantor'

crede`ma nu e marfa sa fi sufocata de cnv la 3 dimineata s`au sa tremuri brusc si sa ai tot felu de imagini

 

ok zilele astea madi sa`i zicem asa lu varmea mi`a zis ca a visat ca moare o fata de cancer

peste 2 zile o colega i`a zis ca a murit verisoara ei..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

buna deci tot ce a zis xteox este adv eu sunt verisoara ei ,poate ca nu ne credeti dar nu avem de ce sa mintim nu in leg cu asa cv si nu ni se trage de la filme horror,si chiar daca am cauta un preot nu am rezolva nimic...

eu nici macar nu pot intra in biserica dapoi sa merg la un preot...

am vise cand visez ca cnv moare si a doua zi chiar moare si nu sunt pure coincidente,am premonitii,viziuni

poate ca pare nebunesc dar nu este ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca e chiar adevarat...intr-un fel va invidiez....eu mereu as vrea sa traiesc intr-un fel asemantor

:cry: Ai grija ce-ti doresti, s-ar putea sa se implineasca :)

 

eu nici macar nu pot intra in biserica dapoi sa merg la un preot...

am vise cand visez ca cnv moare si a doua zi chiar moare si nu sunt pure coincidente,am premonitii,viziuni

poate ca pare nebunesc dar nu este ...

:o: Si de ce nu poti intra in biserica? Ca n-am inteles :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
buna deci tot ce a zis xteox este adv eu sunt verisoara ei ,poate ca nu ne credeti dar nu avem de ce sa mintim nu in leg cu asa cv si nu ni se trage de la filme horror,si chiar daca am cauta un preot nu am rezolva nimic...

eu nici macar nu pot intra in biserica dapoi sa merg la un preot...

am vise cand visez ca cnv moare si a doua zi chiar moare si nu sunt pure coincidente,am premonitii,viziuni

poate ca pare nebunesc dar nu este ...

 

De unde stii ca nu ati rezolva nimic, daca nu ati incercat? Iar daca nu poti sa intri in biserica, e un semn ca trebuie cu atat mai mult sa incerci sa o faci, pentru ca ceva nu e in regula. Faza cu sufocatul am patit-o si eu, de viziuni si premonitii nu mai vorbesc. Dar nu a fost niciodata atat de grav incat sa-mi perturbe firescul vietii de zi cu zi, am invatat sa traiesc cu asta.

 

Daca e chiar adevarat...intr-un fel va invidiez....eu mereu as vrea sa traiesc intr-un fel asemantor

 

Hmm...nu e de dorit asa ceva. Pentru ca nu poti fi sigur niciodata de unde vine.

 

 

Am mai citit despre telepatia dintre voi si pe alt topic, si desi ce o sa spun se bate cap in cap cu perspectiva religioasa, mie deja mi se pare relativ normal. Si eu am o legatura de acest gen cu sora mea - bine, la noi nu se manifesta in somn, ci mereu in stare constienta. In sensul ca de cateva ori am vazut una prin ochii alteia. Exemplu - intr-o zi de Pasti, cand ea era in Bucuresti, a inchis ochii si a vazut imagini de pe drumul din orasul nostru natal pana in satul unde statea buncica noastra. Eu la ora aia eram in masina, indreptandu-ma spre satul respectiv, vazand acele imagini. Bine, pentru mine asta cu vazutul e la ordinea zilei oricum.

Sa vad prin ochii altora mi s-a intamplat doar de cateva ori, dar imaginile erau foarte clare. Cum stiu ca asta se intampla? Pai datorita perspectivei. Prima data am vazut prin ochii unui barbat care mergea la masina pe o alee de beton. Se uita in jos, ocazional la pantofi. Perspectiva era cea pe care ar fi avut-o el, nu altcineva de langa el. Eu stateam la masa, perfect constienta, am vrut doar sa-mi odihnesc ochii cateva secunde si m-am trezit, cu un "what the f...?!" de rigoare, pe "canalul" altcuiva. Altadata, ceea ce a fost mult mai tare, am vazut prin ochii unei persoane care se uita la desene animate, cu un tip gras care juca baseball. Vedeam camera perosnei, un televizo mic, si imaginea de pe ecran. Am si deschis ochii, eram in dormitorul meu, eram treaza, si cand i-am inchis la loc imaginea a reaparut imediat. Parca eram pe doua frecvente. Desenele s-au terminat si imaginea din fata omului era un ecran verde marin, cu multe nume in culori aprinse (distributia desenelor respective). Am vrut sa le citesc dar nu am putut, pentru ca desi ca marime erau perfect vizibile, celalalt nu isi mai concentra ochii asupra ecranului suficient. Deci totul depindea de el, eu eram doar un receptor de ocazie.

 

In fine, deviez. E posibil ca tu si verisoara ta sa va fi cunoscut dintr-o viata anterioara, impartasind o experienta puternica. Exista un grup intr-un oras englez care a trait in Franta pe vremea inchizitiei, dintr-o secta numita "the Cathars" (mi-e lene sa caut traducerea), care, murind toti in acelasi loc, in aceeasi noapte, s-au nascut din nou in acelasi oras, cu amintiri foarte clare. Interesant e ca s-au nascut intr-un loc foarte indepartat de cel unde traisera prima data, insa toti acolo, ca sa se poata regasi. Un om care studia acest fenomen a facut legatura intre ei.

O pot afirma si din experienta proprie, avand o legatura telepatica si amintiri comune cu cineva cu care m-a unit moartea mai degraba decat altceva. Nu mai intru in detalii ca deja am scris o gramada.

Editat de WinoStonehead
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×