Sari la conținut
Forum Roportal
xteox

Vise repetate cu diavolul

Postări Recomandate

am vazut pe hol un om cu ochii rosii in timp ce verisoara mea a spus ca a auzit copite de cal in jurul casei.

Hmm..asta pare cunoscut, poate era un satir :> http://ro.wikipedia.org/wiki/Satir sau poate vreun centaur

Astea nu sunt asa originale...

 

eu zic ca fetele astea nu-s deloc originale

oricum partea cu portalul si cu demoni e...interesanta

:lol: : E vreo carte cu asa ceva?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

offtopic : daca nu credeti ce spun de ce va bagati aiurea in seama? sa faceti posturi? sa spamati? sa ce?

 

ontopic : sunt de parere ca reikiul ajuta foarte mult ...luati legatura cu un maestru bun de reiki si spuneti ce se intampla

chestia urata care e la voi e ca nu va puteti abtine sa nu va ganditi la asa ceva...cu cat va ganditi mai mult cu atat le dati posibilitatea demonilor sa se hraneasca cu energia voastra

si eu cand am fost atacat de cine stie ce uratenii ma tot gandeam la ei si ei apareau din senin si ma atacau umpic mai mult :lol:) dar daca nu te gandesti si nu le dai importanta se plictisesc si va lasa in pace :>

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si eu cand am fost atacat de cine stie ce uratenii ma tot gandeam la ei si ei apareau din senin si ma atacau umpic mai mult :lol:)

 

Ne poti spune si noua cum aratau sau in ce fel te atacau?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

offtopic : haha la ce iti tre? :lol:) si iara te bagi peste post aiurea !! era vorba de tipa sa ii dam un raspuns !! ai vreo problema ? fa o cerere si trimite-o prin pm !

 

on: am mai intrebat pe ici pe colo si se pare ca ar cam fi nasoala treaba dar daca incerci sa nu te mai gandesti si sa faci lucruri bune incet incet o sa dispara aceasta "problema"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

se tot intampla lucruri

lumina se aprinde,se stinge

las un lucru undeva il gasesc in alta parte

depinde

eu cred cu tarie decand dorm cu candela aprinsa pot sa ma mai odihnesc

sa zicem ma simt protejata

varmea o tot tine cu visurile dar asta e

cred cu ardoare ca o sa iesim cu bine din asta.

nici ideea cu o manastire nu e exclusa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

In fine, deviez. E posibil ca tu si verisoara ta sa va fi cunoscut dintr-o viata anterioara, impartasind o experienta puternica. Exista un grup intr-un oras englez care a trait in Franta pe vremea inchizitiei, dintr-o secta numita "the Cathars" (mi-e lene sa caut traducerea), care, murind toti in acelasi loc, in aceeasi noapte, s-au nascut din nou in acelasi oras, cu amintiri foarte clare. Interesant e ca s-au nascut intr-un loc foarte indepartat de cel unde traisera prima data, insa toti acolo, ca sa se poata regasi. Un om care studia acest fenomen a facut legatura intre ei.

O pot afirma si din experienta proprie, avand o legatura telepatica si amintiri comune cu cineva cu care m-a unit moartea mai degraba decat altceva. Nu mai intru in detalii ca deja am scris o gramada.

 

 

 

Catarii sunt o rasa, nicidecum vreo secta.

 

In primul rand, Catharismul era o religie crestina, precum catolicismul roman. Albigensianismul era "secta". Catharii sau Bulgarii, sunt o rasa, numita in ambele feluri de catre clerimea Romei.

 

Nu cred ca ar avea ce sa caute in Anglia, daca erau Catharii din Franta. In primul rand nu exista rasa catarilor in Anglia, ci in alte regiuni.

 

In al doilea rand in Anglia se aflau cei care i'au tradat pe Templieri, si pe Cathari, colaborand cu Jean de Bael al Frantei, sa corupa Roma sau Vaticanl destul incat sa'i elimine pe Templieri din Europa.

 

Templierii falsi, care ii tradasera pe cei reali, au ramas liberi in Anglia, iar cei reali au fugit protejati de Cathari si Albigensieni si Bulgari.

 

Englezi prin exceptie mint, in legatura cu asa ceva, pentru a'si atrage ei faima si puterea celor pe care ii uzurpa. Sunt niste pirati puturosi si nimic mai mult. Nu vad ce motive ai avea sa crezi ce abereaza aia prin insulele Oii Belite...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

k poate o sa ziceti ca sunt nebuna..

 

 

penticostalii, atunci cand fac exorcizari, se roaga in limbi.

Editat de Blues
Scurtat citat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×