Sari la conținut
Forum Roportal
costy1

Pe 22 noiembrie mergem la vot

Postări Recomandate

Hai lasa ca citezi trunchiat,asa cum iti convine.

Mai citeste o data ce am zis eu.

Gata ,noapte buna! :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Hai lasa ca citezi trunchiat,asa cum iti convine.

Mai citeste o data ce am zis eu.

Gata ,noapte buna!

 

 

Noapte bună Burel. E o plăcere pentru mine să vorbesc cu oameni civilizaţi cum eşti tu, marinarul, şi alţii. De asta am stat p

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Marele avantaj ar fi nu economia ,care si aia este destula [vezi si reducerea personalului auxiliar],

Nu stiu daca te intereseaza faptul ca doar monstruoasa cladire in care este adapostit Parlamentul are costuri de intretinere de muuuuuulte x mai mari decat cheltulelile cu salariile parlamentarilor si ca institutia Presedintiei singura are cheltuieli nai mari decat camera care se doreste a fi desfintata?

Oare cand se doreste o economisire ,,,nu exista prioritati ci doar propaganda?

Pai sa se mute parlamentul acolo unde era si in timpul lui ceasca, sa se diminueze considerabil banii oferiti presedintelui spre Ridzipire ...si abia apoi sa luam la cunostinta faptul ca UE prin politica Regionalizare pretinde Parlament bicameral, unul ca Parlament national si al doilea ca Parlament pentru Euroregiune si ca intreprinderea lui Basescu nu este decat propaganda ptr fraieri si ca oricum nu se va putea pune in practica pe motive constitutionale pe care le puteti citi in presa pe care bag seama ca nu o cititi,(desi o gasiti pe gratis pe internet) din moment ce nu intelegeti corect problematica!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
S-o "tragem peste bot" cui, daca tot pe unul dintre ei trebuie sa votam?

 

Ala e si spilul - votati tot cu ei ca ei suntem noi

Adica sa o tragi in bot cui te priveste din oglinda :)

 

Self service :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vai , ce dragut !

 

si cum justifica studentii scarbiti de la Spiru, alegerea lui Oprescu ? :)

 

:) Stiu eu! prin faptul ca dom'doctor o sa le imparta scarbitilor pastile anti-voma pe gratis! :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
S-o "tragem peste bot" cui, daca tot pe unul dintre ei trebuie sa votam?

S-o tragem peste bot celor care si-au dovedit incompetenta si dezinteresul fata de cetateni, mai exact acelora care au avut nesimtirea sa recunoasca ca: Nici eu si nici guvernul nu ne-am propus sa incercam sa scoatem tara din criza, adica a acelora care mint ca deficitul bugetar este de 7,5% din PIB adica cca 14 miliarde de Euro si ca sa astupe gaura de 14 miliarde au luat deja imprumuturi de 35 miliarde, si mai cauta cu disperare inca 5 miliarde sa se faca 40 !!!!!

 

Intrebare : De ce pentru astuparea unei gauri de 14 miliarde trebuisesc 40 de miliarde?

 

Hai sa vedem cine stie sa raspunda?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
S-o tragem peste bot celor care si-au dovedit incompetenta si dezinteresul fata de cetateni, mai exact acelora care au avut nesimtirea sa recunoasca ca: Nici eu si nici guvernul nu ne-am propus sa incercam sa scoatem tara din criza, adica a acelora care mint ca deficitul bugetar este de 7,5% din PIB adica cca 14 miliarde de Euro si ca sa astupe gaura de 14 miliarde au luat deja imprumuturi de 35 miliarde, si mai cauta cu disperare inca 5 miliarde sa se faca 40 !!!!!

 

Intrebare : De ce pentru astuparea unei gauri de 14 miliarde trebuisesc 40 de miliarde?

 

Hai sa vedem cine stie sa raspunda?

 

Nu iti aduci aminte de declaratia lui Mugur Isarescu ,cum ca jumatate din suma imprumutata merge la Banca Nationala,pentru sustinerea cursului?

Adica 17,5 miliarde din cele 35.

14 acopera deficitul si mai raman vreo 3,5.Daca mai trebuiesc inca 5 peste alea 35, cum zici tu, ca eu trebuie sa te cred pe cuvant ,nu am vazut vreo cerere a guvernului in directia asta,atunci rezulta ca deficitul este mai mare pe de o parte,dar nu exista guvern sa nu fi mintit in privinta asta si pe de alta parte trebuie ca mai sunt si ceva cauze ilicte care iarasi nu este vreo noutate.Nu este bine ce se intampla, dar sa punem un pic lucrurile la punct.Nici PD-L-ul si nici Basescu nu au inventat coruptia si deturnarea banilor publici .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu iti aduci aminte de declaratia lui Mugur Isarescu ,cum ca jumatate din suma imprumutata merge la Banca Nationala,pentru sustinerea cursului?

Adica 17,5 miliarde din cele 35.

Pesemne ca ai uitat ca "sustinerea cursului" s-a facut in prima transa a imprumutului FMI, atunci cand Basescu mizand pe aceasta tema a constat ca bancherii l-au tras in piept si si-au repatriat profiturile, ceea ce era dreptul lor sa o faca (cred ca iti aduci aminte de declaratiile sale belicoase pe aceasta tema) si ca era vorba de o suma decca 5 miliarde de Euro si nu de 17 cum spui tu, (in plus de asta in ultimul timp Isarescu a spus ca nu mai pompeaza bani in piata pentru mentinerea fortata a cursului leului) si ptr ca tot veni vorba hai sa analizam cat de "inteligent" este betivul carmaci si sa incercam sa raspundem la intrebarea:

Ghici cine plateste datoriile si dobanda la cca 5 miliarde Euro, banii pe care basescu i-a imprumutat de la FMI ptr ca sa stabilizeze cursul leului astfel ca BNR sa poata face fata presiunilor de pe piata si bancile sa aibe de unde absorbi valuta de pe piata. astfel ca aceasta presiune sa nu duca la caderea leului, asigurand prin aceasta bancilor posibilitatea ca acestea sa isi poata repatria profitul!

 

Deci sa nu uitam intrebarile ... unde este diferenta de bani de la 5 la 17 miliarde.?...si mai ales cine plateste datoriile ridzipite de besescu pe banci .... ca dupa aceea punem intrebarea unde sunt fondurile pe care le-au platit cetatenii ptr Casele de sanatate, care este marimea acestor fonduri, ce s-au facut cu ele? ... din moment ce in sanatate este dezastru ...si de ce se ascund informatiile referitoare la aceste sume?

Nu cumva dezastrul este muuult mai mare decat recunosc idiotii nesimtiti care ne conduc?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Topic inchis.Mutat la arhiva.Cei interesati de subiectul alegeri, au posibilitatea sa posteze pe restul temelor ramase deschise pe acest subiect .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×