Sari la conținut
Forum Roportal
Adrian0689

mi se tot restarteaza windowsul

Postări Recomandate

1. Bios master reset/clear............asta in caz ca te-ai jucat prin bios

2. Instaleaza din nou Windows

daca ai facut deja ce am zis eu la 1 si 2 atunci problema mai mult ca sigur e hardware

3. Eroarea de blue screen???...Pe desktop da click dreapta pe mai computer si alege optiunea proprietati, apoi optiunea din bara de sus Advanced, apoi Startup and recovery cu optiunea Settings apoi debifeaza restartul automatic. Acum ar trebui sa ai un blue screen in caz ca nu aveai inainte...

4. Instalarea unui windows pe un alt hdd...daca totul decurge bine atunci problema e rezolvata ...trebuie sa schimbi hdd

5. daca nu se rezolva nici asa atunci ramane placa de baza sau sursa .....dar nu cred sa fie cazul...

Incearca cu calm pas cu pas

Editat de Sorinelgeo

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu placere.....doar ca e ciudat sa se fi rezolvat doar cu debifatul dar in fine ...in caz ca o sa ai ecran albastru si eroare scrie eroarea pe o hartie si o astept postata aici

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pfff mi-o aparut erroarea albastara knd mi-era lumea mai draga

scrie asa in ea::

 

A problem has been detected and windows has ben shut down to prevent damage your computer.

If this is the frist time you've seen this stop error screen, restart your computer. If this screen appears again follow chese steps:

Disabled or uninstal any anti-virus. disk defragmentation or backup utilitie.Check your hard-drive configuration,and check for any updates driver. Run CHKDSK/F to cheek . For hard-drive corruption and then restart your computers.

TEHNICAL INFORMATION SI IMI SCRIE CE STOP: 0X0000024(0X009E2FE.0XF27762)SI INK CEVA ZEROURI

NTFS.SYS address FAA2D48F base at Fo9caoo dateStomp 41107eea.

Beginnis dump of sphysical memory . Physical memori dump comple.

 

si nu am antivirus instalat!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×