Sari la conținut
Forum Roportal
denise01elle

Acum ca a iesit PSD-ul de la guvernare...

Postări Recomandate

si totusi, de ce au intrat la guvernare?

CIOLANU'

OSU'

LAPTE SI MIERE..

CASCAVALU'

PARNOSU'

CHIŞCHIREII

sa continuam???

Editat de NewTask

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si totusi, de ce au intrat la guvernare?

 

Au intrat la guvernare dintr-un singur motiv.Presiunea celor cu bani care au sponsorizat si a celor alesi pe care i-a costat ceva alegerea asta.Astia trebuiau sa-si scoata investitia si ceva profit, ca pana la urma legile economice se aplica si in politica.

De ce i-a bagat Basescu fortat ca pe dopul de sampanie?Pentru ca avea nevoie de PSD la putere.70% la putere,20% fostii, liberalii care taman ce pierdusera puterea,teoretic pentru ca nu au multumit alegatorul,pe cine sa mai dai vina atunci cand iti fluiera prin buzunare?Guvern PD-L minoritar era varianta logica, dar atunci lua PD-L-ul toate injuraturile si prin ricoseu se reportau si la Basescu.

De ce i-a scos Basescu tot ca pe dopul ala? Pentru ca acum nu mai are nevoie de ei.De altfel nici PSD-ul nu stia cum sa faca sa iasa mai repede ca sa poata critica in voie puterea marsava.Cand s-a fofilat Basescu si i-a tinut in joc de glezne prin amanarea semnaturii de pe revocarea lui Nica, era o jale la PSD, nu mai stiau astia ce sa creada,daca se suceste Basescu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acum ca a iesit PSD-ul de la guvernare, mi-a scapat un vant atat de rece prin izmene incat erau sa imi inghete pipmpinelele.

Altceva nu am observat!

Editat de Sikaryan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am fost anti-Psd de cand ii stiu insa imi pare rau ca au iesit de la guvernare pentru ca aveau ceva ministri care vroiau sa faca ceva...ministrul educatiei de exemplu. Cand ii aud ca spun "am fost fortati sa iesim de la guvernare" si se asteapta ca si altii sa creada asta :lol:.

 

De departe cel mai slab guvern din 90 pana astazi.

Acum chiar se va duce dracu ratingul de tara

 

Pai tinand cont de conditiile actuale nu poti sa spui daca e slab sau bun. Ce crezi ca facea alt guvern ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu am fost anti-Psd de cand ii stiu insa imi pare rau ca au iesit de la guvernare pentru ca aveau ceva ministri care vroiau sa faca ceva...ministrul educatiei de exemplu. Cand ii aud ca spun "am fost fortati sa iesim de la guvernare" si se asteapta ca si altii sa creada asta :lol:.

 

 

 

Pai tinand cont de conditiile actuale nu poti sa spui daca e slab sau bun. Ce crezi ca facea alt guvern ?

 

 

Exemplu:

o metoda buna de a contracara criza este sa construiesti infrastructura.

Cati km de autostrada s-au construit?Cati km de metrou?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Exemplu:

o metoda buna de a contracara criza este sa construiesti infrastructura.

Cati km de autostrada s-au construit?Cati km de metrou?

 

Habar nu am daca s-a construit ceva...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Paguba-n ciuperci!Au guvernat de s-au rupt.Tara asta nu mai are guvern de pe timpul lui Manea Manescu sau Constantin Dascalescu,nu mai stiu care a fost ultimul.N-am fost de acord cu comunismul dar ma vad nevoit sa recunosc ca asa fara mari studii cum erau aveau un minim de bun simt.Ce-mi vad ochii si-mi aud urechile de la guvernantii astia de doi bani imi provoaca ''marea sila'',multi dintre ei ar fi speculat bilete de cinema,ar fi vandut seminte si ''cingo''sau ar fi spalat wc-uri daca mai dainuia comunismul.

 

''SOMNUL NATIUNII NASTE MONSTRII'' HAIDETI COPII CU SUFLETUL CURAT,TREZITI-VA SI SCAPATI-NE DE CAPCAUNII ASTIA!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Paguba-n ciuperci!Au guvernat de s-au rupt.Tara asta nu mai are guvern de pe timpul lui Manea Manescu sau Constantin Dascalescu,nu mai stiu care a fost ultimul.N-am fost de acord cu comunismul dar ma vad nevoit sa recunosc ca asa fara mari studii cum erau aveau un minim de bun simt.Ce-mi vad ochii si-mi aud urechile de la guvernantii astia de doi bani imi provoaca ''marea sila'',multi dintre ei ar fi speculat bilete de cinema,ar fi vandut seminte si ''cingo''sau ar fi spalat wc-uri daca mai dainuia comunismul.

 

''SOMNUL NATIUNII NASTE MONSTRII'' HAIDETI COPII CU SUFLETUL CURAT,TREZITI-VA SI SCAPATI-NE DE CAPCAUNII ASTIA!

 

cum dracu as putea sa te caracterizez fara sa te jignesc?

 

chiar nu vi se pare ciudat cum PSD, PNL,UDMR, etc impreuna cu 9o% di presa scrisa si audiovizuala si unii lideri sindicali s-au unit in gashca contra PDL si Basescu?

chiar nu vedeti cate minciuni se spun la adresa lui Boc si Basescu?

Emil Boc face eforturi disperate sa tina pe picioare sandramaua asta, in timp ce toti excrocii, hotii si netotii strans uniti in interese de jaf fac eforturi disperate s-o darame.

nu urmaresc nici eu cu prea multa sarguinta evenimentele politice dar tot stiu cateva din realizarile guvernului:

 

-42kl de autostrada data in folosinta plus cenyuri ocolitoare la cateva orase. deasemeni se lucreaza la tronsonul de autostrada Cerna-Voda Constanta. se lucreaza la asfaltarea D N Constanta- Ostrov, etc.

-si-a asumat raspunderea pe cele trei coduride de procedura penala, legea salarizarii si a pensiilor, pentru ca parlamentul

se lalae ca de obicei. legea pensiilor a fost depusa de 6 luni in parlament si acolo a zacut pana in prezent, drept pentru care primul primul ministru si-a asumat raspunderea riscand sa-si piarda postul.

-guvernul Boc a alocat 20% din buget pentru investitii in infrastructura

 

indivizi de genul lui Vantu(cu datorii de milioane de ron la buget), Voiculescu(excrocherii in domeniu energetic), manipuleaza lumea, prin televiziunile si ziarele al caror proprietari sant, intr-un stil din care transpar metodele KGB-iste. de-am putea sa ne informam din surse altele decat cele demolatoare la adresa Boc-Basescu...si sa nu mai imprastiem minciunile celor care au interese de a darama un guvern care chiar face eforturi si are rezultate in pofida tuturor impotrivirilor celor ce vor sa fure si mai mult, sa aiba salarii si pensii si mai nesimtite, etc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×