Sari la conținut
Forum Roportal
Deirdre Orca

Soft pentru sortare si aranjare automata a fisierelor

Postări Recomandate

Incaruntesc sortand manual tonele de fisiere pe care le am in calculator. De la o vreme nu am mai avut timpul sau dispozitia sa le aranjez de fiecare data cand le salvam pe hard, am tot amanat si iata-ma-s cu un haos de nedescris in calculator. Sunt mii de fisiere, de la carti pana la poze, muzica, filme, kit-uri, etc. Cred ca numai ordonarea pozelor si a cartilor mi-ar lua o saptamana. Ma gandesc ca trebuie sa existe vreun soft care sa faca treaba asta automat, sa-mi scaneze frumusel toate fisierele, sa identifice duplicatele (chiar si daca au nume diferit? se poate? :senile:), sa le puna in ordine, etc. Cu alte cuvinte , imi trebuie o "menajera" care sa lucreze impecabil, sa aiba capacitatea de a gandi independent si sa fie eficienta. Cand vin "acasa", sa ma minunez de ordinea si curatenia din calculator si sa ma gandesc ca nici eu nu as fi putut s-o fac mai bine.

 

Cam asta caut. Google nu m-a edificat prea mult, am incercat cateva softulete si m-am lasat pagubasa. Am nevoie de un powerful tool si am nevoie de numele unui astfel de tool. Nu ma intereseaza neaparat sa-l downloadez free si sa piratez, daca e un instrument de calitate nu am nimic impotriva sa-l cumpar. Insa inainte de toate mi-ar prinde bine niste recomandari.

 

Anyone? :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×