Sari la conținut
Forum Roportal
Shakeit

Francomasonii si implicatiile lor politice.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cred k fiecare dintre noi am auzit cate ceva despre francomasonerie, o organizatie care lupta pentru libertate, fraternitate si egalitate dar care defapt conduce lumea dupa parerea mea.

 

Am auzit k S.U.A. este controlata de ei, la fel si "criza".

 

Si am mai auzit o chestie k fostul presedinte american John F. Kennedy a spus k s-a intalnim cu acesti oameni si la o perioada scurta dupa ce a zis asta a fost asasinat...

 

...nu stiu chiar atat de multe drespre Francomasoni deaceea dak stitzi voi mai multe va rog sa postatzi:D

Editat de Shakeit

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am auzit k S.U.A. este controlata de ei, la fel si "criza".

 

 

 

Eu stiu chiar foarte multe despre ei dar n-am chef de scris mult ....

Ei conduc lumea!!!! practic ei sint Dumnezeul .... din America adica USA se conduce lumea dupa metode bine stabilite.

Poti sa te rogi la cine vrei, tot va fi ca ei ... story cu JFK s-a scris destul. Organizatia asta NU lupta pentru nimic, dreptatea e in mana lor, nu fi confundat cu alte organizatii care au luptat in ilegalitate pentru o cauza dreapta :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cred k fiecare dintre noi am auzit cate ceva despre francomasonerie, o organizatie care lupta pentru libertate, fraternitate si egalitate dar care defapt conduce lumea dupa parerea mea.

 

Am auzit k S.U.A. este controlata de ei, la fel si "criza".

 

Si am mai auzit o chestie k fostul presedinte american John F. Kennedy a spus k s-a intalnim cu acesti oameni si la o perioada scurta dupa ce a zis asta a fost asasinat...

 

...nu stiu chiar atat de multe drespre Francomasoni deaceea dak stitzi voi mai multe va rog sa postatzi:D

 

Masonii sunt niste oameni mercantili fara scrupule, niste cinici, extrem de pragmatici si de discreti, actioneaza prin prisma intereselor mai ceva decat niste masini, pe scurt sunt niste ticalosi dar nu de putine ori avem ce invata de la ei. Intr-o lume in care razboiul in camp deschis rezolva tot mai putine probleme, nevoia de a deveni subversiv, diplomat, ipocrit si AS in arta manipularii este tot mai mare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Masoneria este praful in ochi pentru a nu vedea adevaratii sforari.Lumea nu este condusa de o organizatie atat de la vedere precum masoneria.Exista alte organizatii mult mai secrete.De fapt exista niste centre de putere in continua transformare si evolutie.Cand majoritatea acestora semnalizeza la fel, aia este directia.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Masoneria este praful in ochi pentru a nu vedea adevaratii sforari.Lumea nu este condusa de o organizatie atat de la vedere precum masoneria.Exista alte organizatii mult mai secrete.De fapt exista niste centre de putere in continua transformare si evolutie.Cand majoritatea acestora semnalizeza la fel, aia este directia.

Plus de asta e foarte posibil ca si filme "anti-sistem" gen Zeigeist, 1984 sau Big Picture pot fi praf in ochi. ganditi-va numai la faptul ca aceste filme sunt gazduite tocmai de marele Google, considerat a fi cel mai corporatist site din lume. Si culmea ca se mai pot vedea si GRATIS, in conditii bune si cu subtitrari. Daca erau asa deranjati nu puteau sa stearga filmele in cateva zile angajatii de la Google & Co? Asa cum cea mai mare parte din televiziuni sunt praf in ochi pt populatia cu grad scazut de cultura si informatie, la fel de mult filmele de mai sus si literatura despre masoni pot fi praf in ochi pt publicul ceva mai slefuit.

 

Acum sa fim seriosi: a fi om foarte puternic financiar, a sti sa tragi sfori, sa eleborezi strategii si sa influentezi politicul si massmedia, inseamna neaparat sa fii mason? Nu! Putem spune ca toti marii presedinti de corporatii, marii directori de companii si mai ales fondatoriia cestora sau toti liderii politici din Europa, US si tarile puternice din lume sunt masoni? Nu!

 

Este foarte adevarat ca exista oameni care conduc din umbra, este foarte adevarat ca exista interese obscure pe toata planeta, este la fel de adevarat ca globalizarea se dezvolta tot mai amenintator si viata intima si privata a oamenilor de rand are tot mai mult de suferit, este si mai adevarat ca exista un pumn de oameni autodenumiti "elite mondiale", se vede foarte clar ca mai au putin si ne baga cip-uri si in direct in fund dar asta nu inseamna ca sunt neaparat masoni.

 

A fi avid de putere inseamna neaparat sa fii mason? :lol:

Editat de ActorGrabit

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
A fi avid de putere inseamna neaparat sa fii mason? :lol:

 

 

Chiar daca se conduce din umbra tot au legatura cu masoneria si cu masonii :roll: pt k prin ei conduc :doh:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
"care defapt conduce lumea dupa parerea mea." Cum adica "conduce lumea dupa parerea mea"? Adica ei conduc dupa cum le dictezi tu? :aranjare:)

 

acolo erea o virgula pe care am uitat sa o pun, multumit ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Masonii sunt niste oameni mercantili fara scrupule, niste cinici, extrem de pragmatici si de discreti, actioneaza prin prisma intereselor mai ceva decat niste masini, pe scurt sunt niste ticalosi dar nu de putine ori avem ce invata de la ei. Intr-o lume in care razboiul in camp deschis rezolva tot mai putine probleme, nevoia de a deveni subversiv, diplomat, ipocrit si AS in arta manipularii este tot mai mare.

 

Adica acei francmasoni care au infrant biserica aducand iluminismul intr-o Europa in care biserica tinea popoarele in obscurantismul evului mediu, in mizerie neagra si in saracie ...este ceva negativ?

 

Deci aceasta organizatie care a impus democratia prin "Libertee, Egalitee Fraternitee" a impus invatamantul obligatoriu si a adus societatea la nivelul de astazi ...este ceva negativ ...in timp ce "sfanta biserica" care a tinut Europa 1500 de ani in bezna, si a ajuns sa aibe chiar si o "politie a gandirii" care te condamna la ardere pe rug doar ptr pacatul-delictul de a gandi liber, fara sa mai enumeram razboaiele sfinte ...deci asta este ceva pozitiv?

 

Oare nu ar fi mai corect sa ti cont de prioritati, sa vezi mai intai cine a facut mai mult rau si cine a adus mai mult bine ...si in ordinea prioritatilor corecte ...sa critici mai intai Raul ce Mare (adica religia crestina institutionalizata) ...si dupa ce am desfintat-o ...hai sa vedem ce alte organizatii mai putin periculoase trebuiesc desfintate.

Sau tu daca esti pus sa faci ordine intro incapere inecata in mizerie incepi cu finisatul si nu cu curatenia generala ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Adica acei francmasoni care au infrant biserica aducand iluminismul intr-o Europa in care biserica tinea popoarele in obscurantismul evului mediu, in mizerie neagra si in saracie ...este ceva negativ?

 

Deci aceasta organizatie care a impus democratia prin "Libertee, Egalitee Fraternitee" a impus invatamantul obligatoriu si a adus societatea la nivelul de astazi ...este ceva negativ ...in timp ce "sfanta biserica" care a tinut Europa 1500 de ani in bezna, si a ajuns sa aibe chiar si o "politie a gandirii" care te condamna la ardere pe rug doar ptr pacatul-delictul de a gandi liber, fara sa mai enumeram razboaiele sfinte ...deci asta este ceva pozitiv?

 

Oare nu ar fi mai corect sa ti cont de prioritati, sa vezi mai intai cine a facut mai mult rau si cine a adus mai mult bine ...si in ordinea prioritatilor corecte ...sa critici mai intai Raul ce Mare (adica religia crestina institutionalizata) ...si dupa ce am desfintat-o ...hai sa vedem ce alte organizatii mai putin periculoase trebuiesc desfintate.

Sau tu daca esti pus sa faci ordine intro incapere inecata in mizerie incepi cu finisatul si nu cu curatenia generala ?

 

:) :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×