Sari la conținut
Forum Roportal
Alyyna

Ideea de cuplu si neajunsurile ei sexuale

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Aveti ocazia sa primiti raspunsuri la toate intrebarile care le aveti pentru si despre femei si nu numai. ASTEPT INTREBARILE..Baietii intreaba iar fetele le raspund!

Editat de Alyyna

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Aveti ocazia sa primiti raspunsuri la toate intrebarile care le aveti pentru si despre femei si nu numai. ASTEPT INTREBARILE..Baietii intreaba iar fetele le raspund!

 

 

am eu cateva intrebari:

 

1.de ce tipele vorbesc,gandesc si actioneaza tot timpul in contradictoriu,se contrazic pe ele,au un comportament irational

 

2.de ce practica jocul lor stupid,de care multi sunt satui

 

3.de ce zic ca le place un gen anume de tip....iar apoi le vezi de mana cu alt gen de tip...

 

4. de ce au o gandire asa de ciudata cand vine vorba de relatii si implicare

 

5.ar mai fi destule intrebari.....dar mai las si pe altii :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am eu cateva intrebari:

 

1.de ce tipele vorbesc,gandesc si actioneaza tot timpul in contradictoriu,se contrazic pe ele,au un comportament irational

 

2.de ce practica jocul lor stupid,de care multi sunt satui

 

3.de ce zic ca le place un gen anume de tip....iar apoi le vezi de mana cu alt gen de tip...

 

4. de ce au o gandire asa de ciudata cand vine vorba de relatii si implicare

 

Nu mai bine o intrebi pe "vinovata" toate astea?! :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am eu cateva intrebari:

 

1.de ce tipele vorbesc,gandesc si actioneaza tot timpul in contradictoriu,se contrazic pe ele,au un comportament irational

 

2.de ce practica jocul lor stupid,de care multi sunt satui

 

3.de ce zic ca le place un gen anume de tip....iar apoi le vezi de mana cu alt gen de tip...

 

4. de ce au o gandire asa de ciudata cand vine vorba de relatii si implicare

 

5.ar mai fi destule intrebari.....dar mai las si pe altii :o:

 

1. habar n-am.

2. care joc?

3. asta iarasi nu stiu, mi se intampla si mie.

4. ce fel de gandire?

5. bine faci, cand spui "jocul ala" , "gandire ciudata", poti exemplifica? ar fi mai usor sa primesti raspunsuri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Aveti ocazia sa primiti raspunsuri la toate intrebarile care le aveti pentru si despre femei si nu numai. ASTEPT INTREBARILE..Baietii intreaba iar fetele le raspund!

Tot suntem la sex behavior.... daca ati putea oferi un singur sfat barbatilor, daca ati putea corecta o singura greseala facuta frecvent de barbati pe plan sexual, care ar fi?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tot suntem la sex behavior.... daca ati putea oferi un singur sfat barbatilor, daca ati putea corecta o singura greseala facuta frecvent de barbati pe plan sexual, care ar fi?

Sa nu mai creada ca, ...marimea conteaza ! :roll:

 

Si daca nu-s baiat, pot sa am vreo curiozitate ? :o:

Da. Care ar fi aia ? :o:

 

am eu cateva intrebari:

 

1.de ce tipele vorbesc,gandesc si actioneaza tot timpul in contradictoriu,se contrazic pe ele,au un comportament irational

 

2.de ce practica jocul lor stupid,de care multi sunt satui

 

3.de ce zic ca le place un gen anume de tip....iar apoi le vezi de mana cu alt gen de tip...

 

4. de ce au o gandire asa de ciudata cand vine vorba de relatii si implicare

 

5.ar mai fi destule intrebari.....dar mai las si pe altii :P

1.Pentru ca suntem femei, si blonde!

 

2. Pentru ca suntem femei si nu marfuri. Si trebuie sa ne impresionati, daca vreti sa ne vedeti fara chilotei.

 

3.Pentru ca suntem femei si suntem vesnic nehotarate.

 

4. Nu facem decat sa fim ca si voi. Aceleasi intrebari ne punem si noi.

 

5. Pe moment, noi nu avem intrebari. Asteptam sa va maturizati.

 

Barbatii astia ! :meeting:

Cine sa ii mai inteleaga.

Editat de Bella Donna

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca e la sex, sa presupunem ca intrebarile/raspunsurile sunt de natura sexuala.

Daca raspundeti, nu raspundeti 10 persoane la acelasi lucru.

 

Nu vreau sa vad postari de genul 'bine i-ai zis !', 'bravo !', 'asa trebuia sa-i zici !', etc. Sa ne intelegem.

 

Daca nu e in regula ceea ce am zis eu, schimbam rubrica & Co.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1.de ce tipele vorbesc,gandesc si actioneaza tot timpul in contradictoriu,se contrazic pe ele,au un comportament irational

2.de ce practica jocul lor stupid,de care multi sunt satui

3.de ce zic ca le place un gen anume de tip....iar apoi le vezi de mana cu alt gen de tip...

4. de ce au o gandire asa de ciudata cand vine vorba de relatii si implicare

5.ar mai fi destule intrebari.....dar mai las si pe altii :o:

 

1.Pentru ca analizeaza lucrurile prea mult. Barbatii sunt mai "carefree", ca sa zic asa, se distanteaza mai repede de unele probleme, sunt mai directi si se hotarasc mai repede. Femeile diseca fiecare aspect al oricarui lucru important si pot ajunge la 3 concluzii diferite pe minut, luand in considerare toti factorii. Nu sunt ilogice, sunt doar nehotarate. Ilogice par pentru ca nu esti in capul lor si auzi doar concluziile la care ajung, dar nu intelegi mecanismul, nu auzi sutele de ganduri care le-au trecut prin cap in acel minut.

2.Nu toate il practica.

3.Depinde cat de stricta e pentru tine delimitarea dintre genuri. Si de perioada din viata lor. Uneori cand crestem ne dorim pe cineva cu anumite trasaturi sau un anume comportament, si dupa ce mai trecem prin viata si ne cunoastem noi insine mai bine, ne putem schimba parerea. Valabil pentru ambele sexe.

4.Nu e ciudata, e ceva mai "pisicoasa", ca sa zic asa, in sensul de a simti nevoia de mai multa afectiune. Cat despre implicare, pai e logic, o femeie (in general) aspira la stabilitate, cu o singura persoana, are instinct matern, simte nevoia de a forma un camin. Plus ca in urma multor relatii nereusite apare uneori o stigma nemeritata. Femeile au o gandire pe termen lung, undeva in creier se invart mereu rotite care analizeaza totul

prin prisma scopurilor pe care vrea sa le atinga. Deci la inceputul unei relatii, cand barbatul se intreaba, cu o gandire pe termen scurt, ce culoare au chilotii ei, ea poate se gandeste la cum ar arata copiii lor. Barbatul nu poate intelege asta pentru ca gandirea lui e altfel, mai putin fantezista si legata mai mult de concret.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×