Sari la conținut
Forum Roportal
Gabystelistu95

Care este cel mai bun NFS?

Top NFS  

10 membri au votat

  1. 1. Care e cel mai bun NFS?

    • The Need for Speed (31 August 1995)
      0
    • Need for Speed II (30 Aprilie 1997)
      0
    • Need for Speed III: Hot Pursuit (30 Septembrie 1998)
      0
    • Need for Speed: High Stakes (29 Septembrie 1999)
      0
    • Need for Speed: Porsche Unleashed (28 Martie 2000)
      1
    • Motor City Online (29 Octombrie 2001)
      0
    • Need for Speed: Hot Pursuit 2 (21 Octombrie 2002)
      0
    • Need for Speed Underground (17 Noiembrie 2003)
      0
    • Need for Speed Underground 2 (9 Noiembrie 2004)
      2
    • Need for Speed Most Wanted (15 Noiembrie 2005)
      6
    • Need for Speed Carbon (31 Octombrie 2006)
      0
    • Need for Speed ProStreet (13 Noiembrie 2007)
      0
    • Need for Speed Undercover (17 Noiembrie 2008)
      1
    • Need for Speed: Shift (15 Septembrie 2009)
      0
    • Need for Speed: World Online (Q4 2009)
      0


Postări Recomandate

Cit 15 ani aveti? Cum poti sa pui o astfel de intrebare fara sa le fi jucat pe toate din serie si, poate cel mai important, fiecare la data aparitiei? Eu le-am jucat pe toate, si pot sa va spun ca de la primul Underground, seria a luat-o la vale. Cele mai competente sint NFS Porsche si Shift. Undercover, Underground, Most Wanted & co sint niste mizerii in care masinile se comporta precum niste caramizi si poti lua curbe intrind in zid cu peste 300 km/h fara probleme, de "poveste" nu mai zic nimic...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa va dati seama, si aici ma adresez celor care au jucat cat de cat nfs-urile , unul din primele NFS-uri , acela hot pursuit era cat de cat frumusel , iar apoi cel care dupa mine domina , este NFS Most Wanted .

In primul rand pare mult mai real ,al 2-lea rand, controlul masinii spune totul !! LA nfs undercover de ex, can ai 250 iei curbele cat ai zice peste...apoi la most wanted ,la 270-280 deja este dificil si iei curbele mai greut in unele situatii cand la undercover le iei si cu 500...[vba vine] dupa mine most wanted e cel mai bun nfs .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am jucat The need for speed 1-2-3,nfs underground 1-2,nfs moust wanted si undercover,din toate astea cel mai mult mi-a placut undercoverul :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Trebuie sa va dati seama, si aici ma adresez celor care au jucat cat de cat nfs-urile , unul din primele NFS-uri , acela hot pursuit era cat de cat frumusel , iar apoi cel care dupa mine domina , este NFS Most Wanted .

In primul rand pare mult mai real ,al 2-lea rand, controlul masinii spune totul !! LA nfs undercover de ex, can ai 250 iei curbele cat ai zice peste...apoi la most wanted ,la 270-280 deja este dificil si iei curbele mai greut in unele situatii cand la undercover le iei si cu 500...[vba vine] dupa mine most wanted e cel mai bun nfs .

Tre' sa imi dai si mie ce bei/fumezi!!! La toate NFS-urile de dupa Porsche incoace, controlul masinii e o mizerie. In toate, fara exceptie, poti sa intri in curbe cu x00 km/h fara probleme, damage-ul nu influenteaza cu adevarat handlingul (joaca Porsche sa iti aduci aminte ce inseamna "realistic damage model"), iar treaba cu 40-30-0 km/h automat, fara ca tu sa apesi pe frina, prezenta inclusiv in NFSW, e de toata jena.

 

Cei care comenteaza ca NFSMW sau altele din ultima decada ar avea sau nu poveste, le recomand sa treaca prin modul Test Driver din Porsche - o poveste simpluta, fara pretentii, insa cu niste curse/evenimente atit de bine gindite, incit il poti termina de zeci de ori fara sa te plictisesti. Ultimul Hot Pursuit l-am jucat citeva zile pina m-am plictisit, nici nu am simtit nevoia sa termin in cop mode sau sa fac toate cursele "Gold" in racer mode, iar la NFSW am ajuns nivelul 16 si ma plictisesc de moarte. Eh, macar e pentru un scop nobil, lucrez la un review... :hi:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×