Sari la conținut
Forum Roportal
Cristi din prahova

Masculii alpha

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

La tot pasul,pe internet,gasim numeroase articole cu si despre seductie.Ba chiar exista forumuri care se ocupa de subiectul numit seductie.Indivizii care scriu articolele despre seductie,ai invata pe baieti cum sa devina barbati adevarati sau masculi alpha.In aceasta privinta se pune f. mult accentul pe naturalete,spontaneitate,incredere in sine,creativitate.Toate bune si frumoase pana aici.Acum vine problema care ma pune pe mine pe ganduri intr-o oarecare masura: agatatul femeilor.

"Masculii alpha" ne invata cum sa agatam femei care nu le-am mai intalnit niciodata in viata: vezi o femeie frumoasa,te duci la ea,ai spui scurt si clar ca o placi,gasesti un subiect de conversatie,creezi comfort,creezi atractie fizica prin diferite atitudini atingeri,iar la despartire o inchei cu un sarut.kcloseFrumos,nu?

Cam acelasi lucru faci si in club;plin de tine,afisand o siguranta de sine mai ceva ca un stalp de beton care sustine o structura unei cladiri,te uiti dupa puicute delicioase prin club.Cand zaresti una,te duci si ai faci cunoscute intentiile tale,intr-un mare stil de mascul alpha si in cateva minute sau cel mult ore,ajungi la un fclose(sex) .

Ideea principala pe care toti masculii alpha o repeta,este aceea ca mai intai de toate trebuie sa stii cum sa starnesti emotia in femeia pe care vrei s-o seduci.Cu alte cuvinte,masculii alpha,studiind comportamentul femeilor,se folosesc de slabiciunile acestora pentru a le seduce

 

Multi dintre acesti masculi alpha,ies pur si simplu in ficare zi la abordat gagici pe strada.Scopul lor este acela de a obtine cat mai multe nr de telefon,dupa urma carora sa faca rost de cel putin o intanire.

Mentalitatea mascului alpha: "(cenzurat) tot ce prind,scopul meu principal este de a seduce cat mai multe femei si de a le (cenzurat)"Ceva imi aminteste de "sedusa si abandonata"

 

Personal,am vazut si eu astfel de barbati prin cluburile din Bucuresti si mi-au lasat impresia cum ca ar semana cu niste "cocalari rafinati"

 

Ok,acum vin intrebarile:

-Ce fel de femei sunt acelea care se lasa atat de usor agatate de masculii alpha?

-Dupa prima intalnire de obicei,un M.A. (mascul alpha) obtine un sarut pasional (kissclose).Fetele/femeile care se lasa sarutate de la prima intalnire,sunt cele naive,cele f. experimentate,care stiu ce vor sau pur si simplu sunt fete/femei absolut normale din toate punctele de vedere?

-De multe ori, M.A. se lauda ca au agatat tipe de nota 10,cu care au facut sex,dupa care le-au abandonat,pentru a aborda alte tipe.Daca tipa in cauza este de nota 10 pe toate planurile,cum de nu si-a dat seama cu cine are d-aface?

Dupa parerea mea,cei care isi spun masculi alpha,sunt niste "devoratori de inimi",care se joaca cu psihicul si cu sentimentele femeilor.

- Daca masculii alpha au de fapt succes doar la femei usoare,care nu stiu ce vor sau care sunt ahtiate dupa sex,la pitipoance , la femei fara caracter?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

De ce trebuie sa te invete cineva cum sa <cenzurat> o femeie? In viata conteaza ceea ce vrei, dar daca iti este frica sa iei ceea ce iti doresti, doar tu esti vinovat ca nu ai. Si nu uita, cu cat muncesti mai putin pentru a avea un lucru, cu atat ii vei aprecia mai putin valoarea. Asa ca, daca vrei manual de agatat si de <cenzurat> femei, cred ca gasesti pe net destule si gratis si cu plata, dar vei fi doar o copie nereustia a unor asa zisi "Alpha male". Deci, care e intrebarea ta? cum poti <cenzurat> cat mai multe femei? cauta-le pe alea care doar asta vor. Crezi ca vei fi mai fericit? Eu n-as baga mana in foc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am pus si eu deseori intrebarea asta, cum de unele femei nu vad marlanul din spatele "masculului indraznet". Parerea mea e ca ce definesc acesti "cocalari rafinati" (bun termen) ca fiind femei de nota 10 sunt femei care arata foarte bine. Un om cat de cat inteligent, care cauta si personalitate intr-o femeie, in primul rand nu se comporta asa. Deci personalitatea oricum nu-i intereseaza, daca le dau papucii a doua zi (probabil prin a nu le mai contacta niciodata). Nu stiu ce femeie s-ar uita la ei, dar un lucru il banuiesc, si anume ca e pe baza de mult alcool. Altfel, sa te abordeze cineva asa la coltul strazii, ziua in amiaza mare, i-ai da un sut in testicule. Mai ales pentru ca indrazneala exagerata e o lipsa de politete, si cu persoane pe care nu le cunosti si le abordezi pentru prima data, politetea se impune.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu daca am iubit vreo fata,am iubit-o pt caracterul ei,pentru felul ei de a fi samd.Ori acesti asa zisi seducatori,nu fac decat sa se foloseasca de slabiciunile femeilor pentru a le seduce. ase distra cu ele ,ca apoi intr-un final sa le abandoneze pur si simplu.Mie chiar mi se par periculoase sfaturile lor.Nu zic ca nu functioneaza,unele chiar functioneaza si au la baza si o oarecare documentatie.Multi pustani cu capul plini de hormoni,au invatat aceste tehnici de pe net,ca apoi sa le experimenteze pe cele mai naive dintre fete.

 

Masculii alpha nu sunt needeucati sau badarani,dimpotriva,insa dupa cum am mai spus,acestia au studiat psihicul feminin si se folosesc de slabiciunile femeilor pt a le seduce.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ok,acum vin intrebarile:

-Dupa prima intalnire de obicei,un M.A. (mascul alpha) obtine un sarut pasional (kissclose).Fetele/femeile care se lasa sarutate de la prima intalnire,sunt cele naive,cele f. experimentate,care stiu ce vor sau pur si simplu sunt fete/femei absolut normale din toate punctele de vedere?

-De multe ori, M.A. se lauda ca au agatat tipe de nota 10,cu care au facut sex,dupa care le-au abandonat,pentru a aborda alte tipe.Daca tipa in cauza este de nota 10 pe toate planurile,cum de nu si-a dat seama cu cine are d-aface?

Dupa parerea mea,cei care isi spun masculi alpha,sunt niste "devoratori de inimi",care se joaca cu psihicul si cu sentimentele femeilor.

- Daca masculii alpha au de fapt succes doar la femei usoare,care nu stiu ce vor sau care sunt ahtiate dupa sex,la pitipoance , la femei fara caracter?

Asa si care e problema in ate saruta de la prima intalnire? Poti sa faci si sex si nu vad nici o problema. Dragostea apare in timp. Fie vb si de acei cocalari,si aia iubesc doar ca nu stiu sa se poarte asta e alta poveste.

Ce intelegi prin femei usoare? Ele sunt usoare doar prin prisma barbatilor care nu respecta femei,in schimb orice femeie e un dar,un dar ce trebuie pretuit si daca accepta in jurul lor acei oameni care nu le respecta e din cauza societati in care au trait. A faptului ca asta au invatat de la ceilalti si asta fac.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Doamnelor (ca doamnele sunt targetul acestei sintagme), masculii alpha sunt primii de care trebuie sa fugiti.

Evident, asta aflati pe propria piele (tratata cu Vichy), cam dupa frumoasa varsta de 30 de ani, cand vi se lasa titele si vi se incheaga creierul...

Am zis!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Masculii Alpha....ridica si piciorul ca sa isi insemneze teritoriul?!Bad boys! :blink:

Sa ramanem,totusi,la capitolul OAMENI! :dance2:

Editat de heaven

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am acuzat masculii alpha ca seduc femeile si le abandoneaza,ca le folosesc doar pt sex.Scopul unui mascul alpha este acela de a se culca cu cat mai multe femei frumoase sau f. frumoase.Acesti baieti sunt stilati,educati,versati,stiu ce vor femeile,stiu ce sa faca in diferite imprejurari care se ivesc.Ei ies la agatat si le abordeaza pe fete direct.In acest sens creaza interes,conexiune,atractie si astfel ajung destul de repede la un fclose.Interesant si periculos,nu?

Acuma,principala mea nelamurire ar fi;ce fel de femei sunt acelea care cad atat de repede in plasa acestor seducatori?

 

p.s.orice baiat care se apuca sa invete arta seductiei,ar putea avea succes garantat cu femeile (asa spun masculii alpha)

Editat de CRISTI82

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×