Sari la conținut
Forum Roportal
MoselAnca

Nu pot intra pe Roportal decat folosind un Proxi

Postări Recomandate

Cam de 1 luna nu mai pot intra pe Ropo de pe nici unul dintre cele 4 Browsere pe care le am...

 

Chrome zice: Fehler 2 (net::ERR_FAILED): Unbekannter Fehler.

IE imi spune ca nu am net sau ca forumul s-a mutat

Opera imi da o pagina cu erori si codata

Firefox imi spune ca forumul are o metoda de "compresiune" necunoscuta sau neacceptata

 

NU am virusi, nu am spy troieni sau altceva... hijak nu a aratat nimic deosebit... antivirsul (Norton 360) a fost dezinstalat si am incercat fara AV si fara firewall sa intru si nu a mers...

 

Ce naiba se intampla? imi lipseste Roportalul meu drag :blink: HILFE :dance2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu m-am gandit la posibilitate :dance2: ... dar Nightwish a zis ca nu am ...si de ce asi avea ban fara sa am macar un avertisment inainte... m-am gandit ca e filtrata o clasa intreaga de IP-uri si printre ele si al meu ca-i fix... dar cica nu... mai cercetam...

 

Nu stiu daca formatarea m-ar ajuta cu ceva, pt ca in rest Pisi al meu merge bine, singurul loc pe care nu vrea sa mi-l arate e forumul Roportal :blink: poate am facut eu ceva... am cercetat toate setarile am facut flush DNS, am resetat TCP/IP... nu mai stiu ce sa fac

 

Poate ca providerul meu de net sa-mi interzica accesul pe forum? si asa sunt ofuscata ca m-au mintit ca o sa am DSL si dupa ce am cumparat casa am aflat ca nu se poate DSL deci unica solutie e net via Satelit... cred ca-i omor pe porcii de la Telekom daca mi-au facut boroboata :band:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×