Sari la conținut
Forum Roportal
liviu85

M-a inselat iubita

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Pana la urma nu suntem noi in masura sa il judecam.

Important este sa constientizeze amandoi unde au gresit,pentru ca ambii au facut-o,din imaturitate,mandrie si sa treaca peste ranile trecutului,peste orgoliile care nu isi au rostul in iubire si sa se maturizeze impreuna.

Daca intr-adevar se iubesc foarte mult vor depasi acest impas,iar relatia lor va creste,asa cum face o floare de care ai grija.

Iar daca nu exista lucruri de esenta la mijloc,cu siguranta nu au cum sa reziste impreuna.

Editat de heaven

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Heaven-da nu suntem aici sa il judecam,ci sa ne dam cu parerea. Eu una nu il judec pentru ce a facut insa nu sunt de acord cu el.Si nu judec nici relatia care o are acum insa nu e relatia idea pentru mine. Are si el greselile lui ce trebuie sa si le asume,nu sa arunce toata vina pe saraca fata. Intr-o relatie e nevoie de 2,iar daca unul din ei e absent atunci celalat se refugiaza pe unde poate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu dupa gandire mai mult de 14 ani nu iti dau .... CU AIA AM FACUT SEX NU DRAGOSTE PENTRU CA NU O IUBEAM .... CU IUBITA MEA CARE M-A INSELAT FAC DRAGOSTE PENTRU CA PE EA O IUBESC . Sincer acum tu gandesti putin inainte sa vorbesti ?? Daca eu sunt rasfatat si nu stiu sa iubesc ea cand m-a inselat a dat dovada ca stie sa iubeasca ?? Tot ce am vrut de la ea a fost sinceritate si fidelitate si se pare ca la un moment dat nu le-am mai primit ! Sincer acum cum vroiai sa reactionez ??? Sa stau ca bou sa sufar ? Nu trebuia sa fac cumva sa incerc sa o uit ?? Faptul ca nu am reusit sa o uit si ca am iertat-o pentru gresala ei dovedeste CLAR ca o iubesc . Din afara totul se vede altfel dar eu stiu cel mai bine ce e in sufletul meu asa ca te rog frumos nu mai trage tu concluzii GRESITE si nu mai da verdikte pentru un barbat pe care NU IL CUNOSTI ! Eu am vrut doar parerea ta , nu sa incepi cu jihniri si cu alte cretinisme deci te rog frumos dak nu esti in stare sa dai un sfat bun retrage-te k de jihniri si de acuzatii pe nedrept sunt satul .

Consulta un psiholog my dear...desi ma indoiesc k poate scoate ceva bun din tine...

Si masoara-ti cuvintele! Se vede ca te crezi muuult mai mult decat esti, dar las-o mai usor cu aroganta...

Ea s-a sarutat, tu in timpul ala ti-ai tras-o cu alta, ce mai atata tam-tam..vezi-ti de ale tale...oricum aia mai mult de 2 sapt nu va mai sta cu tine, asta daca are putina minte si respect de sine...hai maxim 2 luni, sa nu zici ca nu ti-am zis :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
N-am citit toata bazaconia asta de topic, observ ca am facut bine.

 

Adica tu cand ti-ai inselat iubita, se chema ca n-ai facut sex, pentru ca nu o iubeai. Si de comun acord (desi pare mai degraba acord unilateral, dar nu intram in detalii) ati decis sa treceti peste eveniment si sa mergeti mai departe.

 

De ce acum, cand s-a intors situatia, nu dai dovada de aceeasi intelegere de care a dat ea?

 

PS - aici nu merge nimeni pe centura, decat poate tu daca doresti sa parasesti forumul.

 

 

Se pare ca nu stii sa citesti , deci inscrie-te la scoala :blink: sau poate ti-e foame si ai mancat cateva fraze bune !

 

Pana la urma nu suntem noi in masura sa il judecam.

Important este sa constientizeze amandoi unde au gresit,pentru ca ambii au facut-o,din imaturitate,mandrie si sa treaca peste ranile trecutului,peste orgoliile care nu isi au rostul in iubire si sa se maturizeze impreuna.

Daca intr-adevar se iubesc foarte mult vor depasi acest impas,iar relatia lor va creste,asa cum face o floare de care ai grija.

Iar daca nu exista lucruri de esenta la mijloc,cu siguranta nu au cum sa reziste impreuna.

IATA O PERSOANA INTELEAPTA PE FORUMUL ASTA !!! Bine zis !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Heaven-da nu suntem aici sa il judecam,ci sa ne dam cu parerea. Eu una nu il judec pentru ce a facut insa nu sunt de acord cu el.Si nu judec nici relatia care o are acum insa nu e relatia idea pentru mine. Are si el greselile lui ce trebuie sa si le asume,nu sa arunce toata vina pe saraca fata. Intr-o relatie e nevoie de 2,iar daca unul din ei e absent atunci celalat se refugiaza pe unde poate.

 

Nu am pretins niciodata ca nu am gresit in relatie !! Absolut niciodata , daca ai fi citit inceputul ( prima pagina ) ai fi inteles mai bine despre ce este vorba !!! Iar ea nu a avut niciodata motive sa se simta singura ,eu nu am fost absent pt ea , i-am vrut mereu binele si am fost mereu langa ea cand a avut nevoie de mine .

 

Consulta un psiholog my dear...desi ma indoiesc k poate scoate ceva bun din tine...

Si masoara-ti cuvintele! Se vede ca te crezi muuult mai mult decat esti, dar las-o mai usor cu aroganta...

Ea s-a sarutat, tu in timpul ala ti-ai tras-o cu alta, ce mai atata tam-tam..vezi-ti de ale tale...oricum aia mai mult de 2 sapt nu va mai sta cu tine, asta daca are putina minte si respect de sine...hai maxim 2 luni, sa nu zici ca nu ti-am zis :blink:

 

Increzuta esti tu ... plina de tine nu mai zic .... cat despre tarie ... tu esti una din cele care cred k femeia face legea pe lumea asta , dar nu e chiar asa :dance2: gata cu jihnirile du-te si seaca pe altii la icre k eu m-am convins k nu avem ce discuta . Chiar nu ma intereseaza parerile si sfaturile tale . Si cu asta am incheiat citatul !

 

P.S - Du-te tu la un psiholog ca ai probleme mari de personalitate si esti venita cu pluta pe conducta !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Multumesc din suflet celor care ma inteleg

Un barbat demn nu te va intelege. Mai ales ca sunt MILIOANE de femei.

Ma rog, am uitat sa te intreb daca esti intreg corporal, adica daca n-ai vreun handicap, ceva.... Atunci, ai fi de inteles.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Liviu, controleaza-ti limbajul si iesirile in decor, daca nu vrei preview. La urmatoarea "jihnire" pe care o vei adresa ai warn si preview.

 

Increzuta esti tu ... plina de tine nu mai zic .... cat despre tarie ... tu esti una din cele care cred k femeia face legea pe lumea asta , dar nu e chiar asa :blink: gata cu jihnirile du-te si seaca pe altii la icre k eu m-am convins k nu avem ce discuta . Chiar nu ma intereseaza parerile si sfaturile tale . Si cu asta am incheiat citatul !

 

P.S - Du-te tu la un psiholog ca ai probleme mari de personalitate si esti venita cu pluta pe conducta !

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Liviu, controleaza-ti limbajul si iesirile in decor, daca nu vrei preview. La urmatoarea "jihnire" pe care o vei adresa ai warn si preview.

 

 

Da pe cei care ma jihnesc pe mine nu ii vezi ???V-am rugat modaratorilor inchideti o data topicul asta ca nu are rost si nu m-a bagat nimeni in seama . Deci mai zic o data ... INCHIDE TE ROG TOPICUL !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da pe cei care ma jihnesc pe mine nu ii vezi ???V-am rugat modaratorilor inchideti o data topicul asta ca nu are rost si nu m-a bagat nimeni in seama . Deci mai zic o data ... INCHIDE TE ROG TOPICUL !

Inchis la cerere.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×