Sari la conținut
Forum Roportal
Alex_xela

Urinare deasa

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

salutare

Ma confrunt de doua saptamani cu o problema care ma tulbura. Urinez des. Nu am luat in seama, am banuit ca ar fi o infetice urinara...mi s-a intamplat sa racesc un pic si sa treaca. Dar acum nu s-a mai manifestat la fel. Nu am usturimi la urinare si simt tot timpul vezica. Chiar si dupa ce urinez simt nevoia sa urinez iar. In ultimele trei zile ma trezesc si noaptea. Noaptea trecuta am avut o "revelatie" . Stiu ca si diabetul are unul din simptome poliuria si una din cauze ar fi stresul..Si in ultimul an l-am petrecut intr-un stres continuu si recent a ajuns la apogeu. Asadar am "Rasfoit" internetul si diabetul ar fi caracterizat de poliurie, polifagie, polidipsie, adica urinezi mult, mananci mult si bei apa multa. Insa nu mananc si nu simt nevoia de a bea apa exagerat. Urinez des dar in cantitati normale. De ex stiu ca rinichiul produce 30 de ml de urina pe ora normal. Astazi am incercat sa urmaresc cata urina elimin si cred ca ma incadrez in limite normale, dar urinez des. Stiu ca primul staf ar fi sa merg la doctor si bineinteles ca asta voi face, dar pana atunci stresul pe care deja ma bantuie se va accentua. As dori sa stiu experienta celor care au diabet si ce parere aveti. E posibil sa fie diabet sau o infectie a tractului urinar

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×