Sari la conținut
Forum Roportal
-olivia-

Rontaieli sau ceva bun de week-end

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ramas de la sarbatori niste chestii de rontait insa nu se mai pot roade cu dinti umani, nici cu implanti de zirconium nu tine ca s-au deshidratat in cutie, ca un metal asa de dur au devenit, altfel sint perfecti fursecurile din Europa si am incercat sa le adaug in cupa de inghetata + fructe proaspete si lichior de zmeura neagra dar si de portocala.  Cu un pic de frisca a devenit inventia zilei, s-au inmuiat pesmetii buni de dusi pe front   :haha:  si m-am racorit bine, ma uitam la un film la TV.   

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Citesc in ziar: -  Povestea Ruxandrei Manea, românca ce a trăit cinci ani în Coreea de Sud. ”Am mâncat viermi de mătase. Acolo este un snack popular pe stradă”

Și trebuie să recunosc că dacă nu era impactul psihologic, să știu că mănânc chestia asta, la gust nu era nimic deosebit, ca să zic așa”.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In aceste zile "reci" cel mai placut de rontait este ceva cald, dar ce sa fie???  cartofi prajiti este si nu solutia ca mai trebuie ceva langa,

si atunci devine un fel complet de mancare desi nu asta voiam!!!   

Cipsurile de cartofi sint consumatori de timp si mai mari, cele din pungi se accepta dar cand se vrea ceva traditional si bine cunoscut.

 

Bundás Kenyér sau French Toast ... care nu este Pâine Prăjită desi asa mi-a tradus Google.

 

Se bate oua, depinde de cantitatea de paine, se tavalesc felii de paine in oua batut si in ulei fierbinte la prajit in tigaie. 

Se arde repede, nu se lasa singur pe foc.

Dureaza mai mult sa fiarba apa pentru ceaiul care-l bem langa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fistic cu Piper si Sare ... dar nu am cumparat intentionat, ci n-a citit sotul ce scrie pe punga de 1 kg, doar acasa cand am desfacut si am vazut ca sint negri cand trebuiau sa fie verzui si nu uscaturi stafidite ca vai si amar, ca au fost prajiti sau ce, dar dimineata merg inapoi in magazin si luam altele bune.   Asta e departamentul omului dar se grabeste ca-i e foame mereu sau altceva il plimba in ultima vreme si inca n-am descoperit.  Cand eu zic sa-si cumpere mancare nu vrea, altadata in secret merge acolo si mananca. 

Precis la multi le place dar el n-are voie nici sare sau piper ca are ulcer de stomac si nu-l va opera nici un doctor, decat dieta se recomanda.   Mie-mi place doar proaspat ori care ar fi acea nuca, ca-i braziliana sau-i din Hawaii dar nimic ars si condimentat.  De la seminte de dovleac am facut o alergie de am avut buzele cateva zile umflate.  Precis era amestecat cu ceva ca nu eram alergica la nimic inainte.   Pentru mine-mi cumpar nuci in coaja si ma descurc, doar eu le-am atins miezurile.  Inca nu mi s-a intamplat nimic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

3 cele mai populare preparate din lume

Cele mai populare mancaruri pe planeta!!!  Merg oricand la oricare festivitate sau ocazie sociala, de la nastere la iesirea din viata, evenimente fericite sau triste.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 7 minute, Rodica` a spus:

Numai sa te țină foalele :bag:

Nu inteleg cuvantul, n-am auzit niciodata nici de la una care maica sa a fost directoare de scoala elementara intr-un catun si se credea cea mai desteapta :bb: 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 9 minute, The Unknown a spus:

Nu inteleg cuvantul, n-am auzit niciodata nici de la una care maica sa a fost directoare de scoala elementara intr-un catun si se credea cea mai desteapta :bb: 

:lol2: 

eh, mai cercetam, nu le putem sti pe toate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×