Sari la conținut
Forum Roportal
dorinand

ce parere aveti de browserul OPERA

Postări Recomandate

Am avut si eu opera . . . mi s-a parut destul de bun, mai bun decat IE , dar o data cu reinstalarea Windows-ului am schimbat si browser-ul Firefox , dupa mine este cel mai bun, sigur si cel mai rapid !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cum aşa ? :jester: Adu dovezi !
In urma unei “analize” facute de Microsoft, care afirma ca browserul Internet Explorer este mult mai sigur decat Moxilla Firefox s-a iscat o discutie foarte aprinsa intre reprezentantii celor doua companii, insa Mozilla a ales sa-si sutina afirmatiile contradictoriii cu Microsoft prin lansarea unei a doua versiuni beta, pentru Fiefox.

 

Ultima versiune a Firefox ofera o securitate mult mai mare decat pana acum, mai ales in ce priveste cookie-urile cross-sites, protectie buna pentru malware, program antivirus integrat pentru downloaduri.

Firefox a avut pe parcursul anului trecut numai sase zile de vulnerabilitate (timpul scurs de la aflarea amenintarii si pana la remedierea ei) fata de 286 de zile pentru Internet Explorer.

Momentan cei de la Mozilla lucreaza frenetic pentru a finalize la timp ultima versiune de Firefox.

 

Sursa: DailyTech

 

-articol scris

de Catalin Calciu http://www.hit.ro/internet-securitate/Mozi...-3--a27189.html

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
IE este cel mai varza

da si eu am un iepuras caruia ii place varza. argumenteaza de ce? cred ca esti vreun fan firefox.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

opera e jalnic l-am incercat dar pana la urma nu am stiut cum sa scap mai repede de el apoi multa vreme am stat pe firefox dar cand am vazut cu ochii mei ce vulnerabilitati are firefox pe langa IE7 am schimbat imediat pe IE cel mai simplu exemplu pe care il pot da este protectia impotriva paginilor popup...in timp ce pe IE7 nimic nu misca fara acordul meu pe firefox din 3 popups 2 trec de filtru si asta in conditiile in care am firefox 3 cu update la zi si IE7 la fel....nu mai zic ca nu am sa fac plati pe net cu cartea de credit folosind firefox sub nici o forma mi s-a aratat cat de usor o persoana cu pricepere sa zicem peste medie poate sa afle toate datele introduse...so no thanks...IE7 rulz :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce i-au facut lui Opera,dar merge excelent acum.Deschide foarte repede orice pagini,mai repede decat celelalte browsere (am vreo 5 -cand ma plictisesc de unuol il folosesc pe altul).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Foarte bun. Eu folosesc versiunea 9 si merge perfect. Este cel mai rapid d.p.m.d.v. Singura chestie pt. care firefox e mai bun e deoarece suporta tot felul de scripturi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×