Sari la conținut
Forum Roportal
Boby1976

Despre clarvazatori

Postări Recomandate

ce parere aveti?..sunt o persoana foarte credincioasa.la fel si prietena mea.sau cea care mi-a fost prietena pana ieri cand a fost la un"parinte clarvazator" care i-a spus ca eu nu sunt"omul ei", ca destinul ei este in alta parte...eu stiu ca doar bunul Dumnezeu ne cunoaste destinele si stie ce se va intampla cu noi si cand si cu cine vom fi, cand si unde pana cand..in fine.si din cate stiu este considerat un pacat mare sa mergi la astfel de "clarvazatori", "ghicitori" ect...voi ce stiti?

multumesc anticipat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sau cea care mi-a fost prietena pana ieri

Hm.

 

Deci ti-a spus un schizofrenic ca prietena ta nu e pentru tine (sau cam asa ceva), iar tu deja o vezi ca pe fosta prietena.

 

Inteleg ca, daca antevazatorul, futurologul, ti-ar fi spus ca o sa castigi la Loto, deja ti-ai fi depus demisia azi.

Ma rog, noroc ca e sambata (nelucratoare) si pana luni poate iti vine mintea la cap...daca nu, eu as ti-as prezice ca de marti ai fi somer.

Sa vezi dracia dracului ce puteri mistice am...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

viitorul poate fi un pic anticipat, asa la nivel global, in mare,dar sa-mi spuna cineva,si acel cineneva sa aiba doua clase sa stea la marginea orasului si sa mai fie si brunet ca imi vede viitorul inseamna ca chiar ma crede prost

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce parere aveti?..sunt o persoana foarte credincioasa.la fel si prietena mea.sau cea care mi-a fost prietena pana ieri cand a fost la un"parinte clarvazator" care i-a spus ca eu nu sunt"omul ei", ca destinul ei este in alta parte...eu stiu ca doar bunul Dumnezeu ne cunoaste destinele si stie ce se va intampla cu noi si cand si cu cine vom fi, cand si unde pana cand..in fine.si din cate stiu este considerat un pacat mare sa mergi la astfel de "clarvazatori", "ghicitori" ect...voi ce stiti?

multumesc anticipat

Vrajeala de prost gust, dpdv al Bibliei. Jmechereste, da o petrecere pt ca te-a scapat Dumnezeu de una ca asta.

 

Insa, dpdv al Bibliei nu esti nici tu nici ea credinciosi, deoarece ai spus "prietena mea", nu SOTIA. Ati trait intr-o relatie de desfranare, deci, normal sa va blesteme Dumnezeu si sa va dea greutati. Credinciosii nu au "prietene" ci sotii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce parere aveti?..sunt o persoana foarte credincioasa.la fel si prietena mea.

Am o parere foarte proasta.

Cum dumnezeu sa iti conduci viata in functie de ce iti spune cineva?

Un om poate sa pretinda orice, poate sa spuna orice, poate sa "vada" orice.

Nah, voi sunteti atat de credinciosi incat v-ati gandit, probabil, ca toata lumea stie ca este pacat sa minti si tuturor le este frica sa o faca.

 

Insa, dpdv al Bibliei nu esti nici tu nici ea credinciosi, deoarece ai spus "prietena mea", nu SOTIA.

Hai ma, Zexe, ca a spus "prietena" nu "iubita".

Sau si sa te plimbi mana-n-mana prin parc, inainte de casatorie, este pacat si interzis prin biblie.

 

Dar tie iti zboara gandul...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce parere aveti?..sunt o persoana foarte credincioasa.la fel si prietena mea.sau cea care mi-a fost prietena pana ieri cand a fost la un"parinte clarvazator" care i-a spus ca eu nu sunt"omul ei", ca destinul ei este in alta parte...eu stiu ca doar bunul Dumnezeu ne cunoaste destinele si stie ce se va intampla cu noi si cand si cu cine vom fi, cand si unde pana cand..in fine.si din cate stiu este considerat un pacat mare sa mergi la astfel de "clarvazatori", "ghicitori" ect...voi ce stiti?

multumesc anticipat

 

Dar dacă un om sau o femeie cheamă duhul unui mort sau se

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Problema este sa nu te iei niciodate dupa zvonuri ci dupa fapte.Iar daca o fiinta, si prietena se ia dupa vorbele altora, iti poti da seama si singur cat de influentabila este si mai ales cat de mult "te iubeste"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce parere aveti?..sunt o persoana foarte credincioasa.la fel si prietena mea.sau cea care mi-a fost prietena pana ieri cand a fost la un"parinte clarvazator" care i-a spus ca eu nu sunt"omul ei", ca destinul ei este in alta parte...eu stiu ca doar bunul Dumnezeu ne cunoaste destinele si stie ce se va intampla cu noi si cand si cu cine vom fi, cand si unde pana cand..in fine.si din cate stiu este considerat un pacat mare sa mergi la astfel de "clarvazatori", "ghicitori" ect...voi ce stiti?

multumesc anticipat

Raspunsul nu sta deloc in cat de credincios esti tu sau ea... Tine de viata de zi cu zi...Nu te-a iubit ,poate, niciodata cu adevarat ,fapt ca a cautat o scapare prin a gasi pe cineva care sa ii spuna ca nu sunteti compatibili pentru a gasi o scapare "cu obrazul curat". Cred ca este mai bine asa decat sa va treziti intr-o zi amandoi ,ca nu va mai suportati unul pe celalt. Dar, as spune eu ca poti privi senin pentru ca denota faptul ca ea nu a prea avut ce sa iti reproseze. E dureros dar nu e capat de lume! Asa ca multa bafta cu urmatoarea!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce parere aveti?..sunt o persoana foarte credincioasa.la fel si prietena mea.sau cea care mi-a fost prietena pana ieri cand a fost la un"parinte clarvazator" care i-a spus ca eu nu sunt"omul ei", ca destinul ei este in alta parte...eu stiu ca doar bunul Dumnezeu ne cunoaste destinele si stie ce se va intampla cu noi si cand si cu cine vom fi, cand si unde pana cand..in fine.si din cate stiu este considerat un pacat mare sa mergi la astfel de "clarvazatori", "ghicitori" ect...voi ce stiti?

multumesc anticipat

 

Pe tine ce te deranjeaza cel mai tare: ca prietena ta s-a dus la un clarvazator sau ca i-a spus ca voi doi nu aveti ce sa cautati impreuna?

 

Ce inseamna "parinte clarvazator"?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×