Sari la conținut
Forum Roportal
laursan3

Ceaiul verde

Evaluează acest topic

Ceaiul verde  

17 membri au votat

  1. 1. Cat de des beti ceai verde

    • Zilnic
      3
    • De cateva ori pe saptamana
      2
    • De cateva ori pe luna
      4
    • Rar sau niciodata
      8
    • Am baut dar nu mai folosesc
      0


Postări Recomandate

Eu beau zilnic o cana de ceai verde pentru ca imi da energie datorita cafeinei continute(care este intr-o doza mai mica decat intr-o cana de cafea).

Am observat la oamenii din jurul meu ca atunci cand se simt molesiti beau cafea sau mananca dulciuri......so, dintre ceai verde, cafea si dulciuri...ceaiul verde are cele mai putine contraindicatii. ;)

 

Si sa respiri face rau sanatatii.

Asta e destul de corect din pacate...:D

Se zice ca una din contraindicatiile ceaiului verde ar fi ca, contine aluminiu....ulterior am citit ca si in aer exista aluminiu, majoritatea ceaiurilor ar contine aluminiu, ustensilele din bucatarie transmit mancarii aluminiu s.a......doar ca e vorba de cantitati infime si considerate astfel nedaunatoare......asa ca eu cred ca efectele negative ale ceaiului verde ar trebui sa fie ultima noastra grija pe langa alte obiceiuri alimentare foarte proaste.

Nu contest insa ca excesul de ceai verde ar putea dauna, ca orice exces de altfel. :D

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am auzit de un batranin varsta de 114 ani care a baut toata viata lui,in fiecare zi un pahar de ceai verde.

Intrebarea este daca a trait asa de mult din cauza ceaiului verde sau a baut ceai verde asa de mult timp ca nu a murit inainte...

Dilema.

 

Sunt oameni care fumeaza mult siajung la batranete inaintate. Eu nu cred ca vitalitatea lor este legata de faptul ca sunt fumatori.Sa nu uitam de o groaza de fumatori care mor destul de tineri .Ei nu sunt amintiti cand vorbim de batranul nedespartit de tigara lui.

 

Filosofie de doi bani ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai bun ceai verde   

Beau intre 1 si 3 litrii pe zi si va spun 100% ca rau nu face.Personal m-a ajutat sa scap de celulita.dar sa nu va imaginati ca beau ceai si mananc cartofi prajiti  :biggrin: 

Editat de Blues
Scos link reclama

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×