Sari la conținut
Forum Roportal
Suparatu'

Sa lupt in continuare sau sa renunt ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

salut acum un an m'am indragostit de o fata cu care am fost in clasa ...ea cuminte si timida eu total opusul ...am vorbit cu ea si am ajuns sa fim impreuna . a fost prima fata de care m'am indragostit deci am vrut sa fac tot posibilul sa se simta bine cu mine doar ca am devenit foarte timid in preajma ei si am ajuns dupa 7 luni de relatie la starea aia de plictiseala si ne'am despartit . am incercat sa mai vb cu ea dar a zis ca nu mai simte nimic pentru mine dar nu cred ca e adevarat dupa felul cum ma priveste ....ea a fost plecata la parinti in grecia 3 luni si nu prea am mai pastrat legatura ...acum a inceput scoala si am inceput sa vorbim iar cate putin ... ce as putea sa fac sa o fac sa ma iubeasca iar si sa fim impreuna ? sau trebuie sa renunt pentru ca nu mai sunt sanse ? :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

petreceti si voi timp impreuna ca mai intai sa vedeti daca intr-adevar va mai placeti si va doriti mai mult.

sa vina asta de la sine, daca e..nu ca va impuneti dinainte sa va dati iar o sansa din burta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sanse mai ai, dar nu stiu daca merita. De vreme ce te-ai "plictisit" o data de ea, mai mult ca sigur o sa te plictisesti si a 2-a oara. Mai bine cauti pe alta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sanse mai ai, dar nu stiu daca merita. De vreme ce te-ai "plictisit" o data de ea, mai mult ca sigur o sa te plictisesti si a 2-a oara. Mai bine cauti pe alta.

nu m'am plictisit eu de ea ...ci relatia a devenit plictisitoare pentru ca am ajuns sa fiu timid si nu mai stiam ce sa vorbesc cand ma intalneam cu ea ....

 

OMFG !!!!!

iara aceeasi poveste ?

fratilor da ce-i forumu asta ?

mama ranitilor ???

cred ca am postat destul de bine la Cazuri si necazuri in dragoste deci putin bun simt nu strica :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cred ca am postat destul de bine la Cazuri si necazuri in dragoste deci putin bun simt nu strica :cheer:

 

 

daca ai fi avut curiozitatea sa citesti macar unul din zecile de topice cu acelasi subiect si acceasi poveste ca a ta ai fi inteles reacctia mea

dar tu ... nu !!! batman ! batman !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
daca ai fi avut curiozitatea sa citesti macar unul din zecile de topice cu acelasi subiect si acceasi poveste ca a ta ai fi inteles reacctia mea

dar tu ... nu !!! batman ! batman !

bine nu vreau sa fiu impertinent asa ca imi cer scuze ...ai putea sa scrii si aici "reactia ta" ? multumesc;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu m'am plictisit eu de ea ...ci relatia a devenit plictisitoare pentru ca am ajuns sa fiu timid si nu mai stiam ce sa vorbesc cand ma intalneam cu ea ....

 

Pai daca relatia a devenit plictisitoare doar dupa 7 luni, atunci sigur va deveni iarasi la fel dupa un timp (probabil mai scurt de data asta).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai daca relatia a devenit plictisitoare doar dupa 7 luni, atunci sigur va deveni iarasi la fel dupa un timp (probabil mai scurt de data asta).

poi deja am trecut prin ce am trecut deci stiu cum sa procedez si nu o sa mai fiu "timid" in prezenta ei

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
poi deja am trecut prin ce am trecut deci stiu cum sa procedez si nu o sa mai fiu "timid" in prezenta ei

 

Tu faci ce vrei, dar eu iti garantez ca daca reincepi relatia, nu o sa reziste mai mult de 5 luni. Chestia cu "timiditatea" e doar o scuza ieftina. Intr-o relatie nu exista timiditate. In cazul vostru cel mai probabil a fost o nepotrivire de caracter care a dus la o monotonie in relatia voastra.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×