Sari la conținut
Forum Roportal
mau77mau

Pisica neagra, ghinion daca iti taie calea

Postări Recomandate

Va descriu urmatoarea situatie reala si va atasez si o poza pt edificare.

 

Mergeam linistit pe strada. In momentul in care am observat pisica neagra aceasta traversa strada in diagonala inaintea mea si in cateva secunde ar fi urmat sa imi taie calea - implicit ghinion pentru mine (chestie evidenta)

 

In acel moment am schimbat directia in stanga grabind pasul si incercand sa evit intersectarea drumului cu creatura blestemata.

 

In momentul in care pisica a fost la un pas sa treaca dinaintea mea, am ajuns-o si am intentionat bineinteles sa ii dau un sut, moment in care creatura a schimbat directia spre dreapta in viteza mult prea mare pt a o mai putea pocni.

 

Mentionez ca este posibil ca la un momentdat pisica sa fi fost perpendiculara cu directia mea de mers ba chiar sa fi trecut putin cu capul , dar in nici un caz nu a trecut cu tot corpul pe dinaintea mea (altfel m-as fi intors din drum si as fi aruncat si ceva sare peste umar)

 

Va rog sa imi comfirmati daca am reusit sau nu sa evit ghinionul ?

post-218212-1253008927_thumb.jpg

Editat de mau77mau

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce pisica neagra este blestemata? Asa cum tu ai parul negru asa are si ea.Nu mi se pare un motiv doar ca e neagra trebuie sa te intorci din drum.Aveati amandoi aceeaasi directie :blink: Avea si ea treaba si tu gata....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Va descriu urmatoarea situatie reala si va atasez si o poza pt edificare.

 

Mergeam linistit pe strada. In momentul in care am observat pisica neagra aceasta traversa strada in diagonala inaintea mea si in cateva secunde ar fi urmat sa imi taie calea - implicit ghinion pentru mine (chestie evidenta)

 

In acel moment am schimbat directia in stanga grabind pasul si incercand sa evit intersectarea drumului cu creatura blestemata.

 

In momentul in care pisica a fost la un pas sa treaca dinaintea mea, am ajuns-o si am intentionat bineinteles sa ii dau un sut, moment in care creatura a schimbat directia spre dreapta in viteza mult prea mare pt a o mai putea pocni.

 

Mentionez ca este posibil ca la un momentdat pisica sa fi fost perpendiculara cu directia mea de mers ba chiar sa fi trecut putin cu capul , dar in nici un caz nu a trecut cu tot corpul pe dinaintea mea (altfel m-as fi intors din drum si as fi aruncat si ceva sare peste umar)

 

Va rog sa imi comfirmati daca am reusit sau nu sa evit ghinionul ?

eu zic ca ai reusit se eviti "sansa" de a intra cu capul in gard .

..insa..

eu zic ca perpendicular pe directia ta de mers mai era si coana mare ," prostia".

pe asta nu ai ratat.o..

stii cum trebuie sa procedezi in astfel de cazuri?

este musai sa ai la tine cam 2 kg sare grunjoasa, un pumn de cuie ruginite si o lamaie..

cand vezi pisica ca iti taie calea, iti pui sarea in chiloti, arunci cuiele peste spate si storci lamaia pe unde a trecut pisica..

in mod natural vei saliva la vederea sucului acru de lamaie..

ei...atunci iti pocnesti un scuipat in piept si gata..

a fugit tot ginionul..

dar trebuie sa te misti repede sa nu te prinda vreun camion in mijlocul strazii...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Va descriu urmatoarea situatie reala si va atasez si o poza pt edificare.

 

Mergeam linistit pe strada. In momentul in care am observat pisica neagra aceasta traversa strada in diagonala inaintea mea si in cateva secunde ar fi urmat sa imi taie calea - implicit ghinion pentru mine (chestie evidenta)

 

In acel moment am schimbat directia in stanga grabind pasul si incercand sa evit intersectarea drumului cu creatura blestemata.

 

In momentul in care pisica a fost la un pas sa treaca dinaintea mea, am ajuns-o si am intentionat bineinteles sa ii dau un sut, moment in care creatura a schimbat directia spre dreapta in viteza mult prea mare pt a o mai putea pocni.

 

Mentionez ca este posibil ca la un momentdat pisica sa fi fost perpendiculara cu directia mea de mers ba chiar sa fi trecut putin cu capul , dar in nici un caz nu a trecut cu tot corpul pe dinaintea mea (altfel m-as fi intors din drum si as fi aruncat si ceva sare peste umar)

 

Va rog sa imi comfirmati daca am reusit sau nu sa evit ghinionul ?

 

:blink:

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ti-ai facut de trei ori cruce cu limba in gura? ai zis tatal nostru de sapte ori?

 

nu?

 

pacat! ghinion! curat ghinion!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:blink: pfff ... nu inteleg de ce ai aceasta superstitie, adesea mi-au taiat calea pisici negre si nu s-a intamplat nimic

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cam 2 kg sare grunjoasa, un pumn de cuie ruginite si o lamaie..

storci lamaia pe unde a trecut pisica..

 

Da' nu mai bine aşază pisica pe patul de sare grunjoasă-n cuptor, bagă o temperatură molcomă de vreo 200 de grade şi c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si daca ai avea tu o pisica neagra, de ex, ar insemna sa ai tot timpul ghinion? Sau ti-ai cumpara un sac de sare si o lada de cuie, ti-ai sadi o livada de lamai? :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si daca ai avea tu o pisica neagra, de ex, ar insemna sa ai tot timpul ghinion? Sau ti-ai cumpara un sac de sare si o lada de cuie, ti-ai sadi o livada de lamai? :blink:

 

Di mini z

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×