Sari la conținut
Forum Roportal
Bagherra

Ce vad muribunzii?

Postări Recomandate

Da, normal ca poti muri si de tanar, dar mai mult in vreun accident ceva si daca intri de exemplu cu masina intr-un copac (cea mai frecventa moarte printre tinerii teribilisti) nu cred ca vei fi prea mult timp muribund...:wizard: asa ca nu vei vedea mare lucru, cat despre mormant...eu din cate stiu, dupa ce mori spiritul se desprinde de invelisul sau, adica trupul, tot asa cum iti arunci tu hainele murdare inainte sa intri la dus :lol: deci cu siguranta nu vei stii ce se intampla cu trupul tau in mormant... si sincer....eu tot raman la parerea ca de la pisica aia urata ai tu ganduri asa morbide...

 

ah si jerseu inseamna pulover...daca nici ala nu stii ce-i...d'ala de croseteaza bunicile din lana :( cu andrele

 

in alte culturi exista teoria primei nopti in mormant..la musulmani parca daca nu ma insel, prima noapte o petreci in mormant..spiritul trebuie sa treaca si prin aceasta experienta.

Editat de Leu79

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
in alte culturi exista teoria primei nopti in mormant..la musulmani parca daca nu ma insel, prima noapte o petreci in mormant..spiritul trebuie sa treaca si prin aceasta experienta.

:lol: Da, daca esti in moarte clinica, te ingroapa si reinvii in mormant :roll: n-ai mai scapat de matza aia?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:lol: Da, daca esti in moarte clinica, te ingroapa si reinvii in mormant :doh: n-ai mai scapat de matza aia?

 

nu era vorba de moarte clinica..dar poate ne lumineaza vali_

 

offtopic :

incearca sa te obisnuiesti cu motanu meu :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

bunica mea a murit la noi in casa..in ultimele 2 saptamani de viata zilnic ne spunea sa il dam afara pe mos.nu stiu care mos, ca noi nu vedeam nimic. numai ea zicea ca vede un mos cu barba alba,imbracat in alb..cateodata vorbeau, cateodata bunica se enerva si tipa la el..il mai si gonea. :think:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am fost alaturi de matusa mea cand a murit si spunea ca il vede pe tatal ei, doar el venise si ii spunea ca o asteapta, nu stiu daca era febra, frica, dar asta spunea, si tot intreba de ce nu a venit si mama ei

nu stiu daca ii vad pe cei dragi , care nu mai sunt, dar ar fi bine sa fie asa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Doamne, am citit toate mesajele voastre si majoritatea ma si inspaimanta.

 

Cred ca acele viziuni sunt si datorate creierului, dar mai si cred ca exista ceva sau cineva care ne indruma dincolo. Sincer, sa va zic, muribunzii vad multe, insa cei materialisti (adica cei inebuniti dupa avere) se vor desprinde cu greu de ea.

 

Macar de am invata de la eschimosi. Cand cel ce simte ca i-a sosit clipa, isi ia ramas-bun de la rude, prieteni...si se urca pe-o barca si pleaca in larg unde-si da duhul. Nu cred in demoni. Demoni mai mari ca in parlament nu exista.

 

Cat despre mesajele preluate de pe site-uri ce au legatura cu biserica crestina...deja ma gandesc la manipulare prin trauma. Cum poti spune cuiva ca vin demonii langa tine cu ochi ca de carbune...si urla, behaie, maraie...

 

Daca banul este ochiul dracului, de ce nu vin si ei cu bani, cu lux???

 

Bunica-mea cand a murit, inainte sa moara ii spunea lui tata sa-i dea faina, ca are nevoie de faina, iar cu cateva minute inainte sa moara, il impingea pe un unchi de-al meu cu picioarele, de parca imingea ceva sau pe cineva. Oricum camera in care a murit...a devenit una horror...apar umbre, instalatia electrica a luat foc...etc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

PArintele Ilarion Argatu, vederea unui suflet dupa moarte. PArintele povesteste cum a vazut un sicriu si sufletul zburand in urma sicriului:

Editat de Dimineata

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
PArintele Ilarion Argatu, vederea unui suflet dupa moarte. PArintele povesteste cum a vazut un sicriu si sufletul zburand in urma sicriului:

 

Hei,topicul este despre ce vad muribunzii ...nu despre ce vede sufletul dupa moarte.

Saracu parinte,fie-i tarana usoara...o viata a trait sub povara fricii.

Oare a stiut vreodata ce este fericirea?

 

 

:doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Demoni mai mari ca in parlament nu exista.

 

Daca banul este ochiul dracului, de ce nu vin si ei cu bani, cu lux???

 

Oricum camera in care a murit...a devenit una horror...apar umbre, instalatia electrica a luat foc...etc.

 

 

De-aia se bat parlamentarii pentru bani. Oricum, luna asta iau masuri sa mai trimit citiva in somaj.

 

Se poate vizita camera? :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×