Sari la conținut
Forum Roportal
Bagherra

Ce vad muribunzii?

Postări Recomandate

Scuze... :doh: celor care au fost on topic.Am generalizat...desi,nu toti au vina. :doh:

............................

Sa fie oare,adevarat ca judecata de apoi ne-o face propria constiinta? :doh: Asa s-ar explica viziunile bune sau rele....

Sa fie "trecerea" dincolo ca un vis?

Editat de Bagherra

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Scuze... :doh: celor care au fost on topic.Am generalizat...desi,nu toti au vina. :doh:

............................

Sa fie oare,adevarat ca judecata de apoi ne-o face propria constiinta? :doh: Asa s-ar explica viziunile bune sau rele....

Sa fie "trecerea" dincolo ca un vis?

nu este ca un vis. este realitate. trezire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mi-a povestit cineva ca inainte de a muri toti au vb cu cineva, se temeau, se zbateau, vedeau parca pe cineva.

una tot striga un nume, si fiul ei fiind acolo a recunoscut dupa nume pe cine striga. era o vecina de a ei dar care murise deja cu mult timp in urma.

de aceea au chemat preotul sa ii spovedeasca. si dupa spovedanie absolut toti s-au linistit si au plecat linistiti.

stiu lucrurile astea din sursa sigura si apropiata.

Da, este adevarat ce se spune, dar in niciun caz nu este ca in exemplele date de tine.

Am vazut cateva persoane, bolnave, ce se manifestau cu o oarecare forma de agitatie, avand vedenii si dorind sa se intoarca acasa.

Desi pareau perfect constienti, si starile nu erau permanente. Asta era semnul ca se aproprie de moarte.

Apoi in cateva zile mureau.

De aceia se spune ca: "Daca D-zeu vrea sa piarda pe un om, intai ii ia mintile. "

 

Asa ca acele relatari, ce le dai exemplu, sincera sa fiu nu mi se par plauzibile.

Desi, nu le contest, dar au o nota a descrierii mai mult decat constienta din acele momente.

Lucru ce pare cam neverosimil.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sfanta Maria aparand la Assiut Egipt , se vede televizorul caci aparitia aceasta a fost data la televiziunea Egipteana:

Uite aici cum ingerul vine si ia sufletul omului:

http://www.youtube.com/watch?v=AyBDs8JpEa8...re=channel_page

In apropierea mortii cand sufletul e aproape gata sa se desparta de trup, vederea sufletesca se deschide si lumea ingerilor devine vizibila asa ca agitatia nu e necesar o problema de disconfort mental ci poate fi legata de ceea ce se intampla in lumea pe care o vede sufletul. Vederea sufleteasca e ca vederea noastra numai ca e deschisa si lumii nevazute. Cei curati cu inima si aici ma refer la unii calugari, pot vedea lumea spiritelor din lumea asta chiar inainte de moarte cu MULT si pot sa-ti intrebe ingerul pazitor ce pacate sunt scrise in cartea pacatelor si alte lucruri.

Editat de Dimineata

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da, este adevarat ce se spune, dar in niciun caz nu este ca in exemplele date de tine.

Am vazut cateva persoane, bolnave, ce se manifestau cu o oarecare forma de agitatie, avand vedenii si dorind sa se intoarca acasa.

Desi pareau perfect constienti, si starile nu erau permanente. Asta era semnul ca se aproprie de moarte.

Apoi in cateva zile mureau.

De aceia se spune ca: "Daca D-zeu vrea sa piarda pe un om, intai ii ia mintile. "

 

Asa ca acele relatari, ce le dai exemplu, sincera sa fiu nu mi se par plauzibile.

Desi, nu le contest, dar au o nota a descrierii mai mult decat constienta din acele momente.

Lucru ce pare cam neverosimil.

sotul meu care este preot mi le-a spus.deci nu judeca aiurea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sfanta Maria aparand la Assiut Egipt , se vede televizorul caci aparitia aceasta a fost data la televiziunea Egipteana:

Uite aici cum ingerul vine si ia sufletul omului:

http://www.youtube.com/watch?v=AyBDs8JpEa8...re=channel_page

In apropierea mortii cand sufletul e aproape gata sa se desparta de trup, vederea sufletesca se deschide si lumea ingerilor devine vizibila asa ca agitatia nu e necesar o problema de disconfort mental ci poate fi legata de ceea ce se intampla in lumea pe care o vede sufletul. Vederea sufleteasca e ca vederea noastra numai ca e deschisa si lumii nevazute. Cei curati cu inima si aici ma refer la unii calugari, pot vedea lumea spiritelor din lumea asta chiar inainte de moarte cu MULT si pot sa-ti intrebe ingerul pazitor ce pacate sunt scrise in cartea pacatelor si alte lucruri.

Interesante,linkurile...dar,de ce trebuie sa credem ca acea aparitie e fecioara Maria? :doh: Poate fi orice femeie inger...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu e doar atat. La unele operatii cei ce s-au intors din moarte clinica au zis ca iesind din corp s-au dus la a treia camera distanta si au povestit ce au vazut acolo desi corpul lor era pe patul de operatie. Cand au povestit cei care au fost in camera respectiva au declarat ca asa a fost, cum povesteste cel ce era pe masa de operatie. Deci nu e delir nicidecum.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca cei aflati in moarte clinica VAD altceva decat muribunzii. Iar topicul trateaza viziunile muribunzilor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sotul meu care este preot mi le-a spus.deci nu judeca aiurea

Te cred !

 

Nu judec pe nimeni si nimic.

Mi-am spus doar parerea.

Si spre diferenta de tine care spui "din auzite", indiferent de sursa, eu vorbesc ce am trait.

 

Povestile tale, care nu iti apartin ca fapte traite, sunt in contradictie chiar si cu termenul de "muribund".

Ce inseamna o persoana in agonie, fara vlaga, pe moarte. Eu despre astfel de persoane vorbesc.

 

Iar acea stare de delir, cum bine spune si K0ntr0VerSy, nu este una permanenta, si nici nu dureaza mai mult de 3-4 zile.

Intamplarea a facut sa ma aflu in preajma lor, in acele momente, le-am dat apa sa bea, le-am dat sa manance, cu toate ca o puteau face si singuri, dar asta cereau.

Si, le-am aprins lumanarea si le-am inchis ochii dupa ce s-a intamplat ca spiritul lor sa paraseasca trupul.

 

Ni doresc sa supar sau sa ofensez pe nimeni. Spun doar ce am trait, si stiu sigur.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×