Sari la conținut
Forum Roportal
Bagherra

Ce vad muribunzii?

Postări Recomandate

cine stie cum arata ingerul mortii? l-a vazut cineva fara sa moara?

 

Probabil, inaintea mortii, creierul fiecaruia genereaza imaginea propriei frici inconstiente referitoare de moarte.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Probabil, inaintea mortii, creierul fiecaruia genereaza imaginea propriei frici inconstiente referitoare de moarte

Este o varianta, dar omiti un lucru. Unii oameni cred ca mai au o saptamana maximum 2 de trait, ca asa le-a spus medicul. Conform teoriei, ar trebui sa vada ceva in decursul acestei perioade deoarece ei cred ca vor muri. Ei bine, ei mai traiesc bine merci un an iar in ultimele 3-4 zile incep sa vada aceste aparitii. Deci in cazul acesta este exclus ca imaginatia sa fie de vina.

Editat de nike

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Este o varianta, dar omiti un lucru. Unii oameni cred ca mai au o saptamana maximum 2 de trait, ca asa le-a spus medicul. Conform teoriei, ar trebui sa vada ceva in decursul acestei perioade deoarece ei cred ca vor muri. Ei bine, ei mai traiesc bine merci un an iar in ultimele 3-4 zile incep sa vada aceste aparitii. Deci in cazul acesta este exclus ca imaginatia sa fie de vina.

 

M-am referit la frica inconstienta si nu la ceea ce gandeste constientul!

 

Vom muri si vom vedea :cheer:

 

Probabil, fiecare va vedea in felul sau.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Probabil, fiecare va vedea in felul sau.

Ca si in viata dealtfel :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand afirmatia de mai sus nu-mi apartine. M-am documentat si ii apartine parintelui Cleopa. Poate fi luata ca atare, sau poate fi luata ca o hiperbola prin care se subliniaza marea mila a lui Dumnezeu.

 

deci io vin acu pe loc la tine, iti jefuiesc tot ce ai prin casa, fac io ceva si-ti distrug viata si dacama duc la un popa si ma spovedesc, primesc iertare? iertarea cui nenea?

Poti sa te spovedesti cat vrei, daca tot ce faci este sa te duci la un preot si sa incepi sa zici ce ai facut fara pic de resentiment. Ideea este sa-ti para cu adevarat rau, atunci vei fi iertat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

oki ! dar sa revenim la topic ziceai de foto cu ingerul mortii.

cineva care vede mi-a zis ca ingerul nu e chiar negru si are o sabie cu care taie stringul dintre corpul astral(suflet..... cum vreti sa il numiti ) si corpul fizic permitand acestuia sa se desprinda din lumea fizica .

 

uneori in jurul muribundului sunt demoni care il sperie sau ingeri care canta , mai sunt cazuri in care ingerul mortii vine singur .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

e foarte posibil sa fie asa, Vali, eu n-am cum sa spun cu siguranta ca e asa sau altfel.

am povestit in mare ce am azut la Gelu si m-am chinuit pana la disperare sa pricep sau sa interpretez in vreun fel comportamentul lui din ultimile zile de viata.

 

adica a fost, asa cum am zis, un fel de spaima pentru ce "vedea", dar reactiile lui au fost de noncombat si de acceptare, ceea ce m-a determinat si pe mine sa-mi pastrez calmul si sa fiu lucida.

ca in situatii din astea e suficient sa te agiti si gata.....o iei razna fara sa mai poti drege ceva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×